Wypadające włosy? Wypróbuj sok z cebuli!

Nie tylko świetnie wpływa na wypadające włosy, ale też pomaga przy problemach takich jak łupież i inne dolegliwości grzybiczne.

Tysiące osób na całym świecie cierpi z powodu łysienia. Inni, z kolei, nie mogą cieszyć się wymarzona czupryną, ponieważ ich włosy są wyjątkowe cienkie i łamliwe.

W obu przypadkach doskonałym remedium okazuje się być sok z cebuli. W dzisiejszym artykule opowiemy Ci jak wpływa on na nasze włosy.

Słabe i wypadające włosy

Włosy wypadają nam wszystkim. Od 50 do 100 dziennie jest czymś zupełnie normalnym. Jednak wiele osób cierpi na łysienie. Do jego przyczyn należą, na przykład, stres, brak białka i witamin, czyli – przede wszystkim – nieodpowiednia dieta.

Wypadające włosy wpływają na naszą samoocenę i – z czasem – mogą stać sie powodem depresji. Istnieje wiele naturalnych metod na wzmocnienie włosów. Do jednych z najlepszych należy właśnie cebula.

Cebula lekiem na wypadające włosy

Mowa o naturalnym sposobie, pewnym i skutecznym, bez żadnych skutków ubocznych (no, może poza zapachem cebuli na głowie). Nie tylko hamuje ich wypadanie, ale też efektywnie wzmacnia włosy. Co to oznacza? Że przestaniesz tracić włosy, a oprócz tego będą rosły gęste i silne.

Nie ma potrzeby, żebyś sięgała po drogie, inwazyjne produkty chemiczne. Cebula jest warzywem z mnóstwem różnych właściwości. Wystarczy, że regularnie nałożysz ją w łysiejące miejsca, a już po niedługim czasie zobaczysz pojawiające się włosy.

Wypadające włosy

Weź pod uwagę, że cebula nie jest magicznym eliksirem. Żeby móc zauważyć szybkie rezultaty, należy również zwalczyć przyczynę łysienia. 

Staraj się prowadzić zdrową, zróżnicowaną dietę, wyeliminować stres z codziennego życia. Nie zapominaj też o odpowiednim wypoczynku!

Niektóre z Was na pewno podejdą sceptycznie do tego typu remedium.

Powinnaś jednak wiedzieć, że wiele badań dowiodło, że cebula – a dokładniej jej sok – działa na włosy, hamując ich wypadanie, a jednocześnie rozwiązuje takie dolegliwości jak łupież i infekcje spowodowane przez drożdże lub grzyby.

Skąd aż taka skuteczność cebuli?

Ze względu na składniki w niej zawarte. Chodzi przede wszystkim o siarkę, której w cebuli nie brakuje. Nakładając sok na włosy i skórę głowy, poprawiamy krążenie krwi, co mobilizuje mieszki włosowe. Siarka znacznie zwiększa produkcję kolagenu.

Powinnaś wiedzieć, że włosy wyrastają z mieszków włosowych umieszczonych w skórze głowy. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie krążenie krwi w naczyniach krwionośnych.

Mało tego! Cebula posiada właściwości antybakteryjne, które świetnie radzą sobie z grzybami mogącymi znajdować się w skórze głowy.

Wypadające włosy

Sok z cebuli wpływa też na grubość włosa, nadając mu witalności i unikając jego złamania. Korzystając z tego remedium osiągniesz piękną i bujną czuprynę.

Jak należy używać cebuli?

Musisz wydobyć z nich sok i nakładać go na skórę głowy, realizując delikatny masaż. To naprawdę proste. Wystarczy obrać dwie lub trzy cebule i pokroić je w kawałki.

Potem możesz skorzystać z blendera bądź sokowirówki. Albo ręcznie zetrzeć na tarce. Chodzi o to, żeby wydobyć sok. Jest od razu gotowy do użytku.

Pamiętaj, że zapach jest dość mocny. Najlepiej, żebyś korzystała z tej metody wieczorami, albo w weekendy. Możesz też dodać wody toaletowej i w ten sposób zneutralizować ten aromat.

Sok powinien pozostać na głowie przez mniej więcej 30 minut. Załóż czepek do kąpieli lub foliową torebkę. W ten sposób jeszcze lepiej wniknie w skórę.

Sok z cebuli

Potem zmyj go ciepłą wodą i umyj głowę naturalnym szamponem, bez chemicznych dodatków. Powtarzaj ten proces 2 – 3 razy w tygodniu, a efekty będą widoczne już po dwóch miesiącach.

Możesz pomyśleć, że osiem tygodni to zbyt wiele czasu. Weź jednak pod uwagę, że chodzi o poprawę na dłuższą metę, a nie o chwilowe rozwiązanie. Lepiej jest wykazać trochę cierpliwości.

Żeby jeszcze bardziej wzmocnić skuteczność naszej terapii, polecamy jadanie surowej cebuli w sałatkach i surówkach.

Możesz też wymieszać sok z cebuli z rumem, pozostawić na całą noc i użyć jako maseczki na następny dzień. Istnieje też wersja bezalkoholowa: sok z ćwiartki cebuli i jedna łyżka stołowa miodu. Możesz nakładać tę mieszankę na włosy, albo zjadać ją każdego ranka.

Chcesz jeszcze jeden sposób na wypadające włosy? Wymieszaj łyżkę soku z cebuli z łyżką soku z cytryny. Nałóż miksturę na włosy i wykonaj masaż skóry głowy. Poczekaj 3 godziny i umyj głowę tak jak zwykle.

WIĘCEJ DLA CIEBIE