Pozytywne nastawienie przyciąga szczęście

Zdobądź się na odwagę i przekraczaj ustalone przez społeczeństwo granice. Przekonaj samego siebie, że zasługujesz na to, by czuć się wolnym i z pewnością uda ci się ten stan osiągnąć. Pozytywne nastawienie jest kluczem do szczęścia i upragnionej wolności.
Pozytywne nastawienie przyciąga szczęście

Ostatnia aktualizacja: 13 stycznia, 2017

Poczucie wolności i pozytywne nastawienie to dwie cechy, które niczym magnes przyciągają szczęście i nowe możliwości. Tylko ludzie o otwartym umyśle, pozytywnie myślący, zmotywowani do działania i wierzący we własne możliwości odnoszą życiowe sukcesy i odnajdują szczęście.

Chociaż każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wolność jest tym, czego w życiu pragniemy najbardziej, często nie jesteśmy w stanie jej osiągnąć na żadnym etapie życia. W naszym społeczeństwie jawi się ona jako coś praktycznie nieosiągalnego, marzenie, którego nigdy nie zdołamy spełnić.

Rzeczywistość brutalnie weryfikuje nasze młodzieńcze postanowienia o byciu niezależnym i prawdziwie wolnym. Więzy rodzinne, postawa partnera czy partnerki, codzienne obowiązki, a nawet nasze własne myśli, zakute w kajdany społecznych nakazów, blokują nasz rozwój wewnętrzny i zabijają nasze marzenia i aspiracje.

Zapraszamy cię dziś do refleksji nad postawami życiowymi, poszukiwaniem szczęścia, pokonywaniem społecznych ograniczeń oraz nad tym, jak pozytywne nastawienie pomaga odnaleźć szczęście, spełnić marzenia i odnieść życiowy sukces.

Pozytywne nastawienie to krok do wolności i spełnienia marzeń

Idea bycia wolnym człowiekiem otwiera przed nami drzwi do nowych możliwości, o których dotychczas nawet nam się nie śniło. Wolność dodaje skrzydeł, napawa nas wiarą we własne możliwości i sprawia, że marzenia przestają być tylko marzeniami, lecz namacalnym i realnym celem.

Nie wystarczy czegoś bardzo pragnąć, by się spełniło. Życie nie podaje nam niczego na tacy. Bierne nastawienie i oczekiwanie na swoją szansę to najgorsze narzędzia, jakie możemy wybrać do konstruowania naszego szczęścia.

Naszą najsilniejszą bronią powinno być pozytywne myślenie, od którego zależą nie tylko nasze emocje, ale przede wszystkim motywacja do działania. Sama chęć spełnienia marzeń nie wystarczy, trzeba uruchomić silnik i zabrać się do działania.

Koniecznie powinniśmy wyjaśnić jeden bardzo istotny aspekt – mówiąc o wolnych ludziach, nie mamy na myśli osób samotnych, pozbawionych więzów rodzinnych i społecznych. Aby cieszyć się pozytywnym nastawieniem i wolnością, wcale nie trzeba być odizolowanym od świata singlem. Jak zatem stać się wolnym człowiekiem?

Pozytywne nastawienie jest twoją najsilniejszą bronią

Dziewczyna na jesiennej łące

Pozytywna i optymistyczna postawa życiowa jest naszą najsilniejszą bronią, dzięki której jesteśmy w stanie wygrać każdą bitwę i pokonać nawet najbardziej zaciekłego przeciwnika. Optymistyczne nastawienie jest naszą najlepszą i najefektowniejszą szatą, jaką możemy przywdziać na co dzień.

  • Nastawienie do życia to złożony zespół wierzeń, wartości, motywacji, celów i marzeń, które kształtują naszą osobowość.
  • Postawa życiowa nigdy nie powinna być determinowana przez oczekiwania innych wobec naszej osoby. Kiedy przedkładamy opinie innych nad własne, bezpowrotnie tracimy naszą osobistą wolność.
  • Osoby pielęgnujące poczucie wewnętrznej wolności są świadome swoich potrzeb i jasno wytyczają swoje cele. Ich największą zaletą jest szczerość oraz wierność swoim ideałom. Kiedy sobie coś postanowią, nie ma siły, która by je zatrzymała.

Musisz uwierzyć, że zasługujesz na bycie wolnym

Nigdy nie osiągniemy niczego bez wiary w to, że na to zasługujemy – bardzo proste stwierdzenie. Jednak w rzeczywistości okazuje się ono niezwykle skomplikowane. Dlaczego tak trudno nam uwierzyć w to, że tylko od nas zależy nasze szczęście i życiowy sukces?

  • W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad realnością naszych marzeń i obiektywnie zdecydować, jaką drogę powinniśmy obrać w celu ich realizacji.
  • Przykład: By zgromadzić ogromną fortunę i zostać milionerem potrzeba czasu. Bez względu na to, jak wielki wysiłek włożysz w realizację swojego celu, nie uda ci się go osiągnąć z dnia na dzień.
  • Nie oznacza to, że powinniśmy skreślić bycie milionerem z naszej listy. Bez wątpienia każdy z nas zasługuje na szczęście i nigdy nie powinniśmy zrezygnować z walki o marzenia, przekonania czy ideały. Pamiętaj, że działając z szacunkiem wobec innych, nic ani nikt nie będzie w stanie zagrodzić ci drogi do prawdziwej wolności.
  • Decyzja o byciu wolnym człowiekiem wymaga sporej odwagi osobistej. Tylko osoby przekonane o swojej wartości i o tym, że zasługują na szczęście, są w stanie spełniać swoje marzenia i udowadniać nam, że niemożliwe staje się możliwe.

Najwspanialsze możliwości kryją się za linią strachu

Spacer na boso po trawie

Aby wyjść zwycięsko z każdej bitwy, trzeba dokładnie poznać wroga. W miarę upływu lat narastają w nas lęki i ogarnia strach przed nieznanym.

Nie mamy tu namyśli obawy przed ciemnością, pająkami czy innych fobii. Chcielibyśmy położyć nacisk na lęki, jakie rodzą się w naszym umyśle i wciąż narastają i narastają.

  • Zwykle już na samą myśl przed opinią i oceną innych paraliżuje nas strach. Jak zareagują bliscy na nowinę o zwolnieniu się ze znienawidzonej pracy, o planowanej długiej podróży, powrocie na studia, przeprowadzce do innego miasta, chęci zmiany dotychczasowego życia…?
  • Przekonanie o tym, że nie odniesiemy sukcesu jest klasycznym przykładem braku motywacji do działania. Niskie poczucie wartości, negatywna ocena własnej osoby – to tylko niektóre z przykładów, które hamują nasz rozwój i z góry skazują na porażkę. Dlaczego myślisz, że nie uda ci się spełnić swoich zamierzeń? Innym się udaje, a ty wcale nie jesteś gorszy od nich.
  • Zastanów się chwilę nad tym.

Świadomość o tym, że zasługujesz na spełnienie swoich marzeń i szczęście jest kluczem do życiowego sukcesu. Pamiętaj, że nigdy nie jest zbyt późno na zmiany.

Typowe stwierdzenia, że już za późno, że minęła młodość, że nasza szansa już dawno przepadła, że pogodziliśmy się z tym, co rzucił nam los, to tylko wymówki podyktowane lenistwem przed wzięciem spraw we własne ręce. Takie nastawienie sprawia, że zamieniamy się w swojego największego wroga.

Cudowne uczucie wolności

Cudowne poczucie wolności

Wolny umysł i dusza – to cudowne uczucie, które dodaje nam skrzydeł i wzbogaca nasze życie. Chodzi tu nie tylko o wysokie poczucie własnej wartości i wiarę w siebie, ale przede wszystkim o umiejętność przekładania ich na czyny.

Pozytywne nastawienie i wiara we własne siły pozwolą nam osiągnąć wszystko, o czym tylko zamarzymy.

  • Otwarty i elastyczny umysł, świadomy popełnianych błędów, jest w stanie tworzyć nowe strategie, mające na celu pokonywanie własnych słabości, lęków i strachu. Pokonywanie własnych ograniczeń niejednokrotnie otwiera drogę do nowych, cudownych szans i możliwości wewnętrznego rozwoju.

Pamiętaj, że ludzie, którzy żyją wyłącznie po to, by spełniać oczekiwania otoczenia i nie mają odwagi wyjść ani na chwilkę ze swojej zagrzanej strefy komfortu, w której wszystko jest z góry przewidziane i zaprogramowane, zatrzaskują przed własnym nosem drzwi prowadzące do przygody życia.

Ograniczeni umysłowo ludzie kiszą się wiecznie we własnym sosie i nie pozwalają, by świeży powiew dotarł do ich nozdrzy.

Jeśli nie otworzysz okna na świat, najwspanialsze możliwości wykorzystają inni, a ty będziesz z zazdrością patrzył na ich szczęście i nieosiągalną dla ciebie wolność. Wybór należy tylko i wyłącznie do ciebie.

Odważysz się zawalczyć o swoją wolność i zmienić swoje nastawienie do życia?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Ferreras, E. (2007). La autoestima. Anales de Mecánica y Electricidad.

  • Atienza, F. L., Moreno, Y., Balaguer, I., & Rosenberg, M. (2004). Escala de autoestima de Rosenberg. Apuntes de Psicologia. https://doi.org/http://dx.doi.org/10.1016/j.biochi.2007.09.002

  • Regent, P. (2011). Zona de confort. Revista de Antiguos Alumnos Del IEEM.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.