Użyj naturalnych składników na wzmocnienie kości!
W obecnych czasach wzmocnienie kości staje się zagadnieniem, którym interesuje się coraz większa liczba osób.
Wynika to z tego, że liczba ludzi cierpiących na choroby układu kostno-szkieletowego wzrosła wyraźnie w ostatnich latach, na co bezpośredni wpływ ma siedzący tryb życia, nieprawidłowa dieta i niezdrowe nawyki, takie jak palenie tytoniu lub nadmierne spożywanie alkoholu, nie licząc mniej rozpowszechnionych.
Najlepszym sposobem, aby uzyskać wzmocnienie kości, a zarazem zapobiec ich uszkodzeniu i zmęczeniu tkanki budulcowej jest przestrzeganie zdrowego stylu życia, który obejmuje mnóstwo ćwiczeń fizycznych oraz odpowiednio zbilansowanej diety spełniającej wszystkie potrzeby żywieniowe Twojego organizmu.
Kobiety, które osiągnęły okres menopauzy są narażone na znacznie większe ryzyko wystąpienia problemów związanych z układem kostnym, ponieważ ich organizm wytwarza mniejsze ilości estrogenu, czyli jednego z tych hormonów, które regulują zdolność do wchłaniania przez organizm wapnia, minerału niezbędnego do utrzymania właściwej gęstości tkanek kości.
Przeczytaj także: Menopauza – jak dbać o dietę?
W większości przypadków osoby mające problemy ze swoim układem kostnym uskarżają się również na niezwykle wysokie zmęczenie lub wyczerpanie, które mogą utrudniać wykonywanie ich codziennych czynności i normalne funkcjonowanie.
Aby zapewnić sobie wzmocnienie kości należy w pierwszej kolejności zastosować wspomniane powyżej dobre nawyki i odpowiednią, warto także wziąć pod uwagę wykorzystanie do tego celu napojów energetyzujących na bazie naturalnych składników.
Dzięki temu tylko polepszysz stan swoich kości, ale także zapewnisz sobie zastrzyk energii niezbędnej na każdy kolejny dzień.
Zielony sok na wzmocnienie kości i pobudzenie organizmu
Ponieważ wzmocnienie kości jest bezpośrednio związane z dostarczeniem organizmowi odpowiednich składników odżywczych w stosowanej diecie, to opisywany sok znakomicie sprawdzi się w tej roli, jako że zawiera sporą ilość niezbędnych do tego celu związków chemicznych.
Połączenie szpinaku i zielonych jabłek sprawia, że wykonany z nich napój stanowi doskonałe źródło witamin A i C, wapnia, a także wielu innych ważnych przeciwutleniaczy, które mogą zapobiegać utracie gęstości kości i tym samym poprawić ich stan.
Jeśli odczuwasz bóle w kościach i stawach lub uskarżasz się na inne związane z tym dolegliwości, zalecamy wypróbowanie opisywanego tutaj soku.
Niemniej jednak warto mieć także na uwadze to, że zawsze dobrym pomysłem jest zasięgnięcie opinii lekarza, jeśli niepokoi Cię stan Twojego zdrowia, szczególnie w przypadku problemów związanych z układem kostnym.
Wszelkie tego typu schorzenia mogą wymagać szczególnej uwagi, co pozwoli Ci zapobiec rozwojowi poważniejszych chorób w przyszłości.
Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Niedobór wapnia – 7 porad jak poprawić jego wchłanianie
Jakie rodzaje składników odżywczych znajdują się w tym napoju energetyzującym na bazie naturalnych składników?
Nie zwlekaj, zacznij regularnie pić ten wspaniały, zielony sok, aby w pełni czerpać z jego korzystnych właściwości zapewnianych przez każdy składnik z osobna.
Szpinak
Liście szpinaku w większości składają się z wody, ale jest to jedno z warzyw o najwyższej zawartości białka dostępnych na rynku.
Szpinak cechuje się niską zawartością tłuszczów i węglowodanów, będąc przy tym naprawdę bogaty w błonnik, witaminy A, C, E, K, witaminy z grupy B (B6, B2, B1) i kwas foliowy (witamina B9).
Wśród wielu minerałów występujących w szpinaku warto wymienić te, które zapewniają wzmocnienie kości, jak wapń, żelazo, potas, magnez, mangan i fosfor. Szpinak zawiera również przeciwutleniacze, takie jak flawonoidy i karotenoidy.
Grejpfrut
Ten doskonale znany owoc cytrusowy zawiera aż 90% wody, a w jego 100 gramach znajdują się jedynie 32 kalorie, 7 gramów węglowodanów, 0,6 grama białka i okrągłe zero tłuszczu. Mimo to wciąż cechuje się on wysoką zawartością witaminy C, błonnika, wapnia, magnezu i potasu.
Seler
Prawie 95% składu selera stanowi woda, ale oprócz niej znaleźć w nim możemy sporo różnych cennych składników odżywczych, w tym witaminy B1 (tiamina), B2, B6, B9 (kwas foliowy), beta-karoten, witaminy E i C, a także pierwiastki śladowe takie jak wapń, cynk, magnez, żelazo, siarka, fosfor, mangan, miedź, aluminium i krzem.
Zielone jabłko
Owoc ten jest doskonałym źródłem cennych składników odżywcze, w tym flawonoidów i kwasu fenolowego, a także witamin A, B i C, pektyny, białka, węglowodanów, wapnia, sodu, magnezu, potasu, fosforu i cynku.
Imbir
Imbir zawiera niezbędne aminokwasy, błonnik, witaminę C oraz minerały takie jak cynk, glin, bor i mangan. Jest również niezwykle cennym źródłem przeciwutleniaczy, takich jak kwercetyna i kapsaicyna, a w jego składzie znajdziemy także olejki eteryczne.
Jak należy przyrządzić ten naturalny napój energetyzujący?
Przepis na ten wspaniały napój, jaki mamy zamiar zaprezentować Ci już za chwilę doskonale nadaje się na wzmocnienie kości i poprawę ogólnego stanu Twojego zdrowia, ale nie należy go stosować w charakterze zamiennika dla jakiegokolwiek rodzaju leczenia medycznego, które zostało Ci zaordynowane przez lekarza.
Składniki
- 1 1/2 szklanki liści surowego szpinaku (45 g)
- Pół grejpfruta (obranego ze skóry)
- 2 łodygi selera
- 2 zielone jabłka, pokrojone w ósemki
- 1 kawałek imbiru (obrany ze skórki)
Sposób przygotowania napoju
Na szczęście ten sok jest bardzo prosty do przygotowania – w zasadzie wszystko, co należy zrobić sprowadza się do połączenia wszystkich składników w jedną całość!
- Umyj dokładnie wszystkie składniki i dodać je do blendera. Miksuj całość aż do uzyskania jednorodnej konsystencji przez co najmniej kilka minut. Jeśli zechcesz, możesz dodać trochę wody, aby miksowanie było łatwiejsze, a konsystencja gotowego napoju bardziej rzadka.
- Podawaj w temperaturze pokojowej, możesz także dodać do napoju kilka kostek lodu.
- Niezależnie od wybranego sposobu podawania, napój należy wypić natychmiast po przyrządzeniu, aby w pełni wykorzystać wszystkie jego korzystne korzyści dla Twojego organizmu, a przede wszystkim zapewnić sobie wzmocnienie kości.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Christodoulides S., Dimidi E., Fragkos KC., Farmer AD., et al., Systematic review with meta analysis: effect of fibre supplementation on chronic idiopathic constipation in adults. Aliment Pharmacol Ther, 2016. 44 (2): 103-16.
- Pullar JM., Carr AC., Vissers MCM., The roles of vitamin C in skin health. Nutrients, 2017.
- Henriques BJ., Lucas TG., Gomes CM., Therapeutic approaches using riboflavin in mitochondrial energý metabolism disorders. Curr Drug Targets, 2016. 17 (13): 1527-34.
- Zheng J., Zheng S., Feng Q., Zhang Q., Xiao X., Dietary capsaicin and its anti obesity potency: from mechanism to clinical implications. Biosci Rep, 2017.