Jak naturalnie wyleczyć infekcje dróg moczowych?

Picie dużej ilości wody przez cały dzień jest jednym z najlepszych sposobów na zwalczanie infekcji dróg moczowych, ponieważ woda skutecznie wypłukuje bakterie.
Jak naturalnie wyleczyć infekcje dróg moczowych?

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Infekcje dróg moczowych występują wtedy, gdy w dowolnej części naszego układu moczowego namnaża się zbyt wiele niepożądanych mikroorganizmów. Do tych części zaliczają się przede wszystkim nerki, pęcherz moczowy oraz cewka moczowa.

Podatność na infekcje dróg moczowych może być spowodowana osłabionym układem odpornościowym lub bezpośrednim kontaktem z patogenami, takimi jak wirusy i bakterie. Zakażenia te obejmują łagodne lub ciężkie objawy, które mogą zakłócać codzienną aktywność, wywołując ogólny dyskomfort w całym ciele.

Czy można leczyć w naturalny sposób zakażenia układu wydalniczego? Tak, oczywiście. Wprawdzie niektóre cięższe przypadki choroby wymagają pomocy medycznej, to jednak większość z nich można leczyć alternatywnymi lekami.

Kontynuuj czytanie naszego dzisiejszego artykułu, aby dowiedzieć się o najważniejszych cechach zakażenia układu wydalniczego. Dodatkowo będziesz mógł poznać kilka domowych sposobów, które pomogą Ci naturalnie wyleczyć ten uciążliwy problem, jakim są infekcje układu moczowego.

Co powoduje infekcje dróg moczowych?

Ten rodzaj infekcji ma miejsce wtedy, gdy patogeny dostaną się do wnętrza Twojego organizmu poprzez cewkę moczową. I chociaż drogi moczowe mogą blokować im dostęp, to jednak naturalne mechanizmy obronne mogą zostać osłabione.

Dlatego też w takim przypadku wirusy, bakterie i grzyby mogą rozprzestrzeniać się w sposób niekontrolowany w pęcherzu moczowym, cewce moczowej lub nerkach.

Objawy infekcji

Czynniki powodujące zwiększoną szansę zachorowania na infekcje dróg moczowych to przede wszystkim:

 • Nieprawidłowe nawyki dotyczące higieny osobistej
 • Używanie chemicznych środków drażniących na swoich genitaliach
 • Wstrzymywanie się od oddania moczu
 • Stosunek seksualny bez zabezpieczenia
 • Korzystanie z kapturka dopochwowego jako środka antykoncepcyjnego
 • Nieprawidłowości lub urazy w drogach moczowych
 • Przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne dróg moczowych

Objawy dawane przez infekcje dróg moczowych

Oznaki i objawy charakteryzujące infekcje dróg moczowych nie zawsze są oczywiste dla osób chorych. Czasami są tak drobne, że pozostają wręcz niezauważone. Jednak w większości przypadków możesz doświadczyć następujących symptomów:

 • Ciągła potrzeba oddawania moczu
 • Ból lub pieczenie podczas oddawania moczu
 • Oddawanie w małych ilościach moczu
 • Częste oddawanie niewielkich ilości mętnego, silnie cuchnącego moczu
 • Ból w dolnej części brzucha
 • Krew w moczu
 • Umiarkowana gorączka i dreszcze
 • Poczucie zmęczenia i osłabienia

Jak wyleczyć infekcje dróg moczowych w sposób szybki i w pełni naturalny?

Leczenie tego rodzaju zakażeń polega przede wszystkim na zmianie nawyków związanych ze stylem życia i przygotowywaniu środków zaradczych opartych na bazie roślin lub przypraw. Gdy zostaną one zmieszane razem, to uzyskane w ten sposób naturalne rozwiązania mogą pomóc Ci w radzeniu sobie z objawami infekcji podczas leczenia.

Pij więcej wody

Picie dużej ilości wody może pomóc skutecznie kontrolować infekcje układu moczowego. Poprawia funkcjonowanie wątroby, oczyszcza drogi moczowe i hamuje proces namnażania się bakterii w Twoim organizmie.

Picie wody
 • Po prostu wypijaj od 6 do 8 szklanek wody dziennie. Może być to czysta woda lub w postaci herbaty lub naparu ziołowego.

Ogranicz spożycie cukru i alkoholu

Aby przyspieszyć powrót do zdrowia, ważne jest ograniczenie spożycia słodyczy i alkoholu, w jak największym stopniu. A wszystko dlatego, że oba te produkty spożywcze zawierają czynniki drażniące, które mogą negatywnie wpływać na Twój układ moczowy.

Użyj gorących kompresów

Gorące kompresy są doskonałym sposobem na ograniczenie bólu w okolicy brzucha i miednicy. Co więcej, stosowanie ich bezpośrednio na skórę stymuluje krążenie krwi w miejscu zmienionym chorobowo i znacznie zmniejsza obrzęk.

 • Jeśli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort, po prostu zwilż szmatkę w gorącej wodzie i nałóż ją na miejsce zmienione chorobowo.

Noś tylko bawełnianą bieliznę

Wilgotność i ciepło pochodzące z genitaliów są doskonałym środowiskiem dla rozwoju różnych gatunków bakterii.

Bawełniana bielizna

Dlatego też tak ważne jest to, aby wybrać dobrze oddychającą, bawełnianą bieliznę.

Pij sok z rzodkiewki

Sok z rzodkiewki jest wspaniałym, naturalnym lekarstwem, które łagodzi zapalenie pęcherza lub wszelkie infekcje dróg moczowych. Zawiera także silne związki przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, które są idealnym sposobem na złagodzenie objawów zakażenia.

 • Możesz śmiało pić nawet 2 szklanki soku z rzodkiewki każdego dnia.

Pij wodę kokosową

Woda kokosowa może być bardzo pomocna w zwalczaniu objawów zakażenia z powodu swoich właściwości antybiotycznych i moczopędnych. Dzięki temu jej picie oczyszcza drogi moczowe, reguluje pH moczu i pomaga wypłukać wirusy oraz bakterie z Twojego organizmu.

 • Po prostu wypijaj od 2 do 3 szklanek wody kokosowej na dobę.

Jedz surowy czosnek

Czosnek ma aktywne związki przeciwbakteryjne i grzybobójcze, które pomagają w leczeniu infekcji dróg moczowych. Poza tym dobrze jest jeść go w postaci surowej, ponieważ wiele jego cennych właściwości gubi się podczas gotowania.

Czosnek
 • Możesz zjadać od 2 do 3 surowych ząbków czosnku każdego dnia.

Zobacz również: Skala pH

I na koniec pamiętaj o tym, aby zwracać uwagę na objawy charakteryzujące infekcje dróg moczowych. Chociaż mogą być powszechne, to jednak czasami konieczne jest określenie ich dokładnego pochodzenia. Tylko w ten sposób będziesz w stanie bardziej efektywnie je wyleczyć.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.