Krem rozjaśniający domowej roboty
Krem rozjaśniający to idealne rozwiązanie dla kobiet borykających się z problemem przebarwień na skórze. Przebarwienia te to najczęściej efekt ekspozycji na słońce lub zanieczyszczenie powietrza, które wywołują nieestetyczne zmiany koloru skóry. Na szczęście najczęściej są to zmiany odwracalne.
Właśnie dlatego warto przygotować krem rozjaśniający własnej roboty. Nie tylko poprawi on i ujednolici koloryt skóry, ale także zapobiegnie utracie kolagenu. W rezultacie uchroni Cię to przed procesami przedwczesnego starzenia się skóry. Gotowa, by poznać przepis na ten niezwykły produkt?
Przebarwienia skóry to nieprzyjemny problem, na który nie zawsze mamy wpływ. Na szczęście na rynku coraz więcej jest produktów przeznaczonych konkretnie do walki z przebarwieniami. Zła wiadomość jest jednak taka, że są to najczęściej produkty drogie, na które nie każda z nas może sobie pozwolić.
Wtedy właśnie na ratunek przychodzą nam przepisy typu DIY, dzięki którym we własnym domu i niskim kosztem, przygotujemy krem rozjaśniający równie skuteczny jak drogie, komercyjne produkty. Jeden z takich przepisów znajdziesz poniżej. Nie zwlekaj więc i dowiedz się, jak w naturalny sposób rozjaśnić skórę i poprawić jej kondycję.
Naturalny krem rozjaśniający z jogurtem i migdałami
Naturalny krem rozjaśniający przygotowywany jest na bazie składników, które nie tylko zwalczą przebarwienia, ale także poprawią kondycję skóry i usuną martwy naskórek .
Jogurt naturalny to niezwykle zdrowy produkt zawierający między innymi kwas mlekowy, który skutecznie reguluje pH skóry i zapobiega przebarwieniom. Co więcej, zapewnia on idealne nawilżenie skóry, jednocześnie jej nie przetłuszczając.
Żywe kultury bakterii obecne w jogurcie to z kolei Twoja tajna broń w walce z trądzikiem, a także pierwszymi zmarszczkami mimicznymi. Drugim składnikiem kremu będzie z kolei mąka migdałowa – bogata w przeciwutleniacze i zdrowe kwasy tłuszczowe.
Mąka migdałowa zawiera witaminę E, składnik chroniący skórę przed działaniem wolnych rodników i degeneracją komórek. Naturalne olejki odżywiają skórę i pomogą uniknąć takich problemów, jak egzema czy łuszczyca.
Na koniec warto podkreślić także, że do przygotowania kremu potrzebne będą Ci miód i sok z cytryny, których właściwości rozjaśniające są niezwykle skuteczne.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Witamina E w kapsułkach – jak ją można wykorzystać?
Jak przygotować krem rozjaśniający?
Główną zaletą poniższego przepisu jest fakt, iż przygotowanie kremu nie zajmuje dużo czasu,. Poza tym, potrzebne są Ci jedynie naturalne i łatwo dostępne produkty. Postaraj się jednak wybierać produkty w 100% organiczne, dzięki czemu krem będzie jeszcze skuteczniejszy w walce z przebarwieniami.
Składniki
- 1 i 1/2 kubeczka jogurtu naturalnego
- 4 migdały
- 2 łyżki stołowe soku z cytryny
- 1 łyżka stołowa miodu
Sposób przygotowania
- Umieść migdały w blenderze lub młynku i zmiel je, aby uzyskać proszek. Możesz też kupić w sklepie gotową mąkę migdałową.
- Umieść mąkę w misce, dodaj jogurt naturalny, sok z cytryny i miód.
- Dokładnie wymieszaj składniki i odstaw gotowy krem na jakiś czas. Upewnij się, że składniki dobrze się połączyły.
Aplikacja
- Codziennie wieczorem dokładnie zmyj makijaż i oczyść skórę twarzy.
- Zaaplikuj cienką warstwę kremu i pozostaw na około 20 minut.
- Następnie umyj twarz ciepłą wodą i osusz skórę ręcznikiem.
Kilka dodatkowych porad
Aby osiągnąć jak najlepsze efekty i skutecznie uporać się z przebarwieniami, krem ten należy stosować codziennie i według opisanych wyżej wytycznych. Nie należy aplikować na skórę w ciągu dnia, gdyż sok z cytryny w połączeniu z ekspozycją na słońce może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego.
Z kolei krem stosowany na noc doskonale wpływa na naturalne zdolności regeneracyjne skóry.
Już od pierwszej aplikacji pokochasz ten produkt, gdyż pozostawia on na skórze uczucie świeżości i czystości. Przebarwienia powinny zniknąć już po kilku tygodniach regularnego stosowania kremu. Krem ten może być stosowany na skórze twarzy, ale także na szyi i dekolcie.
Aby zwiększyć skuteczność tego produktu, pamiętaj też o regularnym używaniu kremów przeciwsłonecznych.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Upadhyay, R., Dwivedi, P., & Ahmad, S. (2010). Screening of antibacterial activity of six plant essential oils against pathogenic bacterial strains. Asian Journal of Medical Sciences, 2(3), 152-158
- Kodad, O. (2008). Variability of oil content and of major fatty acid composition in almond (Prunus amygdalus Batsch) and its relationship with kernel quality. [Abstract]. Journal of Agricultural and Food Chemistry, 56, 4096-4101
- Sumit, K., Vivek, S., Sujata, S., & Ashish, B. (2012). Herbal cosmetics: Used for skin and hair. Inventi Rapid: Cosmeceuticals, 4, 1-7
- Sultana, Y., Kohli, K., Athar, M., Khar, R., & Aqil, M. (2007). Effect of pre-treatment of almond oil on ultraviolet B-induced cutaneous photoaging in mice. [Abstract]. Journal of Cosmetic Dermatology, 6(1), 14-19