Seks w wodzie: kilka przydatnych porad
Nie wszystkie pary są wystarczająco odważne, aby eksperymentować z seksem. Czy masz ochotę uprawiać seks w wodzie? Bez wątpienia jest to jedna z fantazji wielu kobiet i mężczyzn.
Już samo wyobrażenie sobie scenerii, pięknego światła słonecznego i wspólnego zanurzenia się w wodzie pobudza zmysły.
Jednak przed oddaniem się tej romantycznej fantazji, ważne jest, aby przestrzegać kilku rad, które pomogą zmniejszyć ryzyko, kiedy będziesz uprawiać seks w wodzie.
1. Zachowaj ostrożność w miejscach publicznych
Oczywistym jest, że baseny zawierają chlor, ale to nie oznacza, że są całkowicie wolne od bakterii i drobnoustrojów.
To nie środki chemiczne używane do dezynfekcji wody w basenach stanowią problem, lecz bakterie, które ludzie przenoszą na sobie. Dodatkowo każda osoba, która wchodzi do wody, pozostawia cząsteczki zawarte w szamponach, kremach do opalania, kosmetykach do makijażu i oczywiście związki chemiczne zawarte w moczu.
Najlepiej jest zdać się na swój nos. Jeśli czujesz nieprzyjemny zapach, odpuść sobie seks w wodzie. Co prawda, szansa na to, że cząsteczki w niej zawarte doprowadzą do infekcji jest niska, ale mimo wszystko lepiej unikać zatłoczonych miejsc.
Przeczytaj również: Udany seks – poznaj 9 niezawodnych sposobów
2. Woda to nie lubrykant
Automatycznie kojarzymy wodę z nawilżeniem. Niestety w rzeczywistości woda nie pomaga w nawilżeniu pochwy.
Powód? Po zanurzeniu, woda dostaje się w głąb pochwy i wypłukuje naturalne wydzieliny, co prowadzi do wysuszenia pochwy.
Bez odpowiedniego nawilżenia ten obszar jest podatny na podrażnienie chlorem lub słoną wodą. Zwłaszcza chlor, który jest żrącą substancją, może zmienić poziom pH w pochwie i wywołać infekcję miejsc intymnych. Dlatego ważne jest, aby zastosować odpowiedni lubrykant.
3. Czy możesz użyć prezerwatywy?
Szczerze mówiąc, nie ma wielu badań, które mówią o używaniu prezerwatyw pod wodą. Możesz je stosować, jeżeli poziom zasolenia wody nie jest zbyt wysoki.
Dzięki temu słona woda nie będzie negatywnie wpływać na materiały, z których wykonane są prezerwatywy. Problemem jest jednak chlor, który również może je uszkodzić. W wodzie może znajdować się także olej bądź inne chemiczne substancje.
Należy pamiętać, że brak lubrykantu powoduje suchość i tarcie. Może to spowodować pęknięcie prezerwatywy, dlatego należy zastosować lubrykant na bazie silikonu. Jak już wspomnieliśmy, olej może powodować uszkodzenia, a lubrykanty na bazie wody zwyczajnie znikną.
Mężczyźni powinni mieć na uwadze, aby założyć prezerwatywę przed wejściem do wody. I powinni mieć pełną erekcję. Jeśli będą zakładać prezerwatywę w wodzie, może po prostu pęknąć. Należy również pamiętać, aby wyprowadzić członekk zanim opadnie, aby prezerwatywa nie pozostała w pochwie.
4. Czy można zajść w ciążę uprawiając seks w wodzie?
Zdecydowanie istnieje możliwość zajścia w ciążę, jeśli uprawiasz seks w wodzie bez zabezpieczenia. Tak samo, jak w łóżku. Myślenie, że wypłukanie pochwy niewielką ilością wody zmyje nasienie, jest błędne.
Jednak pomysł, że możesz zajść w ciążę wchodząc do basenu w którym mogą znajdować się pozostałości spermy jest zwyczajnym mitem.
Zajście w ciążę wymaga fizycznego kontaktu i bezpośredniego wytrysku. Niezbędny jest również ruch, który umożliwia wprowadzenie nasienia do pochwy. Oznacza to, że zajście w ciąże jedynie poprzez wejście do basenu jest niemożliwe.
Dodatkowo warto wspomnieć, że plemniki nie mogą przeżyć poza ludzkim ciałem. Nie ma możliwości, aby przeżyły na świeżym powietrzu, zarówno w niskiej czy też w wysokiej temperaturze.
5. Seks w wodzie a choroby przenoszone drogą płciową?
Jest to kolejny powód, dla którego ważne jest stosowanie prezerwatywy, nawet jeśli jest to utrudnione.
Możliwość zarażenia się chorobą przenoszona droga płciową (eng. STI) jest taka sama w wodzie jak i na lądzie. Pomimo faktu, że niektóre środki dezynfekujące pozbywają się bakterii, nie zmniejsza to ryzyka zakażenia.
Przeczytaj również: Choroby przenoszone drogą płciową – jak ich uniknąć?
6. Złamane kości?
Tych zasad może wydawać się zbyt wiele, ale przy stosowaniu pewnych pozycji seksualnych w wodzie, lepiej jest zachować ostrożność.
Gęstość wody ułatwia utratę równowagi. Musisz więc kontrolować swoje pożądanie, w przeciwnym wypadku przygoda może się skończyć na zadrapaniach, a w cięższych przypadkach, nawet na złamanych kościach.
Myślisz, że wypróbujesz seks w wodzie?
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
Lehtonen, J., Jennions, M. D., & Kokko, H. (2012). The many costs of sex. Trends in Ecology and Evolution. https://doi.org/10.1016/j.tree.2011.09.016
Berlant, L., & Warner, M. (1998). Sex in Public. Critical Inquiry. https://doi.org/10.1086/448884
Public Health England. (2017). Sexually transmitted infections and chlamydia screening in England, 2016. Health Protection Report. https://doi.org/10.1109/DASC.2005.1563459