Zmniejsz tłuszcz na brzuchu dzięki 8 sposobom

17 Marzec, 2016
 

Tłuszcz na brzuchu bywa uciążliwy. Jego redukcja to jedno z największych wyzwań, przed jakimi trzeba stanąć podczas odchudzania. Chociaż tłuszcz odkłada się w obrębie różnych partii ciała, tłuszcz na brzuchu jest zdecydowanie najtrudniejszy do zwalczenia – wymaga ogromnego wysiłku i silnej woli.

Chociaż dieta i ćwiczenia mogą znacząco zmniejszyć jego widoczność, dobrze jest poznać także kilka innych wskazówek, które pozwolą cieszyć się jeszcze lepszymi rezultatami w możliwie jak najkrótszym czasie.

Tłuszcz na brzuchu najtrudniej usunąć ze względu na to, że to właśnie w tym miejscu ciało najczęściej go odkłada. Zaniedbywanie diety, podjadanie czy inne nieodpowiednie nawyki żywieniowe mogą szybko zmniejszyć widoczność kilku tygodni, a często nawet miesięcy, starań.

Z tego też powodu, musisz wykazać się zaangażowaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeganie diety, a także dostosować się do kluczowych rad,  jeśli tylko chcesz osiągnąć znakomite rezultaty.

Woda z cytryną na pusty żołądek

Woda cytrynowa

Picie wody z cytryną na pusty żołądek bardzo dobrze wpływa na tłuszcz na brzuchu. Cytryna posiada właściwości oczyszczające, które pozwalają pozbyć się produktów przemiany materii z organizmu, ułatwiają trawienie i przyspieszają spalanie tłuszczu.

 

 Zmieszaj sok z cytryny ze szklanką ciepłej wody i dodaj odrobinę soli. Pij tak przygotowany napój każdego dnia na czczo.

Unikaj białego ryżu

Biały ryż to żywność przetworzona, która zwiększa masę ciała i powoduje, że tłuszcz na brzuchu szybciej się odkłada. Jeśli chcesz cieszyć się płaskim brzuchem, zadbaj o to, aby w twojej diecie pojawiły się: pieczywo pełnoziarniste, produkty pełnoziarniste, komosa ryżowa oraz płatki owsiane.

Szczególnie polecamy komosę ryżową, gdyż nie zawiera ona cholesterolu, nie zamienia się w tłuszcz w twoim ciele, jest łatwa do trawienia i wyśmienicie smakuje. Komosa jest idealna dla kobiet w ciąży, a także osób cierpiących na anemię, otyłość lub chorobę trzewną i nie zawiera glutenu.

Unikaj cukru

Cukier

Spożywanie cukru powoduje odkładanie się większych ilości tłuszczu w ciele. Chodzi tu przede wszystkim o tłuszcz na brzuchu i w obrębie talii. Aby cieszyć się płaskim brzuchem, unikaj słodyczy, napojów słodzonych i jedzenie bogatego w tłuszcz.

Pij więcej wody

Picie wody utrzymuje ciało nawilżone, poprawia proces metabolizmu i sprzyja wydalaniu z organizmu produktów przemiany materii. Najlepiej pić 1.5-2 litry wody dziennie. Wodę należy pić w ciągu całego dnia.

 

Picie dwóch litrów na raz nie przynosi takich samych efektów, a do tego może być nawet niebezpieczne.

Surowy czosnek a tłuszcz na brzuchu

Surowy czosnek

Chociaż smak i zapach surowego czosnku raczej nie zachęca do jego codziennej konsumpcji, warto się na to zdecydować. Spożywanie surowego czosnku każdego dnia wspomaga dietę i szybko spala tłuszcz na brzuchu. 

Zaleca się spożywanie od 2 do 8 ząbków surowego czosnku, a następnie popicie szklanką wody z cytryną. W ten sposób szybko spalisz tłuszcz z brzucha i poprawisz krążenie krwi.

Jedz więcej owoców i warzyw

Dobra dieta odchudzająca i działania mające na celu uzyskanie płaskiego brzucha powinny opierać się na spożywaniu sporej ilości owoców i warzyw. Unikaj żywności przetworzonej i wybieraj tylko organiczne produkty.

Najlepiej, jeśli owoce i warzywa będą surowe, przygotowywane samodzielnie, na przykład w formie sałatki lub soków naturalnych.

Unikaj żywności przetworzonej

Żywność przetworzona
 

Spożywanie produktów rafinowanych i przetworzonych stanowi ogromną przeszkodę w spalaniu tłuszczu i dążeniu do płaskiego brzucha. 

Aby zmniejszyć tłuszcz na brzuchu, musisz unikać spożywania przetworzonego mięsa, rafinowanej mąki, konserw i pozostałej żywności, która najczęściej posiada w sobie dużo kalorii.

Jedz więcej przypraw

Może trudno w to uwierzyć, ale przyprawy to doskonały dodatek do każdej diety – bardzo dobrze przyczyniają się do utraty wagi. 

Popularne przyprawy, jak na przykład cynamon, imbir i pieprz cayenne, wspierają metabolizm i zapewniają wiele korzyści zdrowotnych. Ponadto, pomagają obniżyć poziom cukru we krwi, dzięki czemu zapobiegają cukrzycy.

  • Guide to Behavior Change. Your Weight Is Important. National Heart, Lung, and Blood Institute. https://www.nhlbi.nih.gov/health/educational/lose_wt/behavior.htm