Liście laurowe - właściwości, których nie znałeś

Liście laurowe, aby mogłyby być poprawnie wykorzystane i mogły przynieść korzyści naszemu zdrowiu powinny być wysuszone, ponieważ świeże mogą być toksyczne.
Liście laurowe - właściwości, których nie znałeś
Cesar Paul González

Przejrzane i zatwierdzone przez: biolog Cesar Paul González.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Liście laurowe to rodzaj rośliny, która służy do aromatyzowania potraw i ma wiele właściwości. Jeśli jeszcze ich nie znasz, przeczytaj uważnie nasz artykuł. Będziesz miał więcej powodów, aby liście laurowe stały się codziennym elementem Twojej naturalnej medycyny.

1. Liście laurowe obniżają lęk

Chemiczny skład dymu, który powstaje w wyniku palenia liści laurowych pozwala uspokoić zarówno ciało, jak i umysł. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ częste wdychanie tego dymu może powodować halucynacje.

Jeśli robimy to z głową, pomoże nam to złagodzić uczucie zmęczenia i lepiej poznać samego siebie.

2. Obniża stan zapalny

Liście laurowe zawierają eugenol. Związek ten może działać jako środek przeciwzapalny. Dzięki zastosowaniu liści laurowych możemy obniżyć stan zapalny w naszym ciele, zwłaszcza w stawach.

ból krzyża liście laurowe łagodzą stany zapalne

3. Wzmacniają układ odpornościowy

Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje zarówno witamin, jak i minerałów. Eugenol, które zawierają liście laurowe działa również jako przeciwutleniacz.

Dlatego też liście laurowe, spalone lub w całości, możemy dodawać do potraw. Jest to również zalecane w przypadku przeziębienia.

4. Pomocne w walce z cukrzycą

Według danych zebranych po badaniu przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych, dzienne spożycie od 1 do 3 gramów liści laurowych może złagodzić niektóre objawy, które zwykle pojawiają się u osób cierpiących na cukrzycę typu II.

badanie poziomu cukru

5. Liście laurowe ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego

Liście laurowe są dobrym lekarstwem, które pomoże otworzyć nasze drogi oddechowe. W tym celu należy wdychać opary z oleju z liści laurowych. To pomoże ci usunąć flegmę.

oddychanie

Liście laurowe – przepisy

Składniki

  • 1 łyżeczka liści laurowych (5 g)
  • 1 szklanka oleju ze słodkich migdałów (200 g)

Narzędzie

  • 1 szklany słoik o pojemności 200 ml

Przygotowanie

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dobrze umyć szklany pojemnik.
  • Następnie włóż do niego liście laurowe, upewniając się najpierw, że wszystkie są czyste.
  • Następnie dodaj olej ze słodkich migdałów.
  • Szczelnie zamknij i pozwól działać przez 40 dni.

Koniecznie zajrzyj też do artykułu: Napary na uderzenia gorąca w menopauzie

Korzyści z oleju laurowego

Dobry dla skóry

Olej z liści laurowych jest idealny do pielęgnacji skóry. Jest to olej bogaty w witaminy, minerały i przeciwutleniacze, dzięki czemu możesz pielęgnować skórę tak, jak na to zasługuje.

Ma także działanie przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe. Jest więc idealny, jeśli chcesz zachować skórę czystą i uniknąć działania wolnych rodników, które niszczą skórę.

Pomaga obniżyć gorączkę

Jeśli jesteś przeziębiony zrobienie kąpieli parowej z użyciem oleju laurowego jest świetnym rozwiązaniem. Możesz również zastosować okłady na klatkę piersiową. W ten sposób zmniejszysz infekcję związaną z katarem.

  • Olej z wawrzynu służy również do regulacji temperatury ciała i stymuluje pocenie się w stanach gorączkowych.
kobieta z bólem głowy gorączka liście laurowe

Pomaga odprężyć mięśnie

Dzięki działaniu zwężającemu naczynia sprzyja zarówno skurczowi mięśni, jak i rozluźnieniu impulsu nerwowego. Olej z liści laurowych jest również idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy regulować krążenie krwi.

Ponadto jest to bardzo przydatny produkt, kiedy cierpimy na bóle głowy lub migrenę. Może również pomóc w przypadku bólu szyi lub ramion. W każdym razie na pewno się odprężysz, jeśli zrobisz sobie masaż tym domowym olejem z liści laurowych.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.