Zwalczanie grzybicy i usuwanie zrogowaceń na stopach

Luty 6, 2018
Poza tym, że remedium to ułatwia zwalczanie grzybicy stóp, Aspiryna powoduje zmniejszenie występujących w stopach stanów zapalnych, a także usuwa przebarwienia skórne.

Zwalczanie grzybicy stóp jest niezwykle istotne z punktu widzenia naszego zdrowia. Istnieje ku temu wiele powodów. Jednym z nich jest fakt, że to właśnie stopy każdego dnia zapewniają wsparcie całego naszego ciała.

Kiedy jednak zauważamy jakieś nieprawidłowości związane z tą częścią ciała, nie zawsze jesteśmy skłonni podejmować niezwłoczne działania. Nie zmienia to jednak faktu, że zwalczanie grzybicy stóp jest niezwykle istotne.

Do występowania tej dokuczliwej przypadłości może prowadzić wiele czynników i szkodliwych nawyków. Może to być między innymi używanie nieodpowiednio dobranego obuwia. Innym jest narażanie stóp na nadmierny kontakt z różnego rodzaju mikroorganizmami, które okazują się być szkodliwe dla stóp.

Powodują one powstawanie pęknięć skóry, zrogowacenia i różnego rodzaju infekcje.

Oczywiście każda z nas w innym stopniu jest narażona na występowanie wspomnianych przypadłości. Brak odpowiednich nawyków i poświęcania należytej uwagi pielęgnacji stóp może sprawić, że również w Twoim wypadku wystąpią przykre symptomy i nieprawidłowości. Zwalczanie grzybicy stanie się dla Ciebie przykrą koniecznością.

Na szczęście istnieje szereg domowych sposobów pozwalających odpowiednio zadać o stopy i działać profilaktycznie przeciwko grzybicy, powstawaniu pęknięć i tym podobnych dolegliwości. Nie trzeba przy tym wydawać fortuny, ani aplikować na skórę szkodliwych produktów chemicznych.

Poznaj więc kilka remedium, które jest ekonomiczne i łatwe w przygotowaniu.

Zwalczanie grzybicy domowym sposobem

Wśród domowych sposobów, możemy się natknąć na wiele produktów przeznaczonych do tego, aby dbać o stopy. Umożliwiają one między innymi zwalczanie grzybicy, usuwanie martwych komórek naskórka, a także wielu innych problemów powodujących, że stopy nie prezentują się tak jakbyśmy tego chciały.

Jednym z nich jest mikstura przygotowywana na bazie aspiryny i soku z cytryny. Remedium to znane jet przede wszystkim z dużej skuteczności w czyszczeniu i zmiękczaniu naskórka, a także z działania jako peeling skuteczny nawet w najtwardszych częściach naskórka.

Popękana stopa a Zwalczanie grzybicy

Aspiryna jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzakrzepowym, który stosuje się między innymi w celu uśmierzania bólu głowy, zbicia gorączki, a także w przypadku niektórych nieprawidłowości pojawiających się w układzie krążenia.

Jednak poza tym typowo medycznym zastosowaniem aspirynę używa się również do celów estetycznych i kosmetycznych.

Być może o tym nie wiedziałaś, ale właśnie jest ona produktem skutecznie zwalczającym zarówno trądzik, przebarwienia skóry, jak również różnego rodzaju nieprawidłowości łatwo i często dotykające powierzchnię naszego naskórka.

Ponadto, dzięki zawartym składnikom doskonale wspomaga zwalczanie grzybicy stóp i paznokci. Zmniejsza stopień rozwoju drobnoustrojów i uśmierza charakterystyczne swędzenie.

Aspiryna - rozgniecione tabletki na Zwalczanie grzybicy

Aspiryna zawiera wysokie stężenie hydroksykwasu, składnika rozpuszczalnego w tłuszczu, który w przemyśle kosmetycznym stosuje się zarówno w produkcji kremów, jak i peelingów.

Poza tym tabletki te zawierają dużą ilość przeciwutleniaczy, a także środka łagodzącego ból, co pozwala usunąć napięcie i ból, które są wyraźnie odczuwalne zwłaszcza po długim dniu ciężkiej pracy.

Jeszcze jedną korzyścią ze stosowania aspiryny jest jej rozjaśniające działanie, które pozwala uporać się z wszelkiego rodzaju przebarwieniami występującymi na skórze. Te mogą być rezultatem zbyt długiej ekspozycji na działanie silnych w swoim działaniu promieni słonecznych, a także różnego rodzaju toksyn.

Jak przygotować skuteczne remedium?

Jeśli zauważyłaś, że Twoje stopy stały się twardsze, niż przedtem i pojawiły się na nich pęknięcia, albo inne tym podobne niedoskonałości, nie wahaj się zastosować tego łatwego w przygotowaniu rozwiązania. Dzięki temu w krótkim czasie Twoje stopy odzyskają pożądany wygląd.

Składniki niezbędne do jego sporządzenia są łatwo dostępne. Nie stanowią też środków agresywnych w użyciu, a więc można je stosować do każdego rodzaju skóry. Rezultatem ich regularnego stosowania jest skuteczne zwalczanie grzybicy, zapobieganie odchyleniom współczynnika pH od normy, a także usuwanie nieprzyjemnego zapachu.

Aspiryna i cytryny na Zwalczanie grzybicy

Składniki

 • 5 tabletek aspiryny
 • Sok z jednej cytryny

Co należy zrobić?

 • Tabletki należy zmiażdżyć na proszek. Możesz je nieco zwilżyć i po chwili zgnieść widelcem lub ciężkim nożem.
 • Tak uzyskany proszek umieść w szklanym naczyniu i dodaj sok z cytryny.
 • Dokładnie wymieszaj obydwa składniki, aż do uzyskania pasty o jednolitej konsystencji.
 • Jeśli jej forma wydaje Ci się zbyt sucha, możesz dodać nieco więcej soku z cytryny lub dolać łyżkę wody.

Sposób użycia

 • Dokładnie umyj stopy.
 • Następnie zastosuj przygotowaną pastę na miejsca dotknięte grzybicą lub na spękane pięty.
 • Pozostaw na pół godziny, a następnie spłucz letnią wodą.
 • Po tym zabiegu użyj pumeksu, aby usunąć martwy naskórek.
 • Ponownie opłucz stopy i dobrze je wysusz.
 • Aby uzyskać dobre rezultaty powtarzaj zabieg trzy razy w tygodniu.

Czy chciałabyś odzyskać piękne stopy o zdrowym wyglądzie? Nie zwlekaj więc z przyrządzeniem naszego domowego remedium. Możesz dodatkowo stosować krem nawilżający, ponieważ stopy często ulegają przesuszaniu. Pamiętaj, że najważniejsze jest nasze zdrowie w pełni i dobre samopoczucie.

WIĘCEJ DLA CIEBIE