Witamina E w kapsułkach - jak ją wykorzystać?
Witamina E to bez wątpienia źródło piękna i młodości! Nasz wygląd w dużej mierze zależy od dobrych nawyków, które wyrabiamy sobie przez całe życie. Idąc tym tropem, stosowanie naturalnych remediów jest jedną z najlepszych alternatyw na zdrową skórę.
A to dlatego, że nie zawierają one szkodliwych substancji chemicznych oraz są bogate w witaminy. Witamina E w kapsułkach jest jednym z najkorzystniejszych produktów zarówno dla naszej skóry, jak i włosów.
Witamina E jest niezbędnym elementem, który zapewnia produkcję przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych.
Te dwa elementy pracują wspólnie, by skóra była zdrowa, a włosy miękkie i lśniące. Ponadto walczą z uszkodzeniami skóry odbudowując jej komórki oraz zapobiegają łupieżowi i rozdwojonym końcówkom.
Dzisiaj zamierzamy podzielić się 5 najlepszymi sposobami na to jak witamina E może być wykorzystana w pielęgnacji skóry.
1. Witamina E jako krem wokół oczu
Jak dużo wydajesz na kremy specjalnie przeznaczone do pielęgnacji oczu? Wiemy, że te produkty mogą być bardzo drogie, jednak witamina E może być prostą oraz tanią alternatywą. Nawilża ona bardzo delikatną skórę wokół oczu oraz pozostawia ją miękką i bez zmarszczek.
Możliwe, że tekstura witaminy E w kapsułce jest dla Ciebie zbyt tłusta i lepka. Dlatego zalecamy, abyś nakładała ją stopniowo, delikatnie wmasowując. W ten sposób tłuszcz zostanie całkowicie wchłonięty i nie będzie Ci przeszkadzał.
Aby upewnić się, że witamina E działa poprawnie, jak również ze względu na jej teksturę, najlepiej stosować ją przed położeniem się spać.
2. Jako środek przeciw przebarwieniom
Przebarwienia są dość dobrze znane nam wszystkim. Tak naprawdę, istnieją całe serie kosmetyków przeznaczone właśnie dla tego problemu.
Jeżeli walczysz z plamami starczymi, jesteś w ciąży lub Twoja skóra jest zbytnio wystawiana na słońce, dlaczego by nie wypróbować kapsułek z witaminą E? Jako, że jest bogata w przeciwutleniacze, poprawia regenerację skóry. To sprawia, że jej komórki są odżywione oraz stopniowo zaczyna odzyskiwać swój naturalny kolor.
- Zawartość kapsułki po prostu nanieś na plamy na skórze.
- Następnie wmasuj ją, aby wchłonęła się tak bardzo, jak to możliwe.
- Pójdź spać i pozwól, aby witamina E zadziałała w nocy.
- Następnego ranka umyj twarz jak zwykle.
Przeczytaj również: Przebarwienia skóry – 8 maseczek rozjaśniających
3. Jako krem przeciwzmarszczkowy
Musisz zaakceptować, że my wszyscy stale walczymy o to, aby nasza twarz nie okazywała oznak starzenia. Często większość z nas martwi się o pojawiające się zmarszczki lub o to, że nasza skóra wygląda na napiętą bądź przesuszoną.
Witamina E w kapsułkach zapewnia świetne korzyści, takie jak:
- Zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych.
- Wygładzanie zmarszczek.
- Sprawianie, że skóra wygląda młodziej i zdrowiej, bez względu na wiek.
Zamiast dalej wydawać pieniądze na kremy, smaruj twarz zawartością kapsułki z witaminą E, zwracając szczególną uwagę na:
- Rejony, gdzie pojawiają się zmarszczki mimiczne
- Wyraźne zmarszczki związane z wiekiem
- Kontur ust
- Okolice oczu
- Szyja
4. Jako balsam do ust
Wiele osób marzy o miękkich, różowych ustach. Czy Twoje właśnie tak wyglądają, czy są raczej stale wysuszone? Oprócz nawadniania organizmu i picia wystarczającej ilości wody, bardzo ważne jest zadbać o swoje usta.
Efekt ten można uzyskać stosując komercyjne pomadki do ust. Niestety niektóre z nich podrażniają usta i tylko pogarszają ich stan. W zamian możesz stosować witaminę E.
Zawarte w niej kwasy tłuszczowe dodadzą Twoim ustom objętości i delikatności, jakiej nigdy wcześniej nie doświadczyłaś.
Ponadto jeśli już od jakiegoś czasu doskwierają Ci suche usta, możliwe, że posiadają one plamy i przebarwienia. Na ten problem również może pomóc witamina E. Jako że zawartość kapsułki może być zbyt spora na Twoje usta, możesz umieścić olejek w małym pojemniczku i nosić ze sobą. Nakładaj go co dwie godziny i stosuj zamiast zwyczajnej pomadki do ust.
Jeżeli już stosujesz swój własny balsam do ust domowej roboty, dodaj do niego witaminę E. Jest również świetna, jeśli chcesz dodać swoim ustom nieco koloru, oprócz ich nawilżenia.
Przeczytaj także: Chronić usta przed słońcem – to Twój obowiązek
5. Krem na rozstępy
Niewiele dojrzałych kobiet nie posiada żadnych rozstępów. Zmiany wagi, ciąża, brak ćwiczeń oraz nieodpowiednia dieta, to wszystko przyczynia się do tych nieładnych śladów na skórze.
Zwykle rozstępy znajdują się w okolicach brzucha, mogą jednak również pojawić się na ramionach, nogach oraz piersiach.
Czy chcesz, aby stały się mniej widoczne? Witamina E w kapsułkach bez wątpienia może Ci w tym pomóc. Masz dwie opcje:
- Wmasuj zawartość kapsułki w skórę aż do całkowitego wchłonięcia.
- Co więcej, możesz wlać zawartość dwóch lub trzech kapsułek do kremu na rozstępy, którego aktualnie używasz. To opcja, która wymaga więcej czasu jeśli chodzi o widoczne rezultaty, jeśli jednak jest to dobry krem, z pewnością skorzystasz na tej mieszance.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Babbush, K. M., Babbush, R. A., & Khachemoune, A. (2021). Treatment of melasma: a review of less commonly used antioxidants. International Journal of Dermatology, 60(2), 166-173. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32815582/
- Berardesca, E., & Cameli, N. (2021). Vitamin E supplementation in inflammatory skin diseases. Dermatologic Therapy, 34(6), 15160. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34655146/
- Ekanayake-Mudiyanselage, S., & Thiele, J. (2006). Sebaceous glands as transporters of vitamin E. Der Hautarzt; Zeitschrift fur Dermatologie, Venerologie, und verwandte Gebiete, 57(4), 291-296. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16477469/
- Harvard T.H. Chan School of Public Healt. (marzo de 2023). Vitamin E. https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/vitamin-e/
- Keen, M. A., & Hassan, I. (2016). Vitamin E in dermatology. Indian Dermatology Online Journal, 7(4), 311-315. https://journals.lww.com/idoj/fulltext/2016/07040/vitamin_e_in_dermatology.18.aspx
- Medina, J. & Gupta, V. (8 de mayo de 2023). Vitamin E. StatPearls Publishing. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK557737/
- Michalak, M., Pierzak, M., Kręcisz, B., & Suliga, E. (2021). Bioactive Compounds for Skin Health: A Review. Nutrients, 13(1), 1-31. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7827176/
- Michels, A. J. (febrero 2012). Vitamin E and Skin Health. https://lpi.oregonstate.edu/mic/health-disease/skin-health/vitamin-E
- Mocchegiani, E., Costarelli, L., Giacconi, R., Malavolta, M., Basso, A., Piacenza, F., Ostan, R., Cevenini, E., Gonos, E. S., Franceschi, C., & Monti, D. (2014). Vitamin E–gene interactions in aging and inflammatory age-related diseases: Implications for treatment. A systematic review. Ageing Research Reviews, 14, 81-101. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1568163714000026
- National Institutes of Health. (26 de marzo de 2021). Vitamin E. https://ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminE-HealthProfessional/