Liście laurowe – właściwości, których nie znałeś

· Lipiec 1, 2018
Liście laurowe, aby mogłyby być poprawnie wykorzystane i mogły przynieść korzyści naszemu zdrowiu powinny być wysuszone, ponieważ świeże mogą być toksyczne.

Liście laurowe to rodzaj rośliny, która służy do aromatyzowania potraw i ma wiele właściwości. Jeśli jeszcze ich nie znasz, przeczytaj uważnie nasz artykuł. Będziesz miał więcej powodów, aby używać ich na co dzień.

1. Obniża lęk

Chemiczny skład dymu, który powstaje w wyniku palenia liści laurowych pozwala uspokoić zarówno ciało, jak i umysł. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ częste wdychanie tego dymu może powodować halucynacje.

Jeśli robimy to z głową, pomoże nam to złagodzić uczucie zmęczenia i lepiej poznać samego siebie.

2. Obniża stan zapalny

Liście laurowe zawierają eugenol. Związek ten może działać jako środek przeciwzapalny. Dzięki zastosowaniu liści laurowych możemy obniżyć stan zapalny w naszym ciele, zwłaszcza w stawach.

ból krzyża liście laurowe łagodzą stany zapalne

3. Wzmacnia układ odpornościowy

Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje zarówno witamin, jak i minerałów. Eugenol, które zawierają liście laurowe działa również jako przeciwutleniacz.

Dlatego też liście laurowe, spalone lub w całości, możemy dodawać do potraw. Jest to również zalecane w przypadku przeziębienia.

4. Pomocny w walce z cukrzycą

Według danych zebranych po badaniu przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych, dzienne spożycie od 1 do 3 gramów liści laurowych może złagodzić niektóre objawy, które zwykle pojawiają się u osób cierpiących na cukrzycę typu II.

badanie poziomu cukru

5. Ułatwia prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego

Liście laurowe są dobrym lekarstwem, które pomoże otworzyć nasze drogi oddechowe. W tym celu należy wdychać opary z oleju z liści laurowych. To pomoże ci usunąć flegmę.

Liście laurowe – przepisy

Składniki

  • 1 łyżeczka liści laurowych (5 g)
  • 1 szklanka oleju ze słodkich migdałów (200 g)

Narzędzie

  • 1 szklany słoik o pojemności 200 ml

Przygotowanie

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dobrze umyć szklany pojemnik.
  • Następnie włóż do niego liście laurowe, upewniając się najpierw, że wszystkie są czyste.
  • Następnie dodaj olej ze słodkich migdałów.
  • Szczelnie zamknij i pozwól działać przez 40 dni.
oddychanie

Korzyści oleju laurowego

Dobry dla skóry

Olej z liści laurowych jest idealny do pielęgnacji skóry. Jest to olej bogaty w witaminy, minerały i przeciwutleniacze, dzięki czemu możesz pielęgnować skórę tak, jak na to zasługuje.

Ma także działanie przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe. Jest więc idealny, jeśli chcesz zachować skórę czystą i uniknąć działania wolnych rodników, które niszczą skórę.

Pomaga obniżyć gorączkę

Jeśli jesteś przeziębiony zrobienie kąpieli parowej z użyciem oleju laurowego jest świetnym rozwiązaniem. Możesz również zastosować okłady na klatkę piersiową. W ten sposób zmniejszysz infekcję związaną z katarem.

  • Olej z wawrzynu służy również do regulacji temperatury ciała i stymuluje pocenie się w stanach gorączkowych.
kobieta z bólem głowy gorączka liście laurowe

Pomaga odprężyć mięśnie

Dzięki działaniu zwężającemu naczynia sprzyja zarówno skurczowi mięśni, jak i rozluźnieniu impulsu nerwowego. Olej z liści laurowych jest również idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy regulować krążenie krwi.

Ponadto jest to bardzo przydatny produkt, kiedy cierpimy na bóle głowy lub migrenę. Może również pomóc w przypadku bólu szyi lub ramion. W każdym razie na pewno się odprężysz, jeśli zrobisz sobie masaż tym domowym olejem z liści laurowych.