BodyTite - technologia zmniejszająca wiotkość ciała

BodyTite to zabieg estetyczny pozwalający uporać się z nagromadzonym tłuszczem. Koniecznie dowiedz się więcej na temat tej procedury.
BodyTite - technologia zmniejszająca wiotkość ciała
Diego Pereira

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Diego Pereira.

Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia, 2023

Zlokalizowana tkanka tłuszczowa i wiotkość ciała zawsze były jednymi z największych wyzwań medycyny estetycznej. Walka z nimi nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście obecnie istnieje wiele różnych procedur, w których stosuje się różne techniki. Wśród nich należy wymienić BodyTite.

Jest to innowacyjna technologia oparta na lipolizie falami radiowymi, której celem jest eliminacja złogów tłuszczu w różnych obszarach ciała w sposób definitywny i nieinwazyjny. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Oto szczegóły!

Na czym polega BodyTite?

Zwiotczenie to utrata jędrności skóry. Jest ono spowodowane spadkiem produkcji kolagenu i elastyny. Może też do niego dojść z powodu zmian związanych ze starzeniem się albo z powodu czynników, takich jak otyłość i utrata masy ciała.

BodyTite to najnowsza technologia, która jest częścią zestawu zabiegów estetycznych stosowanych w celu zmniejszenia wiotkości ciała i eliminacji zlokalizowanego tłuszczu. Jest to zaawansowany zabieg modelujący ciało i skórę twarzy.

Opiera się na lipolizie o częstotliwości radiowej – czyli wykorzystuje fale radiowe o wysokiej częstotliwości wykorzystywane w celach estetycznych. Dzięki temu można zmienić kształt ciała i pracować w obszarach, w których wiotkość i nagromadzony tłuszcz są bardziej widoczne. Na przykład jest to przydatne w przypadku niedoskonałości, takich jak podwójny podbródek. BodyTite często stosuje się w przypadku ramion, brzucha, pośladków i bioder.

Ciepło wytwarzane przez fale o częstotliwości radiowej stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, co jest niezwykle ważne dla skóry, ponieważ odpowiada za jej jędrność. Stosowanie techniki prowadzi do ujędrnienia skóry i uzyskania szczuplejszej sylwetki.

BodyTite – procedura

Planowanie wyszczuplenia brzucha
Zabieg znany jako BodyTite ma pewne podobieństwa z klasyczną liposukcją, ale nie jest to ta sama procedura.

BodyTite to liposukcja wspomagana falami radiowymi. Procedura polega na dostarczeniu określonej kontrolowanej ilości energii bezpośrednio do tkanki, która ma być leczona. Prowadzi to do upłynnienia tłuszczu, który jest następnie odsysany.

W samym BodyTite specjaliści wprowadzają małe, bardzo cienkie kaniule, cieńsze niż te stosowane w tradycyjnej liposukcji. Procedura składa się z następujących czynności:

 • Najpierw stosuje się znieczulenie.
 • Następnie wykonuje się małe nacięcie o długości około 2 milimetrów.
 • Kaniulę wprowadza się aż do osiągnięcia podskórnej tkanki tłuszczowej.
 • Wewnętrzna elektroda stymuluje wysyłanie sygnałów termicznych. Ma to na celu „stopienie” adipocytów (komórek tłuszczowych).
 • Pod wpływem ciepła fal o częstotliwości radiowej tłuszcz jest podgrzewany i ulega rozpuszczeniu.
 • Tłuszcz usuwa się tą samą kaniulą.

Cała procedura trwa około godziny, a pacjent może wrócić do domu, nie odczuwając żadnych niedogodności.

BodyTite – korzyści i zalety

Badania wykazały, że BodyTite jest bezpieczną i skuteczną metodą liposukcji i redukcji zwiotczenia ciała.

Korzyści

BodyTite zapewnia kilka korzyści związanych z usuwaniem zlokalizowanego tłuszczu. Oto najważniejsze z nich:

 • Rezultaty widać od pierwszej chwili.
 • Może pomóc w ograniczaniu rozstępów.
 • Inwazyjność zabiegu jest minimalna.
 • Technika nie wymaga szwów i nie powoduje blizn.
 • Jest to leczenie ambulatoryjne, które nie wymaga hospitalizacji.
 • Następuje natychmiastowa poprawa. Nie wymaga rekonwalescencji.
 • To w pełni bezpieczny zabieg.
 • Wymagana jest tylko jedna sesja na leczony obszar.
 • Rezultaty są trwałe w czasie, a nawet uwidaczniają się bardziej w kolejnych miesiącach.
 • Procedura jest kompatybilna z innymi zabiegami.
 • Występują tylko niewielkie skutki uboczne: niewielka opuchlizna i kilka siniaków, które szybko znikają.

Zalety

W porównaniu z innymi metodami i technikami BodyTite ma kilka zalet. Na przykład można leczyć głębiej zlokalizowany tłuszcz. Ponadto nie tylko usuwa tłuszcz, ale także stymuluje elastynę i kolagen, aby uzyskać zauważalną redukcję wiotkości ciała.

Ponadto stosuje się znacznie cieńsze i bardziej precyzyjne kaniule niż w tradycyjnej liposukcji. Dzięki temu technikę można stosować w delikatnych miejscach, takich jak szyja i okolice żuchwy. Jest to mało inwazyjny zabieg, który wiąże się z mniejszym ryzykiem powikłań.

Twierdzi się, że BodyTite ma wyniki operacji, ale bez skalpela.

Zobacz też: Elastyczność metaboliczna do spalania tłuszczu

Pielęgnacja i środki ostrożności

Pacjent u lekarza
Ważne jest, aby zasięgnąć porady dobrego pracownika służby zdrowia.

Chociaż leczenie BodyTite jest minimalnie inwazyjne, ma niewiele skutków ubocznych i praktycznie nie wymaga rekonwalescencji.

 • Specjalista może zalecić stosowanie odzieży uciskowej przez pewien czas, aż skóra się ujędrni.
 • W dniach po zabiegu zaleca się unikanie uprawiania sportu oraz intensywnej aktywności fizycznej.

Nie podano żadnych przeciwwskazań. Na BodyTite mogą się zdecydować osoby w różnym wieku. Jest możliwa nawet u tych, u których liposukcja jest przeciwwskazana.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Jak w przypadku każdego leczenia, nawet jeśli jest ono ambulatoryjne i minimalnie inwazyjne, zaleca się, aby zabieg był wykonywany przez doświadczonego chirurga plastycznego .

Chociaż badania sugerują, że BodyTite skutecznie zwalcza zlokalizowany tłuszcz i zwiotczenie, ma pewne ograniczenia. Na przykład nie zaleca się stosowania techniki w przypadkach otyłości.

Należy również pamiętać, że niezależnie od zastosowanego leczenia estetycznego, rezultaty są trwałe tylko w przypadku wprowadzenia zmian w stylu życia. Najlepszymi sprzymierzeńcami są dobra dieta i regularne ćwiczenia fizyczne.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Chia C, Theodorou S. 1,000 consecutive cases of laser-assisted liposuction and suction-assisted lipectomy managed with local anesthesia. Aesthetic Plast Surg. 2012; 36 (4):795-802.
 • Cohen S, Dominsky O, Artzi O, Dayan E, Eckstein J. Deep Layer Radiofrequency Thermo-coagulative Technology for Cervicofacial Contouring: Sonographic and Clinical Results. Plast Reconstr Surg Glob Open. 2020; 8(12): e3286. doi: 10.1097/GOX.0000000000003286.
 • Dayan E, Rovatti P, Aston S, Chia CT, Rohrich R, Theodorou S. Multimodal Radiofrequency Application for Lower Face and Neck Laxity. Plast Reconstr Surg Glob Open. 2020; 8(8): e2862. doi: 10.1097/GOX.0000000000002862.
 • Galván H. Uso de radiofrecuencia y cavitación. Prevención de complicaciones. Act Terap Dermatol 2012; 35: 202-206.
 • Ion L, Raveendran S, Fu B. Body-contouring with radiofrequency-assisted liposuction. J Plast Surg Hand Surg. 2011; 45(6): 286-293.
 • Leal-Silva H, Carmona-Hernández E, López-Sánchez N, et al. Reducción de grasa subcutánea, técnicas invasivas y no invasivas. Dermatol Rev Mex. 2016; 60(2): 129-141.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.