Czosnek i pestki dyni - naturalne remedium na pasożyty jelitowe

Jeśli cierpisz na pasożyty jelitowe lub podejrzewasz, że masz infekcję, nie wahaj się włączyć tych dwóch niemal magicznych pokarmów do swojej diety.
Czosnek i pestki dyni - naturalne remedium na pasożyty jelitowe
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Niepokój, złe trawienie, swędzenie, zmęczenie, bóle głowy… Czy kiedykolwiek miałeś któreś z tych zaburzeń i nie wiesz dlaczego? Jeśli nie prowadzisz zbilansowanej diety, możesz mieć pasożyty jelitowe, bardzo powszechny problem zdrowotny, który nie jest łatwy do wykrycia, ale może znacznie pogorszyć jakość naszego życia. W tym artykule proponujemy dwa doskonałe naturalne przepisy zawierające czosnek i pestki dyni na pasożyty jelitowe. Zobacz jak skutecznie możesz je zwalczyć.

Oba są stosowane od czasów starożytnych i dowiodły swojej skuteczności. Wystarczy cierpliwość i kilka zmian w przyzwyczajeniach, a zauważysz znaczną ogólną poprawę stanu zdrowia.

Skąd mam wiedzieć, czy mam pasożyty jelitowe?

Pasożyt.

Czasami trudno jest uświadomić sobie, że cierpisz na pasożyty jelitowe. Mimo że są znacznie częstsze niż nam się wydaje, ich objawy można łatwo pomylić z innymi powszechnymi dolegliwościami. Do najbardziej znanych należą:

 • Zaburzenia apetytu (nadmierny lub brak głodu bez wyraźnego powodu)
 • Podpuchnięte oczy
 • Niepokój i nerwowość
 • Swędzenie na czubku nosa, w oczach lub w okolicy odbytu
 • Ból głowy
 • Rozszerzone źrenice
 • Zaburzenia jelitowe (zaparcia, biegunka)
 • Bezsenność bez wyraźnego powodu
 • Zmęczenie

Pasożyty mogą również atakować dzieci, a ich wykrycie jest jeszcze trudniejsze. W takim przypadku musimy uważać, zwłaszcza jeśli drapią czubek nosa lub okolice odbytu i jeśli zauważymy, że są bardziej nerwowe niż zwykle bez wyraźnej przyczyny.

Dlaczego się pojawiają?

Główną przyczyną pojawienia się pasożytów jest spożywanie skażonej żywności lub płynów. Mogą również pojawić się z powodu braku higieny danej osoby.

Z drugiej strony, w przypadku biegunki trwałe uszkodzenie flory jelitowej jest również podstawą do ich proliferacji, ze względu na brak naturalnych mechanizmów obronnych.

Wreszcie, jeśli mamy w domu również zwierzęta domowe, musimy je regularnie odrobaczać. Powodem jest to, że przy bezpośrednim kontakcie pasożyty łatwo przenoszą się na osoby, z którymi mają kontakt.

Możesz być zainteresowany: Te dwa składniki eliminują pasożyty

Jak wykorzystać czosnek i pestki dyni jako naturalne remedium na pasożyty jelitowe

Czosnek

Czosnek to produkt leczniczy, który działa jak naturalny antybiotyk i pomaga zapobiegać wielu chorobom. W walce z pasożytami jest również bardzo skuteczny. Jedynym problemem jest jego zapach, a także fakt, że niektórzy ludzie nie trawią go dobrze. Więc jaki jest najlepszy sposób na środek przeciw pasożytom z czosnku?

 • Najskuteczniejszym i najtańszym sposobem jest zjedzenie go na surowo.
 • Dla tych, którzy nie tolerują go dobrze, kapsułki z olejem czosnkowym są również sprzedawane w sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością.
 • Inną opcją jest leczenie czosnkiem po tybetańsku, tysiącletnia technika polegająca na przygotowaniu tego ekstraktu samodzielnie w domu i stopniowym przyjmowaniu go, aby przyzwyczaić do niego nasze ciała.
 • Ponadto dobrze jest przyzwyczaić się do dodawania czosnku do posiłków, aby nasz organizm nauczył się go dobrze trawić.
 • Zwierzętom można również podawać ukryty w pokarmie ząbek surowego czosnku, jako naturalny środek przeciwpasożytniczy.
Środki na czosnek.

Pestki dyni na pasożyty jelitowe

Pestki dyni są jednym z najpotężniejszych pokarmów, które zapobiegają pasożytom. Sposoby wykorzystania ich zalet są następujące:

 • Musimy je spożywać na surowo, niepieczone, najlepiej na pusty żołądek.
 • Możemy również przygotować napój warzywny podobny do horchaty, miażdżąc 50 g pestek dyni z 250 ml wody. Napój możemy posłodzić odrobiną stewii.
 • Na koniec istnieje możliwość zmielenia ich i dodania ich jako przyprawy do wszystkich naszych posiłków.
Napar.

Inne wskazówki

Wreszcie, oprócz czosnku i pestek dyni, istnieją inne zalecenia, których możesz przestrzegać. Na przykład unikaj wszelkich szkodliwych pokarmów przez co najmniej miesiąc – i trzymaj się tego bezwględnie!

Korzystne jest również przyjmowanie suplementu w celu przywrócenia flory jelitowej i naturalnego leczenia zaburzeń jelitowych, dzięki czemu można mieć normalne, codzienne wypróżnienia. Jeśli cierpiałeś na długotrwałe zaparcia, najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby znaleźć odpowiednie leczenie.

Często sugeruje się również, aby codziennie masować żołądek olejkiem eterycznym z oregano rozcieńczonym w niewielkiej ilości oleju roślinnego (oliwa, słonecznik, migdał itp.). Wreszcie dbanie o higienę intymną w celu uniknięcia infekcji pasożytniczej to podstawowa pielęgnacja, o której nie należy zapominać.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.