Żółte paznokcie - wypróbuj świetny domowy środek

Chociaż żółty kolor paznokci może być spowodowany różnymi czynnikami, dzięki właściwościom składników tego domowego preparatu odzyskamy ich naturalną tonację.
Żółte paznokcie - wypróbuj świetny domowy środek

Napisany przez Ivan Aranaga Amengual

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Żółte paznokcie nadają nieprzyjemny aspekt całemu naszemu wyglądowi. Natomiast wypielęgnowane dłonie z czystymi i zdrowymi paznokciami są synonimem dobrych nawyków. Dlatego tym razem nauczymy Cię, jak wyeliminować żółtawy odcień paznokci poprzez zastosowanie domowych środków.

Nie ma tajemnicy. Są to naturalne preparaty, które wraz z wprowadzeniem dobrych nawyków sprawią, że Twoje żółte paznokcie odzyskają zdrowy wygląd.

Co powoduje, że paznokcie są żółte?

Można by pomyśleć, że ten brzydki żółtawy kolor jest jedynie skutkiem ubocznym lakieru używanego do ich malowania. Jednak ten problem może być również wynikiem braku równowagi w naszym organizmie.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że pewne choroby objawiają się właśnie tym zaburzeniem. Niektóre problemy, które należy rozważyć, to:

 • Niedobór składników odżywczych. Brak składników odżywczych powoduje, że paznokcie stają się żółte. Niski poziom białka, minerałów i witamin jest szkodliwy dla zdrowia. Dlatego koniecznie musimy się stale upewniać, że witaminy A i B, wapń, żelazo i cynk są dostarczane w codziennym pożywieniu.
 • Problemy zdrowotne. Istnieje wiele zaburzeń, które objawiają się żółtawym kolorem paznokci. Wśród nich stres, zła dieta i nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby. Jednym z nawyków, które zatem powinniśmy wprowadzić w życie, jest spokojne podejście w stawianiu czoła codziennym obowiązkom i problemom.
 • Grzybica. To kolejny powód, który powoduje, że żółte paznokcie zaczynają straszyć otoczenie. Do infekcji grzybiczej może dojść praktycznie w każdym miejscu publicznym lub za pośrednictwem innej osoby. Grzyby przenikają przez mikroskopijne pęknięcia w płytce paznokciowej a następnie rozprzestrzeniają się na wszystkie paznokcie. Aby nie dopuścić do zakażenia grzybem, w wilgotnych miejscach, takich jak baseny i siłownie, należy chronić dłonie i stopy.
 • Należałoby także rzucić palenie, nie używać starych lakierów do paznokci, unikać zakładania sztucznych lub żelowych paznokci; i w miarę możliwości nie nosić często zamkniętych butów.

Jak odmienić żółte paznokcie domowymi sposobami?

Istnieją 3 produkty żywnościowe, które pomogą w tym zadaniu. Są to produkty, które zazwyczaj mamy w kuchni pod ręką. Dzięki ich zastosowaniu, można przygotować domowej roboty preparat, który całkowicie eliminuje to zaburzenie na paznokciach.

Chodzi tu oczywiście o naturalne lekarstwo, które można przygotować w domu i które będzie szybkim i skutecznym rozwiązaniem.

Aby paznokcie już nie były żółte.

3 niezbędne składniki dobrego domowego preparatu na żółte paznokcie

1. Cytryna

Cytryna zawiera enzymy, które mają właściwości wybielające każdą powierzchnię. Jest to składnik szeroko stosowany w środkach do czyszczenia, ponieważ pomaga wyeliminować tłuszcz i nieprzyjemne i zapachy. Ponadto charakteryzuje się bardzo silnym działaniem antyseptycznym i przeciwgrzybiczym.

 • Aby zastosować cytrynę na żółte paznokcie, należy je po prostu pocierać kawałkiem przeciętego owocu. Jeśli powoduje to pieczenie lub ból, można użyć wacika lub patyczka. Pozwól cieczy działać przez 15 minut a następnie spłucz ciepłą wodą.
 • Inną opcją jest zanurzenie paznokci w soku z cytryny na 10 lub 15 minut. Następnie pocieraj je miękką szczoteczką z włosia, umyj wodą i, aby zapobiec wysuszeniu skóry, nałóż krem nawilżający. Ta opcja nie tylko pomoże wyeliminować żółty kolor paznokci, ale jednocześnie nada im połysk.

2. Ocet biały lub ocet jabłkowy

Ocet to produkt, który nie tylko usunie żółte odcienie paznokci, ale pozwoli im na zdrowy i silny wzrost. Ma właściwości przeciwgrzybicze. Ponadto, jeśli plamy są spowodowane zastosowaniem lakieru, ocet zmniejszy ciemny odcień tego obszaru.

 • Domowe zastosowanie octu jest bardzo proste: do miski należy wlać ciepłą wodę i biały lub jabłkowy ocet w równych proporcjach.
 • Następnie wkładamy nasze ręce lub stopy do mieszanki i pozwalamy im się moczyć przez 15 lub 20 minut. Następnie należy dobrze wymasować paznokcie, osuszyć je dobrze ręcznikiem i gotowe. Zabieg ten należy powtarzać dwa razy w tygodniu przez co najmniej jeden miesiąc.

3. Soda oczyszczona

Jest to jeden z najlepszych wybielaczy, jakie dała nam natura. Jest również doskonałym środkiem złuszczającym, dzięki czemu pomoże wyeliminować wszelkie zanieczyszczenia rąk i stóp.

 • Sodę oczyszczoną należy zawsze łączyć z płynem, aby zrobić z niej pastę i zastosować ją na paznokcie, szczególnie, jeśli są żółte.
 • Aby przygotować ten środek w domu, w misce należy zmieszać łyżkę oliwy z oliwek, sok z cytryny i sodę oczyszczoną.
 • Następnie wetrzyj pastę w paznokcie przy pomocy pędzla i pozwól jej działać przez co najmniej 10 minut. Po upływie tego czasu spłucz pastę wodą. Zabieg ten możesz stosować na paznokcie dwa razy w tygodniu, aż wszystkie żółte plamy znikną.

Naturalne lekarstwo na żółte paznokcie : mieszanka wszystkich poprzednich produktów

Składniki

 • 1 łyżka sody oczyszczonej (9 g)
 • ½ łyżki oliwy z oliwek (7,5 ml)
 • ½ łyżki białego octu (7,5 ml)
 • Sok z dwóch cytryn
Piękne paznokcie

Przygotowanie i zastosowanie

 • Wymieszaj wszystkie składniki w misce, aż otrzymasz piaszczystą pastę, która pozwoli złuszczyć i wybielić paznokcie.
 • Następnie za pomocą miękkiej szczoteczki z włosia, nałóż ją na paznokcie kolistymi ruchami. Krem pozostawia się najwyżej na 15 minut, a następnie spłukuje się wodą.
 • Na końcu zaleca się nałożyć krem nawilżający lub jakiś olej kosmetyczny, aby uniknąć wysuszenia skóry.
 • Zabieg należy powtarzać, aż do usunięcia żółtego koloru.

Preparatów tych nie należy stosować bez żadnego rodzaju kontroli, ponieważ mogą one powodować niepożądane skutki. W razie wątpliwości idealnym rozwiązaniem zawsze jest zasięgnięcie porady specjalisty.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Academia Española de Dermatología y Venereología (2013). Todo sobre las uñas. Consultado el 15/09/2020, online en: https://aedv.es/comunicacion/notas-de-prensa/todo-sobre-las-unas/
 • Ahmed Hassan H. Arbab (M.Pharm) & Mahmoud Mudawi Eltahir (PhD). Review on Skin Whitening Agents. Khartoum Pharmacy Journal Vol. 13 No. 1 June. 2010. Faculty of Pharmacy, Omdurman Islamic University. Consultado el 15/09/2020, online en: https://www.academia.edu/33518033/Review_on_Skin_Whitening_Agents?auto=download
 • Moreta Velasco, Diana Carolina (2017). Técnicas de manicure – pedicure y su incidencia en el aprendizaje de belleza de las Estudiantes del Centro de Formacion Artesanal Rene del Canton Milagro, Provincia del Guayas. Babahoyo : UTB, 2017. http://dspace.utb.edu.ec/handle/49000/4266
 • Jing L, Lei Z, Li L, et al. Antifungal Activity of Citrus Essential Oils. J Agric Food Chem. 2014;62(14):3011-3033. doi:10.1021/jf5006148
 • YY Cheung , SHC Lee , M Hui , TNM Luk. Effect of pH on fungal growth: problems with using vinegar (5% acetic acid) in treating superficial fungal infections. Hong Kong J. Dermatol. Venereol. (2014) 22, 57-64. Consultado el 15/09/2020, online en: http://medcomhk.com/hkdvb/details.asp?id=647&show=1234
 • Rendon MI, Gaviria JI. Review of skin-lightening agents. Dermatol Surg. 2005;31(7 Pt 2):886-889. doi:10.1111/j.1524-4725.2005.31736

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.