Sok z ziemniaków na porost włosów?
Zapewne temat dzisiejszego artykułu może Cię nieco zdziwić lub nawet wzbudzić uśmiech politowania. Niemniej jednak fakty są takie, że sok z ziemniaków okazuje się całkiem skutecznym naturalnym środkiem skutecznie zwalczającym problem wypadających włosów.
Wśród licznych problemów związanych z włosami zaprzątających myśli mężczyzn i kobiet na całym świecie, od zawsze utrata włosów jest numerem jeden na tej liście.
Zaburzenie, które może być spowodowane przez różne czynniki, to problem dotyczący zarówno kwestii zdrowotnych, jak i urody. Może on wskazywać na niedobór witamin i minerałów. I właśnie na uzupełnianiu tych brakujących składników odżywczych skupia się sok z ziemniaków.
Wypadanie włosów może być również spowodowane przez czynniki genetyczne. W większości przypadków nauka zna mniej lub bardziej skuteczne rozwiązania tego problemu.
Mogą mu jednak towarzyszyć kłopoty z odrastaniem włosów, które uniemożliwiają uzyskanie odpowiedniej ich długości lub trwałości.
W odpowiedzi na potrzeby zwalczania opisanych powyżej problemów przemysł kosmetyczny opracował setki produktów na bazie różnych związków chemicznych. Mogą one pomóc poprawić wygląd i kondycję włosów.
Tego typu kosmetyki nie zawsze są jednak podstawowym wyborem dokonywanym przez wszystkich, którzy zmagają się z wypadaniem włosów. Dzieje się tak między innymi dlatego, że czasami okazują się one zbyt drogie, aby korzystać z nich w sposób regularny.
Na szczęście, istnieją znakomite alternatywy na bazie składników naturalnych, takie jak sok z ziemniaków, który jest bardzo ceniony w zastosowaniach typowych dla zabiegów kosmetycznych wykorzystujących wyłącznie naturalne produkty.
W przypadku zastosowania na włosach – sok z ziemniaków stymuluje ich wzrost, co oznacza, że już po kilku dniach zauważysz u siebie wyraźnie silniejsze i zdrowsze włosy.
W jaki sposób sok z ziemniaków stymuluje wzrost włosów?
Sok z ziemniaków jako alternatywne leczenie problemu wypadających włosów to świetny sposób, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych, takich jak witaminy A, B i C.
Jeśli cierpisz na niedobór któregokolwiek z nich, to efektem tego może być między innymi osłabienie struktury każdego włosa, utrata wody i co się z tym wiąże – łatwiejsze wypadanie.
Sok z ziemniaków zapewnia również szereg niezwykle istotnych dla Twojego organizmu składników mineralnych. Są nimi wapń, mangan, cynk i żelazo, które odgrywają ważną rolę zarówno dla Twojego zdrowia, jak i urody.
Regularne i rozsądne korzystanie z tego warzywa w kuchni jako składnika licznych potraw jest jednym z najlepszych sposobów, aby wykorzystać jego cenne właściwości. Okazuje się jednak, że stosowanie soku z niego bezpośrednio na włosy jest bez wątpienia optymalnym sposobem na ograniczenie ich wypadania i poprawę ich ogólnej kondycji.
Jak przygotować sok z ziemniaków dla Twoich włosów?
Istnieje kilka sposobów wykorzystania ziemniaków do zwalczania niechcianego przez nikogo zjawiska wypadania włosów.
Sok z ziemniaków jest jednym z najlepszych takich metod. W jego składzie bowiem znaleźć można wszystkie witaminy i składniki mineralne występujące naturalnie w tej roślinie. Zapewnia to naprawdę wysoką jego skuteczność działania.
Składniki
- 4 całe ziemniaki
- Pół szklanki wody (100 ml)
Sposób przygotowania
- Rozpocznij od dokładnego umycia ziemniaków i pokrojenia ich na duże kawałki.
- Dodaj je do blendera wraz z połową szklanki wody i miksuj tak długo, dopóki nie zostaną dokładnie rozdrobnione.
- Po uzyskaniu jednorodnej konsystencji podobnej do purée przeciśnij masę przez gazę kosmetyczną lub podobną tkaninę do osobnego naczynia.
- Po oddzieleniu soku od miąższu możesz przejść do właściwego zabiegu leczniczego.
Jak zastosować przyrządzony produkt?
- Aby pobudzić porost włosów i zapewnić pożądany efekt w postaci grubszych i zdrowszych włosów, należy najpierw rozprowadzić sok z ziemniaków na skórze głowy i uzupełnić zabieg za pomocą delikatnego masażu.
- Następnie zastosuj resztę soku na całej długości włosów i przykryj je czepkiem.
- Odczekaj 20 do 25 minut, a następnie spłucz włosy letnią lub zimną wodą.
- Należy powtarzać ten zabieg codziennie tak długo, aż zaczniesz dostrzegać pierwsze jego efekty. Gdy zauważysz wyraźną poprawę kondycji swoich włosów, możesz kontynuować terapię za pomocą tego soku do trzech razy w tygodniu.
Sok z ziemniaków skutecznie stymuluje zdrowy wzrost włosów. Co więcej, zabieg ten pozwoli nadać im również niesamowitego połysku i wzmocnić całe włókno każdego włosa z osobna.
Koniecznie zobacz też artykuł: Gładkie i lśniące włosy – 5 maseczek
Woda ziemniaczana na wzmocnienie włosów
Miąższ oraz sok z ziemniaków nie jest jedyną częścią tej rośliny, którą możesz wykorzystać na potrzeby odżywienia i wzmocnienia włosów.
Także ze skórki można przygotować nieco inny rodzaj soku, który pozwoli Ci dodatkowo je wzmocnić i uzupełnić opisaną w poprzednim punkcie kurację.
Składniki
- Skórki (obierki) z ziemniaków
- 1 litr wody
Sposób przygotowania
- Dokładnie umyj obierki z ziemniaków tak, aby usunąć wszelkie ślady ziemi i innych zanieczyszczeń, a następnie doprowadź do wrzenia litr wody i wrzuć do niej obierki.
- Gotuj je przez kilka minut, następnie zdejmij naczynie z ognia i pozostaw napar do wystygnięcia.
Jak zastosować przyrządzony produkt?
- Możesz wykorzystać tak przygotowany specyfik jako ostatni etap mycia włosów, do ostatecznego ich spłukania.
- Powtarzaj tę czynność dwa lub trzy razy w tygodniu, co pozwoli Ci uzyskać najlepsze rezultaty.
- Najważniejszą cechą tego środka jest to, że nie tylko stymuluje on porost włosów, ale także działa jako naturalna odżywka pozwalająca uzyskać jaśniejsze i mniej zniszczone włosy.
Podsumowując nasz dzisiejszy artykuł, niewątpliwie warto na własną rękę przekonać się, czy sok z ziemniaków będzie w stanie poprawić stan Twoich włosów.
Chociaż efekty jego działania nie będą rzecz jasna natychmiastowe, warto zdobyć się na wysiłek i regularność.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Camire, M. E., Kubow, S., & Donnelly, D. J. (2009). Potatoes and Human Health. Critical Reviews in Food Science and Nutrition, 49(10), 823-840. https://doi.org/10.1080/10408390903041996
- Rodríguez, M. A. P., Ledesma, B. H., González, M. J. G., & Barba, O. (1999). Estudio del contenido de nitratos, nitritos y vitamina C en productos hortícolas de cultivo ecológico (zanahoria, remolacha y patata). Alimentaria, 316, 111-118. https://dialnet.unirioja.es/servlet/articulo?codigo=133760
- Suto, M., Masutomi, H., Ishihara, K., & Masaki, H. (2019). A Potato Peel Extract Stimulates Type I Collagen Synthesis via Akt and ERK Signaling in Normal Human Dermal Fibroblasts. Biological & Pharmaceutical Bulletin, 42(9), 1510-1516. https://doi.org/10.1248/bpb.b19-00193
- Sweet potato, raw, unprepared (Includes foods for USDA’s Food Distribution Program). (s.f.). FoodData Central. https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/168482/nutrients
- Visvanathan, R., Jayathilake, C., Jayawardana, B. C., & Liyanage, R. (2016). Health-beneficial properties of potato and compounds of interest. Journal of the Science of Food and Agriculture, 96(15), 4850-4860. https://doi.org/10.1002/jsfa.7848