Rak, a wpływ, jaki mają na niego soki alkalizujące!

Poprzez włączenie do diety tych kilku naturalnych soków można zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na tę chorobę.
Rak, a wpływ, jaki mają na niego soki alkalizujące!
Elisa Morales Lupayante

Napisane i zweryfikowane przez pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Rak czyli grupa chorób nowotworowych dziś klasyfikowane są jako jedne z tych, które zbierają największe śmiertelne żniwo na całym świcie. Oznacza to, że istnieje prawdopodobieństwo, że każdego z nas może on spotkać. Niektóre osoby ze względu na czynniki genetyczne są na niego bardziej narażone, inne prowokują jego pojawienie nieodpowiednią, uboga w składniki odżywcze dietą.

Komórki nowotworowe są stale obecne w naszym organizmie i to od nas zależy czy pozwolimy im się zmutować i zaatakować nasze ciało. Duży wpływ na to czy rak się rozwinie mają nawyki żywieniowe, codzienna dieta i styl życia.

Natura kontra rak

Rak pojawia się pod wieloma postaciami, może zaatakować różne narządy, a oprócz tego jego złośliwe odmiany powodują przerzuty, które sprawiają, że traci się nad nim kontrolę i leczenie jest bardzo utrudnione.

Trzeba przyznać, że na dzień dzisiejszy wiele osób toczy walkę z rakiem i choć wielu ją wygrywa również wielu nie ma tyle szczęścia i siły – przegrywa bitwę z tą straszną chorobą.

Z tego powodu postanowiliśmy przedstawić listę kilku naturalnych soków, które mogą pomóc w zapobieganiu występowania tej choroby lub pomóc w jej leczeniu.

Sok z marchwi, jabłek i boćwinki (lub szpinaku)

By zmniejszyć prawdopodobieństwo tego, że rak nagle nas zaatakuje należy umieścić w diecie marchew, jabłka i właśnie boćwinę lub szpinak. Produkty te zapewniają organizmowi niezbędne składniki, a wśród nich witaminę A, B i E, minerały i wapń.

Sok z marchewki

Składniki:

 • 225g marchewki
 • 2 szklanki wody (400ml)
 • sok z połówki cytryny
 • średniej wielkości jabłko
 • liście szpinaku do smaku

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki łączymy ze sobą przy użyciu blendera. Mieszamy, aż do uzyskania gładkiej jednolitej masy. W niektórych przypadkach jeżeli jest to konieczne można dodać więcej wody.

Sok z kapusty

Kapusta jest warzywem, które dostarcza wachlarz niezbędnych naszemu organizmowi składników i kalorii. Między nimi znajdziemy węglowodany, białka, magnez, potas czy witaminę C. Ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie, dlatego tak często specjaliści zalecają ją jako środek walki z rakiem.

Kapusta

Składniki:

 • 3-4 liście kapusty
 • 0,5 l wody
 • sok z marchwi (opcjonalnie)
 • brokuły (opcjonalnie)

Sposób przygotowania:

Kapustę należy posiekać i zalać wodą. W ten sposób pozbędziemy się gorzkiego smaku warzywa. Do wzbogacenia smaku można dodać sok z marchewki lub z brokuł, co dodatkowo wzbogaci napój w składniki odżywcze.

Zielony sok kontra rak

Jak już wcześniej zostało wspomniane kapusta świetnie sprawdza się jako środek przeciwnowotworowy. Tym razem  będzie ona częścią zielonego koktajlu, gdzie zostanie połączona z innymi produktami, które odpowiednio odżywią organizm. Pomogą one w zapobieganiu w powstawaniu i rozprzestrzenianiu się mutacji w ciele.

Sok z kapusty

Składniki:

 • 2-3 liście kapusty
 • 2 liście szpinaku
 • brokuły do wzbogacenia smaku
 • 3 dojrzałe pomarańcze

Sposób przygotowani:

Zielone składniki należy skropić sokiem z pomarańczy. Brokuły powinny być dodane w zależności od upodobań ponieważ dla niektórych ich smak nie należy do ulubionych. Tak uzyskany sok najlepiej spożywać na pusty żołądek, w ten sposób jego korzystne właściwości zostaną najlepiej wykorzystane.

Sok pomidorowy, a rak

Sok pomidorowy również zyskał swoje uznanie jako środek zapobiegający zachorowaniom na raka. Wszystko dzięki przeciwutleniaczom, które znajdziemy w pomidorach, a w szczególności korzystne właściwości przypisuje się likopenowi.

Soki z pomidorów

Przeprowadzane badania dowodzą, że substancja ta ma zdolności do zapobiegania zachodzenia mutacji w komórkach nowotworowych.

Składniki:

 • 5 pokrojonych pomidorów
 • 1 łodyga selera
 • 1 ogórek
 • pieprz cayenne i  sól morska (w niewielkich ilościach)
 • bazylia (opcjonalnie)

Sposób przygotowania:

Zmiksować dokładnie wszystkie składniki ze sobą aż do uzyskania jednolitej masy, a na koniec do smaku dodać świeżej bazylii.

Sok z jabłka, marchewki i imbiru, a rak

Na koniec dowiesz się jak przygotować sok jabłkowo-marchewkowy z dodatkiem imbiru. Koktajl ten dzięki składnikom, które posiada przyczynia się do minimalizacji komórek nowotworowych w ciele. Imbir często wymieniany jest jako jeden z produktów działających silnie przeciwnowotworowo.

Jabłko i marchewka

Oprócz tego napój ten dostarczy organizmowi energii, ma działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i kojące.

Składniki:

 • 5 jabłek
 • 3 marchewki
 • imbir

Sposób przygotowania:

Marchewki i jabłka musimy pokroić na drobne części i wraz z utartym imbirem umieścić je w mikserze i dokładnie połączyć. Ostrożnie dodawaniem imbiru ponieważ jego smak i aromat jest dość silny i piekący.

Kilka końcowych wskazówek

Skuteczność i korzystny wpływ powyższe soki zawdzięczają dużej ilości antyoksydantów i substancji działających alkalizująco na organizm.

Rak jest tematem niezliczonej ilości badań od wielu lat na których podstawie stwierdzono, że zasadowy współczynnik pH we krwi zapobiega, a raczej uniemożliwia rozwijanie się komórek nowotworowych w organizmie.

Oprócz podanych koktajli zalecamy włączenie do dziennej diety czosnku, który szczególnie jedzony na surowo dostarczy naszemu ciału wielu niezbędnych substancji i pomoże w walce z rakiem, ale i jest rekomendowany chorym na cukrzycę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.