Żylaki - pomoże Ci naturalny środek na bazie aloesu

Aloes wykazuje właściwości kojące i łagodzące, co więcej pobudza wydzielanie kolagenu oraz elastyny. Pomaga to skutecznie zregenerować tkanki. Działa również przeciwbakteryjnie, dzięki czemu można uniknąć infekcji.
Żylaki - pomoże Ci naturalny środek na bazie aloesu
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Żylaki tworzą wypukłe ślady pojawiające się na nogach, gdy krążenie krwi w tych obszarach ciała nie jest wystarczająco dobre, by przetransportować krew do serca.

Skutkiem tego krew akumuluje się w żyłach, pojawia się ciśnienie i zwiększenie ilości tego płynu, co – krok po kroku – przyczynia się to tego, że pojawiają się żylaki. Jest to proces bolesny i może być niebezpieczny, prowadząc do poważniejszych powikłań zdrowotnych. Dlatego właśnie żylaki wymagają konsultacji medycznej oraz specjalistycznego leczenia.

Możemy jednak zawsze uzupełnić leczenie zapisane przez specjalistę sięgając po metody domowe. Jeżeli są one w stanie przyśpieszyć i ułatwić proces leczenia, każdy wysiłek się opłaca.

Musimy jednak pamiętać, że leczenie żylaków to proces czasochłonny, który wymaga wytrwałości.

Dzisiaj opowiemy Ci nieco więcej o remedium, które Ci to ułatwi.

Żylaki to problem bardzo częsty wśród kobiet

Żylaki to problem bardzo często występujący wśród kobiet. Bywa, że przyczyny są genetyczne. Córki dziedziczą tendencję po matkach. W pewnym wieku żylaki po prostu pojawiają się i już.

Wysokie obcasy
  • Czynnikami mającymi wielki wpływ na pojawienie się tej dolegliwości jest również siedzący tryb życia oraz niewłaściwy sposób odżywiania się. Dlatego właśnie to takie ważne aby starać się dbać o właściwe nawyki na co dzień i przykładać wagę do zdrowia.
  • Bywa również, że powstają one na skutek nadciśnienia.
  • Kumulowanie się płynów sprawia, że tkanki pozostają bez tlenu, pozbawione również składników odżywczych. Skutkiem tego pojawia się śmierć komórek, co z kolei przyczynia się do zniszczenia samej tkanki.
  • Jest to niebezpieczny proces, podczas którego nawet najmniejsze uderzenie bądź otarcie może spowodować pojawienie się rany oraz nieustającą infekcję.

Zjawisko to dotyka zwłaszcza osób po 50. roku życia. Dotyczy zwłaszcza kobiet bądź pacjentów w podeszłym wieku z powodu braku ruchu.

Co jeszcze przyczynia się do tego, że powstają żylaki?

  • Żylaki występujące w rodzinie
  • Ciąża
  • Palenie papierosów
  • Bycie osobą wysoką, zwłaszcza po 50. roku życia
  • Spędzanie dużej ilości czasu na stojąco, na przykład z powodu swojej pracy

Żylaki – najczęstszy sposób leczenia

Osoby dotknięte tą dolegliwością bardzo często stosują okłady i bandaże, aby chronić te wrażliwe obszary przed możliwymi uderzeniami oraz czynnikami zewnętrznymi powodującymi infekcje.

Bandaże te i okłady nie zawsze jednak pomagają zamknąć ranę. Dlatego czasem jedynym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny.

Często stosowanym zabiegiem jest skleroterapia piankowa. Polega ona na zmniejszeniu nadciśnienia, dzięki czemu rana zamyka się w ciągu kilku tygodni.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Może zainteresuje Cię również artykuł: Żywność oczyszczająca – 5 pomysłów na kolację

Należy jednak po raz kolejny zaznaczyć, że dolegliwość ta leczy się w długim czasie i nie zniknie z dnia na dzień. Dolegliwości mogą się przedłużać i być bardzo uciążliwe. Dlatego właśnie warto zalecenia lekarza uzupełnić domowymi remediami i naturalnymi formami leczenia.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z jedną z nich.

Domowe remedium na żylaki na bazie aloesu

Należy pamiętać, że żylaki wywołują czasem otwarte rany na skórze. W pewnych przypadkach ich leczenie będzie wymagało stosowania konkretnych środków leczniczych, kremów bądź maści. Dlatego właśnie zawsze oprócz sięgania po remedia naturalne zalecamy również konsultację u lekarza specjalisty.

 

Aloes na żylaki

Remedium proponowane przez nas w tym artykule wspomoże leczenie dolegliwości, jaką są żylaki poprzez dostarczanie organizmowi cennych składników zawartych w aloesie. Nie mamy tu na myśli leczenia naskórnego, lecz wewnętrzne.

  • Aloes jest rośliną znaną ze swoich właściwości wspomagających regenerację tkanek skórnych. Pobudza powstawanie i wzmacnia włókna kolagenowe i elastynę. Jest to jedno z najsilniej działających remediów naturalnych, gdy w grę wchodzą żylaki.
  • Aloes wykazuje również działanie antybakteryjne, dzięki czemu unikniemy sytuacji, w której szkodliwe czynniki pogorszą stan naszej skóry.
  • Żel wydobyty z liści aloesu jest bogaty w składniki takie jak antrachinony, acemanan, witaminy, enzymy, kwasy tłuszczowe, liczne metabolity wtórne oraz kwas salicylowy – wszystko to przyśpiesza gojenie się ran i zwalczanie stanów zapalnych.

Składniki

  • 1 łyżka żelu aloesowego (15 g)
  • Szklanka wody (200 ml)
  • 1 łyżeczka miodu (7,5 g)

Sposób przygotowania

  • Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać jest wydobycie żelu z liścia aloesu. Możesz do tego użyć noża lub łyżki.
  • Następnie umieszczamy żel w kielichu malaksera, dodając do niego szklankę wody i miód. Miksujemy aż wszystkie składniki dokładnie się ze sobą połączą. Gotowe!

Należy sięgać po ten napój codziennie z rana przez miesiąc. W ten sposób przyśpieszymy gojenie się ran, jakie wywołują żylaki. Co więcej, wspomożemy regenerację tkanek. Jest to bardzo proste remedium naturalne, po które z całą pewnością warto sięgać.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Ahlawat, Kulveer & Khatkar, Bhupendar. (2014). Processing, food applications and safety of aloe vera products: A review. Journal of food science and technology. 48. 525-33. 10.1007/s13197-011-0229-z.
  • Aloe vera: a short review. Amar Surjushe, Resham Vasani, D G Saple. Indian J Dermatol. 2008.
    www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763764/
  • Dat AD, Poon F, Pham KBT, Doust J. Aloe vera for treating acute and chronic wounds. Cochrane Database of Systematic Reviews 2012, Issue 2. Art. No.: CD008762. DOI: 10.1002/14651858.CD008762.pub2.
    https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD008762.pub2/full
  • Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. 2nd edition. Evaluation of the Nutritional and Metabolic Effects of Aloe vera. Meika Foster, Duncan Hunter, and Samir Samman.
    www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92765/

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.