Punkt Ling Gu - skuteczny sposób na rwę kulszową

Możemy wykorzystać tę technikę samodzielnie, w domu. Wystarczy uciskać palcami w odpowiednim miejscu, a poczujemy natychmiastową ulgę.
Punkt Ling Gu - skuteczny sposób na rwę kulszową

Napisany przez Yamila Papa Pintor

Ostatnia aktualizacja: 25 maja, 2022

W akupunkturze istnieją różne punkty witalne, jak na przykład punkt Ling Gu, za pomocą których możemy uśmierzyć ból lub nawet zwalczyć choroby. Niektóre z tych punktów są ważniejsze niż inne, ponieważ pomagają wyleczyć konkretne dolegliwości.

W dzisiejszym artykule opiszemy wam punkt Ling Gu, który przynosi natychmiastową ulgę w przypadku rwy kulszowej i bólu pleców.

Punkt Ling Gu: miejsce, o którym nie można zapomnieć

Punkt Ling Gu można przetłumaczyć na język polski jako “kość ducha”. Uciskany na co dzień pomoże Ci wyleczyć przeróżne dolegliwości związane z bólem pleców. Polecamy go zwłaszcza tym, którzy pracują na siedząco, przed komputerem.

Odkrył go mistrz Tung, lekarz pochodzenia chińskiego, znany przede wszystkim z rezultatów oferowanych przez niego terapii. Polegały one na stosowaniu minimalnej ilości igieł.

Punkty wykorzystywane przez mistrza Tunga było chronione tajemnicą do momentu, aż on sam zdecydował podzielić się nimi z grupą studentów. Dzięki temu również i my możemy cieszyć się ich dobrodziejstwami.

Akupunktura

Punkt Ling Gu umiejscowiony jest w górnej części dłoni, a dokładniej pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Jeżeli przyciśniesz palcem drugiej ręki właśnie w tym miejscu, wyczujesz swego rodzaju wnękę.

To właśnie miejsce, odpowiednio uciskane, pomaga szybko zwalczyć bóle lędźwiowe i te związane z rwą kulszową. Chodzi o ten okropny ból w dolnej części pleców, ktory sięga aż do nogi i uniemożliwia nam wykonywanie podstawowych czynności.

Żeby uzyskać pożądany efekt, igłę należy wkłuć w punkt Ling Gu przeciwny. Co to oznacza? Że jeżeli ból sięga do prawej nogi, nakłuwamy lewą rękę. W 75% przypadków ulga jest odczuwalna już po kilku minutach.

Lecznicza akupunktura

To samo miejsce jest wykorzystywane w leczeniu bólów pleców, głowy i stóp, a także w dolegliwościach menstruacyjnych. Uwaga! W czasie ciąży nie powinno się nawet ocierać tego punktu, ponieważ może to wywołać przedwczesny poród.

Nawet nacisk na dłoń przynosi ulgę

Według ekspertów, naciskanie na punkt Ling Gu pomaga również złagodzić niepokój i stany lękowe, bóle zębów i głowy. Specjaliści używają w tym celu igieł, ale my sami – w domu – możemy wykorzystać siłę naszych palców.

Z ponad 300 punktów witalnych, o których mówi akupunktura chińska, Ling Gu wydaje się być najbardziej skutecznym. Zwłaszcza w leczeniu bólu pleców i kręgosłupa. Medycyna azjatycka korzysta z niego od stuleci.

Dokładnie nie wiadomo jak on działa. Niedawne badania przekonują, że nacisk właśnie w tym punkcie sprawia, że zwiększa się przepływ krwi i właśnie dlatego przynosi nam natychmiastową ulgę. Inni twierdzą, że stymuluje produkcje endorfin, tzw. hormonów przeciwbólowych.

Specjaliści zajmują się tym punktem w ramach spersonalizowanych programów leczenia bólu, które obejmują również inne ważne miejsca na całym ciele.

Leczenie akupunkturą

U tych, którzy cierpią na bóle zębów, wykorzystuje się zupełnie inne punkty witalne niż – na przykład – w przypadku pań z bólami menstruacyjnymi. Chociaż akurat punkt Ling Gu sprawdziłby się w obu terapiach.

Przeczytaj również: Naturalne środki przeciwbólowe – korzenie i zioła

Sposób na szybką ulgę

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej ulgi, wystarczy że położysz palec na tej mięsistej części pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym (pamiętaj, że musi to być strona przeciwna do tej, w której występuje ból). Teraz silnie naciskaj palcem wskazującym drugiej ręki. Jeżeli robisz to poprawnie, odczujesz ból.

Wystarczy jedna, dwie minuty, ale powinnaś wiedzieć, że najlepsze rezultaty są widoczne po 20 lub nawet 40 minutach ciągłego nacisku. Jeżeli nie odczuwasz żadnej ulgi, spróbuj zmienić dłoń.

Założenie jest takie, żeby móc wykonać tę technikę samodzielnie – w domu, w pracy, w autobusie itd. Nigdy nie wykorzystuj do tego igieł; tylko eksperci potrafią ich odpowiednio używać. Samym naciskiem uda Ci się zwalczyć bóle głowy, bóle pleców, czy bóle menstruacyjne.

Staraj się uciskać punkt Ling Gu chociaż przez 30 minut, a rezultaty będą gwarantowane.

 


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.