Rak, a wpływ, jaki mają na niego soki alkalizujące!

26 stycznia, 2019
Poprzez włączenie do diety tych kilku naturalnych soków można zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na tę chorobę.

Rak czyli grupa chorób nowotworowych dziś klasyfikowane są jako jedne z tych, które zbierają największe śmiertelne żniwo na całym świcie. Oznacza to, że istnieje prawdopodobieństwo, że każdego z nas może on spotkać. Niektóre osoby ze względu na czynniki genetyczne są na niego bardziej narażone, inne prowokują jego pojawienie nieodpowiednią, uboga w składniki odżywcze dietą.

Komórki nowotworowe są stale obecne w naszym organizmie i to od nas zależy czy pozwolimy im się zmutować i zaatakować nasze ciało. Duży wpływ na to czy rak się rozwinie mają nawyki żywieniowe, codzienna dieta i styl życia.

Natura kontra rak

Rak pojawia się pod wieloma postaciami, może zaatakować różne narządy, a oprócz tego jego złośliwe odmiany powodują przerzuty, które sprawiają, że traci się nad nim kontrolę i leczenie jest bardzo utrudnione.

Trzeba przyznać, że na dzień dzisiejszy wiele osób toczy walkę z rakiem i choć wielu ją wygrywa również wielu nie ma tyle szczęścia i siły – przegrywa bitwę z tą straszną chorobą.

Z tego powodu postanowiliśmy przedstawić listę kilku naturalnych soków, które mogą pomóc w zapobieganiu występowania tej choroby lub pomóc w jej leczeniu.

Sok z marchwi, jabłek i boćwinki (lub szpinaku)

By zmniejszyć prawdopodobieństwo tego, że rak nagle nas zaatakuje należy umieścić w diecie marchew, jabłka i właśnie boćwinę lub szpinak. Produkty te zapewniają organizmowi niezbędne składniki, a wśród nich witaminę A, B i E, minerały i wapń.

Sok z marchewki

Składniki:

 • 225g marchewki
 • 2 szklanki wody (400ml)
 • sok z połówki cytryny
 • średniej wielkości jabłko
 • liście szpinaku do smaku

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki łączymy ze sobą przy użyciu blendera. Mieszamy, aż do uzyskania gładkiej jednolitej masy. W niektórych przypadkach jeżeli jest to konieczne można dodać więcej wody.

Sok z kapusty

Kapusta jest warzywem, które dostarcza wachlarz niezbędnych naszemu organizmowi składników i kalorii. Między nimi znajdziemy węglowodany, białka, magnez, potas czy witaminę C. Ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie, dlatego tak często specjaliści zalecają ją jako środek walki z rakiem.

Kapusta

Składniki:

 • 3-4 liście kapusty
 • 0,5 l wody
 • sok z marchwi (opcjonalnie)
 • brokuły (opcjonalnie)

Sposób przygotowania:

Kapustę należy posiekać i zalać wodą. W ten sposób pozbędziemy się gorzkiego smaku warzywa. Do wzbogacenia smaku można dodać sok z marchewki lub z brokuł, co dodatkowo wzbogaci napój w składniki odżywcze.

Zobacz takżeAlkalizujące produkty, które ochronią Cię przed nowotworem

Zielony sok kontra rak

Jak już wcześniej zostało wspomniane kapusta świetnie sprawdza się jako środek przeciwnowotworowy. Tym razem  będzie ona częścią zielonego koktajlu, gdzie zostanie połączona z innymi produktami, które odpowiednio odżywią organizm. Pomogą one w zapobieganiu w powstawaniu i rozprzestrzenianiu się mutacji w ciele.

Sok z kapusty

Składniki:

 • 2-3 liście kapusty
 • 2 liście szpinaku
 • brokuły do wzbogacenia smaku
 • 3 dojrzałe pomarańcze

Sposób przygotowani:

Zielone składniki należy skropić sokiem z pomarańczy. Brokuły powinny być dodane w zależności od upodobań ponieważ dla niektórych ich smak nie należy do ulubionych. Tak uzyskany sok najlepiej spożywać na pusty żołądek, w ten sposób jego korzystne właściwości zostaną najlepiej wykorzystane.

Sok pomidorowy, a rak

Sok pomidorowy również zyskał swoje uznanie jako środek zapobiegający zachorowaniom na raka. Wszystko dzięki przeciwutleniaczom, które znajdziemy w pomidorach, a w szczególności korzystne właściwości przypisuje się likopenowi.

Soki z pomidorów

Przeprowadzane badania dowodzą, że substancja ta ma zdolności do zapobiegania zachodzenia mutacji w komórkach nowotworowych.

Składniki:

 • 5 pokrojonych pomidorów
 • 1 łodyga selera
 • 1 ogórek
 • pieprz cayenne i  sól morska (w niewielkich ilościach)
 • bazylia (opcjonalnie)

Sposób przygotowania:

Zmiksować dokładnie wszystkie składniki ze sobą aż do uzyskania jednolitej masy, a na koniec do smaku dodać świeżej bazylii.

Przeczytaj równieżPomidory – dlaczego warto je jeść 7 dni w tygodniu

Sok z jabłka, marchewki i imbiru, a rak

Na koniec dowiesz się jak przygotować sok jabłkowo-marchewkowy z dodatkiem imbiru. Koktajl ten dzięki składnikom, które posiada przyczynia się do minimalizacji komórek nowotworowych w ciele. Imbir często wymieniany jest jako jeden z produktów działających silnie przeciwnowotworowo.

Jabłko i marchewka

Oprócz tego napój ten dostarczy organizmowi energii, ma działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i kojące.

Składniki:

 • 5 jabłek
 • 3 marchewki
 • imbir

Sposób przygotowania:

Marchewki i jabłka musimy pokroić na drobne części i wraz z utartym imbirem umieścić je w mikserze i dokładnie połączyć. Ostrożnie dodawaniem imbiru ponieważ jego smak i aromat jest dość silny i piekący.

Kilka końcowych wskazówek

Skuteczność i korzystny wpływ powyższe soki zawdzięczają dużej ilości antyoksydantów i substancji działających alkalizująco na organizm.

Rak jest tematem niezliczonej ilości badań od wielu lat na których podstawie stwierdzono, że zasadowy współczynnik pH we krwi zapobiega, a raczej uniemożliwia rozwijanie się komórek nowotworowych w organizmie.

Oprócz podanych koktajli zalecamy włączenie do dziennej diety czosnku, który szczególnie jedzony na surowo dostarczy naszemu ciału wielu niezbędnych substancji i pomoże w walce z rakiem, ale i jest rekomendowany chorym na cukrzycę.

 • Zaręba, D., & Ziarno, M. (2011). Alternatywne probiotyczne napoje warzywne i owocowe. Bromatologia i Chemia Toksykologiczna.
 • Tkaczuk, M., Wiercioch-Klin, B., Szymańska, J., Gabinet Stomatologiczny, S., Wojewódzki Nr, S., Zakład Stomatologii Wieku Rozwojowego, K., & Medyczny Lublinie, U. (2012). Dobowa analiza żywienia dzieci z uwzględnieniem kancerogenności stosowanych produktów spożywczych. Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu.