Płaski brzuch - 7 prostych ćwiczeń

Pamiętaj, że efekty będą widoczne dopiero wtedy, gdy ćwiczenia na płaski brzuch połączysz ze zdrowym stylem życia i odpowiednią dietą.
Płaski brzuch - 7 prostych ćwiczeń
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Płaski brzuch to marzenie wielu osób, jednakże brzuch jest dość problematyczną częścią ciała, którą stosunkowo trudno wymodelować i wyszczuplić. Ujędrnienie tego obszaru wymaga dużo wysiłku i zaangażowania.

Posiadanie płaskiego brzucha nie łatwym zadaniem, ale też nie niemożliwym. Na efekt składa się bowiem kilka różnych czynników. Chcesz podjąć wyzwanie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak pracować nad sobą bez wychodzenia z domu.

Obwisła skóra na brzuchu to przede wszystkim efekt nieodpowiedniej wysokokalorycznej diety oraz braku aktywności fizycznej. To właśnie wygląd brzucha świadczy o prowadzonym trybie życia i diecie.

7 ćwiczeń na płaski brzuch

Plank z uniesioną nogą

Wykonaj klasyczny plank, podeprzyj ciało na przedramionach oraz palcach stóp. Upewnij się, że łokcie znajdują się dokładnie w linii Twoich ramion. Reszta ciała powinna tworzyć linię prostą, od szyi aż po pięty. Utrzymując taką pozycję, unieś jedną nogę i wytrzymaj kilka sekund.

Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie powtórz ten sam ruch drugą nogą. Aby ćwiczenie przynosiło efekty, utrzymuj mięśnie brzucha spięte.

Plank z uniesionymi stopami

pobieta ćwicząca plank w celu ujędrnienia brzucha

To ćwiczenie na płaski brzuch to kolejna wersja klasycznego planku. Tak jak przy poprzednim ćwiczeniu oprzyj się na przedramionach, utrzymuj łokcie w linii ramion.

Stopy natomiast umieść na podwyższeniu, może być to ławeczka albo piłka do ćwiczeń. Utrzymuj ciało w linii prostej od szyi do kostek. Możesz także lekko pochylić głowę. Wciągnij brzuch i wytrzymaj 10 sekund. Następnie zrób 10 sekund przerwy. Zrób 10 powtórzeń.

Plank bokiem

Połóż się na podłodze na lewym boku, następnie unieś ciało na lewym przedramieniu i zewnętrznej stronie lewej stopy. Łokieć powinien znajdować się dokładnie pod ramieniem, z kolei ramię należy utrzymywać prostopadle do podłoża. Zepnij mięśnie brzucha i utrzymuj pozycję przez 30-40 sekund, a następnie zmień stronę.

Plank bokiem ze zgiętym kolanem

Przyjmij taką samą pozycję, jak w poprzednim ćwiczeniu. Następnie unieś lewą nogę i zegnij kolano tak, aby lewa noga znajdowała się dokładnie w linii prawego kolana. Całe ciało powinno opierać się na lewym przedramieniu i prawej stopie.

Utrzymuj pozycję przez 30-40 sekund, następnie powtórz ćwiczenie na drugą stronę.

Unoszenie nóg

Połóż się na podłodze na plecach, ręce ułóż wzdłuż ciała, lekko ugnij kolana i postaw stopy płasko. Teraz powoli unieś biodra i nogi, tak aby dotykać podłoża tylko czubkami stóp. Wróć do poprzedniej pozycji, powtórz ten ruch 15-25 razy, zawsze utrzymując spięty brzuch.

Chodzenie z ciężarkami

ćwiczenia z ciężarkami na płaski brzuch

Weź do obydwu rąk ciężarki, unieś ramiona nad głową i spaceruj wolnym tempem, spinając jednocześnie mięśnie brzucha. Zrób 15-20 kroków, odpocznij, a następnie powtórz ćwiczenie.

Mostek

Mostek to świetne ćwiczenie wzmacniające i modelujące brzuch, który mimo, że schudłaś, wciąż nie jest tak idealny, jakbyś tego chciała. Połóż się na plecach i rozstaw stopy na szerokość bioder.

Oprzyj ciało na stopach i dłoniach. Zepnij mięśnie i unieś biodra oraz brzuch, a także środkową część pleców. Utrzymuj pozycję przez 10-15 sekund, następnie odpocznij. Wykonaj 8 powtórzeń.

Chcesz mieć płaski brzuch? Zapamiętaj!

Efekty opisanych wyżej ćwiczeń nie są natychmiastowe, wymagają czasu, zaangażowania oraz cierpliwości, dlatego należy wykonywać je regularnie – co najmniej 3 razy w tygodniu. Poza tym ćwiczenia trzeba połączyć z odpowiednią dietą.

To może Cię zainteresować ...
Skuteczna dieta na płaski brzuch!
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Skuteczna dieta na płaski brzuch!

Jeśli naszym celem jest płaski brzuch musimy przerzucić się na dietę oczyszczającą, w której skład wchodzą owoce i warzywa.
Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.