Cuchnący oddech - 3 remedia z mięty 

Halitoza nie zawsze jest wynikiem złej higieny jamy ustnej, dlatego musimy znać pewne naturalne środki, które pomogą nam walczyć z nią na różne sposoby.
Cuchnący oddech - 3 remedia z mięty 
José Gerardo Rosciano Paganelli

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz José Gerardo Rosciano Paganelli.

Ostatnia aktualizacja: 24 stycznia, 2023

Środki lecznicze na bazie mięty, aby złagodzić cuchnący oddech, mogą nam pomóc w walce z tą dolegliwością, której często możemy się wstydzić.

W przeciwieństwie do tego, co wielu ludzi myśli, cuchnący oddech nie oznacza, że niewystarczająco dbamy o higienę jamy ustnej. W ogromnej większości przypadków halitoza ma swoje źródło w innych czynnikach.

Na przykład, problemy z trawieniem mogą prowadzić do cuchnącego oddechu. To samo dzieje się, gdy mamy tendencję do spożywania potraw o mocnym, wyrazistym smaku (cebuli, pikantnych sosów, czosnku). W innych przypadkach cuchnący oddech powstaje również, jeśli cierpimy na tzw. “Suchość w ustach”.

Chociaż bierzemy gumę do żucia, a nawet używamy sprayów do ust na nieświeży oddech, te środki nie są tak naturalne, jak moglibyśmy sobie życzyć. Dlatego dziś odkryjesz 3 naturalne remedia na bazie naturalnej mięty. Zobaczysz, że nie tylko złagodzą cuchnący oddech, ale również pomogą Ci utrzymać ten problem pod kontrolą.

Środki lecznicze na bazie mięty, które złagodzą cuchnący oddech

1. Napar mięty

Jednym z pierwszych remediów z mięty, jaki możemy zażyć, aby złagodzić cuchnący oddech, jest naturalny napar z tej aromatycznej rośliny. Ten sposób może być idealny szczególnie w zimie, ponieważ latem gorący napój może nas zniechęcać z powodu upału. Możemy jednak przygotować napar i poczekać, aż ostygnie, zanim go wypijemy.

Idealnym sposobem na zrobienie herbaty miętowej nie jest jednak kupowanie jej w saszetkach. Mamy na myśli te torebki, które zalewasz gorącą wodą i czekasz 15 minut, zanim wypijesz. Znacznie lepiej będzie kupić lub w inny sposób pozyskać naturalne liście mięty.

Napar z mięty

Jeśli już je zdobyłaś, starannie wybierz 4 liście świeżej mięty i włóż je do rondelka z wodą. Wstawiamy garnek na ogień i gotujemy przez kilka minut. Kiedy napar będzie gotowy, zostaw go na kilka minut a potem możesz lekko schłodzić przed wypiciem herbatki.

Napar z mięty należy przyjmować od 2 do 3 razy dziennie, najlepiej po posiłkach. Możemy go pić podczas śniadania i po jedzeniu. Po kilku dniach odkryjemy, jak bardzo poprawia się nasz oddech i staje się świeży i przyjemny.

2. Żucie liści mięty

Jest to kolejny środek na bazie mięty łagodzący cuchnący oddech w bardzo wygodny sposób. Zamiast nosić ze sobą gumę do żucia lub inny produkt, który w rzeczywistości nie rozwiązuje naszego problemu zgodnie z naszymi oczekiwaniami, możemy wybrać liście mięty.

Wystarczą zaledwie 2 listki, aby nabrać świeżego oddechu i uwolnić się od wstydliwej halitozy. Aby to osiągnąć, musimy przetrzymać liście mięty w naszych ustach tak długo, jak to możliwe. Zalecany czas, aby skorzystać z jej zalet, wynosi od 3 do 5 minut.

Liście mięty.

Jest to bardzo wygodny sposób na noszenie przy sobie bardzo naturalnego i skutecznego środka, który zapewni natychmiastową ulgę w każdej chwili.

Jeśli mamy zamiar zjeść posiłek lub jeśli zatrzymamy się z kimś na kawę, liście mięty pomogą nam uniknąć nieświeżego oddechu. Nie lekceważ tego, ponieważ cuchnący oddech może pojawić się niespodziewanie i postawić Cię w niekomfortowej sytuacji.

3. Naturalny sok z mięty

Ostatni środek na bazie mięty, który skutecznie łagodzi cuchnący oddech, jest idealny do spożycia w lecie, ponieważ możemy pić go również z dodatkiem lodu, jeśli chcemy.

Składniki

  • Garść liści mięty.
  • 2 kiwi w dobrym stanie.
  • 2 łyżki miodu (50 g).
  • 1 brzoskwinia
  • Woda – ilość według uznania

Co należy zrobić?

  • To, co zamierzamy zrobić, to bardzo dobrze umyć owoce i posiekać je razem z miętą.
  • Następnie, wszystkie te składniki umieszczamy w blenderze razem z wodą. Ilość wody, której użyjesz zależy od smaku każdego z nas, w zależności od tego, czy chcemy, aby nasz sok był bardziej płynny czy raczej gęściejszy.
  • Podobnie, jeśli 2 łyżki miodu sprawią, że sok będzie dla nas zbyt słodki, możemy zmniejszyć tę ilość.
  • Gdy mamy już wszystko dobrze zmiksowane, możemy wypić sok. Ważne jest, aby przyjmować go z rana i na czczo. Ale można go również pić o każdej porze dnia. Jednak jego efekty będą lepsze, jeśli przyjmujemy go poza posiłkami.

Działanie tego soku skutecznie poprawia nasz cuchnący oddech, ponieważ nie tylko odświeża jamę ustną, ale także uspokaja nasz żołądek i pomaga uwolnić toksyny. Musimy zdawać sobie sprawę, że słabe trawienie jest jedną z głównych przyczyn nieświeżego oddechu.

Wniosek

Czy kiedykolwiek stosowałaś któryś z wymienionych środków na bazie mięty, aby złagodzić cuchnący oddech? Który z nich dał najlepsze wyniki? Mamy nadzieję, że jeśli cierpisz na cuchnący oddech, wypróbujesz te 3 proste i naturalne środki.

W każdym razie, jeśli cuchnący oddech utrzymuje się pomimo częstego mycia zębów i stosowania leków, wskazane jest pójście do lekarza. Przyczyny, takie jak ubytki w uzębieniu lub uchyłek Zenkera, mogą być rozwiązane tylko przy zastosowaniu specjalistycznego leczenia, dlatego nie należy ich zaniedbać.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.