
Czy wiesz, co jeść, aby nie przytyć w lecie? Lato to pora roku, w której bardziej dbamy o nasz wizerunek, choć jest to także jeden z najbardziej skomplikowanych okresów, aby dbać o linię. Ładna pogoda i wakacje zachęcają do spędzania…
Pamiętaj, że efekty będą widoczne dopiero wtedy, gdy ćwiczenia na płaski brzuch połączysz ze zdrowym stylem życia i odpowiednią dietą.
Płaski brzuch to marzenie wielu osób, jednakże brzuch jest dość problematyczną częścią ciała, którą stosunkowo trudno wymodelować i wyszczuplić. Ujędrnienie tego obszaru wymaga dużo wysiłku i zaangażowania.
Posiadanie płaskiego brzucha nie łatwym zadaniem, ale też nie niemożliwym. Na efekt składa się bowiem kilka różnych czynników. Chcesz podjąć wyzwanie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak pracować nad sobą bez wychodzenia z domu.
Obwisła skóra na brzuchu to przede wszystkim efekt nieodpowiedniej wysokokalorycznej diety oraz braku aktywności fizycznej. To właśnie wygląd brzucha świadczy o prowadzonym trybie życia i diecie.
Wykonaj klasyczny plank, podeprzyj ciało na przedramionach oraz palcach stóp. Upewnij się, że łokcie znajdują się dokładnie w linii Twoich ramion. Reszta ciała powinna tworzyć linię prostą, od szyi aż po pięty. Utrzymując taką pozycję, unieś jedną nogę i wytrzymaj kilka sekund.
Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie powtórz ten sam ruch drugą nogą. Aby ćwiczenie przynosiło efekty, utrzymuj mięśnie brzucha spięte.
To ćwiczenie na płaski brzuch to kolejna wersja klasycznego planku. Tak jak przy poprzednim ćwiczeniu oprzyj się na przedramionach, utrzymuj łokcie w linii ramion.
Stopy natomiast umieść na podwyższeniu, może być to ławeczka albo piłka do ćwiczeń. Utrzymuj ciało w linii prostej od szyi do kostek. Możesz także lekko pochylić głowę. Wciągnij brzuch i wytrzymaj 10 sekund. Następnie zrób 10 sekund przerwy. Zrób 10 powtórzeń.
Przeczytaj także: Plank: doskonałe ćwiczenie na płaski brzuch!
Połóż się na podłodze na lewym boku, następnie unieś ciało na lewym przedramieniu i zewnętrznej stronie lewej stopy. Łokieć powinien znajdować się dokładnie pod ramieniem, z kolei ramię należy utrzymywać prostopadle do podłoża. Zepnij mięśnie brzucha i utrzymuj pozycję przez 30-40 sekund, a następnie zmień stronę.
Przyjmij taką samą pozycję, jak w poprzednim ćwiczeniu. Następnie unieś lewą nogę i zegnij kolano tak, aby lewa noga znajdowała się dokładnie w linii prawego kolana. Całe ciało powinno opierać się na lewym przedramieniu i prawej stopie.
Utrzymuj pozycję przez 30-40 sekund, następnie powtórz ćwiczenie na drugą stronę.
Połóż się na podłodze na plecach, ręce ułóż wzdłuż ciała, lekko ugnij kolana i postaw stopy płasko. Teraz powoli unieś biodra i nogi, tak aby dotykać podłoża tylko czubkami stóp. Wróć do poprzedniej pozycji, powtórz ten ruch 15-25 razy, zawsze utrzymując spięty brzuch.
Może Cię również zainteresuje: Jak zrzucić brzuch bez głodzenia się? – 4 proste sztuczki
Weź do obydwu rąk ciężarki, unieś ramiona nad głową i spaceruj wolnym tempem, spinając jednocześnie mięśnie brzucha. Zrób 15-20 kroków, odpocznij, a następnie powtórz ćwiczenie.
Mostek to świetne ćwiczenie wzmacniające i modelujące brzuch, który mimo, że schudłaś, wciąż nie jest tak idealny, jakbyś tego chciała. Połóż się na plecach i rozstaw stopy na szerokość bioder.
Oprzyj ciało na stopach i dłoniach. Zepnij mięśnie i unieś biodra oraz brzuch, a także środkową część pleców. Utrzymuj pozycję przez 10-15 sekund, następnie odpocznij. Wykonaj 8 powtórzeń.
Efekty opisanych wyżej ćwiczeń nie są natychmiastowe, wymagają czasu, zaangażowania oraz cierpliwości, dlatego należy wykonywać je regularnie – co najmniej 3 razy w tygodniu. Poza tym ćwiczenia trzeba połączyć z odpowiednią dietą.