Randki ze starszymi kobietami - czego szukają mężczyźni?

Niektórzy mężczyźni spotykają się ze starszymi kobietami ze względu na zalety i cechy, które doświadczenie pozwoliło im zdobyć. Porozmawiamy o tym więcej tutaj.
Randki ze starszymi kobietami - czego szukają mężczyźni?
Elena Sanz

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Elena Sanz.

Ostatnia aktualizacja: 23 października, 2022

Wszyscy znamy przypadki znanych par, w których kobieta jest znacznie starsza od mężczyzny. Madonna i Ahlamalik Williams, Shakira i Piqué oraz Brigitte i Emmanuel Macron to tylko niektóre z najbardziej znanych przykładów. Być może zauważyłeś nawet, że randki ze starszymi kobietami stają się coraz bardziej powszechne wśród mężczyzn. Ale dlaczego niektórzy mężczyźni umawiają się ze starszymi kobietami?

Pomimo rosnącej liczby par z tymi cechami nadal zastanawiamy się, co widzą w sobie nawzajem , skoro istnieje między nimi taka różnica wieku. Społecznie relacje, w których mężczyzna jest starszy, są zwykle bardziej akceptowane ze względu na dostrzeganą przewagę ewolucyjną.

Jednak wbrew temu, w co możemy wierzyć, więzi między młodszymi mężczyznami i starszymi kobietami są często udane i satysfakcjonujące dla obojga partnerów. W rzeczywistości istnieje kilka ważnych powodów, które mogą skłonić mężczyzn do dokonania takiego wyboru. Opowiemy Ci o nich w tym artykule!

Dlaczego mężczyźni umawiają się na randki ze starszymi kobietami ?

Młody mężczyzna ze starszą kobietą
Pełne miłości relacje między starszymi kobietami a młodszymi mężczyznami mogą być bardzo udane i korzystne dla obojga partnerów.

Konkretne powody mogą się różnić w zależności od przypadku. Jednak poniższe są prawdopodobnie najczęstszymi powodami, dla których tak wielu młodszych mężczyzn wybiera i cieszy się związkiem ze starszą kobietą.

Inteligencja emocjonalna

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów starszych kobiet jest ich inteligencja emocjonalna. W porównaniu z młodszymi kobietami lepiej radzą sobie one z zarządzaniem emocjami. Jest mniej prawdopodobne, że zostaną przytłoczone negatywnymi uczuciami i generalnie wiedzą, jak spokojniej radzić sobie z niepowodzeniami i nieporozumieniami.

Dlatego nie zachowują się kapryśnie lub dziecinnie, nie uciekają się do emocjonalnego szantażu i często starają się uniknąć dramatu. Są w stanie lepiej zrozumieć, zaakceptować i zarządzać tym, co czują, a także wyrażać to i komunikować się spokojnie i jasno. W związku to zawsze jest pozytywne.

Mężczyźni spotykają się ze starszymi kobietami ze względu na niezależność

Kobieta z lampką wina
Starsze kobiety są bardziej niezależne i pewne siebie, co dla wielu mężczyzn jest bardzo seksowne.

Starsze kobiety są znacznie bardziej niezależne i pewne siebie. Ich wieloletnie doświadczenia pozwoliły im na zdobywanie i rozwijanie zasobów, stawianie sobie wyzwań i udowadnianie, jak bardzo są zdolne i cenne. Dzięki temu nie potrzebują ani nie szukają nikogo, kto zapełni ich pustkę i nie oddają swojego szczęścia w ręce innych.

Innymi słowy: nie potrzebują partnera, ale łączą się z wyboru. To bezpieczeństwo, determinacja i autonomia mogą być bardzo atrakcyjne. Młodsza kobieta może natomiast jeszcze nie osiągnąć tej emocjonalnej niezależności i może być bardziej niepewna, co czyni ją bardziej wymagającą i potrzebującą w związku.

Przeczytaj również: 

Randki ze starszymi kobietami – mniej presji i oczekiwań

Innym ważnym powodem, dla którego niektórzy mężczyźni umawiają się ze starszymi kobietami, jest to, że wywierają mniejszy nacisk na związek. Podążały już własną ścieżką, miały kilka związków i nabyły doświadczenia.

W większości przypadków mają ugruntowaną karierę zawodową, być może przeszły już przez zaangażowanie, małżeństwo i macierzyństwo, ale nie są już na tym etapie. Teraz, po tym, jak przeżyły i doświadczyły tych rzeczy, chcą tylko cieszyć się i dzielić dobrymi doświadczeniami. Potrafią płynąć z prądem i nie mają oczekiwań, które zwiększają presję w związku.

Starsze kobiety również często nauczyły się nie idealizować swoich romantycznych partnerów. Pozostawiają miejsce zarówno na zalety, jak i na wady partnera i nie oczekują od niego nierealistycznej perfekcji. Wręcz przeciwnie, doceniają i cieszą się prawdziwą osobą i prawdziwym związkiem.

To większe doświadczenie seksualne

Można sądzić, że młodsze kobiety mają przewagę ze względu na swój wygląd i atrakcyjniejszy wizerunek. Jednak starsze kobiety mają wielką zaletę: doświadczenie.

Dojrzałość, która przychodzi wraz z wiekiem, pozwala kobietom czuć się znacznie bardziej komfortowo i pewniej w swoim ciele. Często są w stanie odrzucić bezużyteczne kompleksy, wiedzą czego chcą i jak o to prosić.

Mniej tabu i niepewności oraz większa asertywność seksualna. Starsze kobiety są bardziej świadome i wolne w swoich pragnieniach i preferencjach, i nie boją się komunikować ich partnerowi. W ten sposób spotkania seksualne często stają się bardziej spontaniczne i satysfakcjonujące dla obojga partnerów.

Zobacz też: 

Symbolizują udany podbój

Wreszcie mężczyźni, którzy spotykają się ze starszymi kobietami, mogą znaleźć dodatkową zachętę. Tego typu relacje pomagają zwiększyć ich poczucie własnej wartości. Spotykanie się z pewnymi siebie, zdeterminowanymi i niezależnymi kobietami, które wiedzą, czego chcą, może się okazać udanym podbojem.

Szansa na udany i satysfakcjonujący związek

Krótko mówiąc, ten rodzaj relacji (często tak krytykowany społecznie) jest tak samo ważny jak każdy inny i ma duże szanse powodzenia. W rzeczywistości największą przeszkodą, którą zwykle napotykają takie pary, jest surowy osąd, z jakim się spotykają.

Wbrew pozorom to sami mężczyźni poszukują starszych kobiet ze względu na zainteresowanie, jakie nimi wzbudzają. I choć nie można uogólniać, ponieważ każda osoba jest inna, to prawdopodobnie powyższe powody sprawiają, że starsze kobiety są tak atrakcyjną opcją.

W każdym razie nadszedł czas, abyśmy uwolnili się od uprzedzeń i stereotypów i pozwolili innym na wolność.

 


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.