Podwójny podbródek: pozbądź się go

Podwójny podbródek: pozbądź się go

Ostatnia aktualizacja: 02 marca, 2016

Podwójny podbródek jest problemem, który spędza sen z powiek wielu kobietom, z których wiele nawet nie cechuje się nadwagą, ale ze względów estetycznych chce po prostu pozbyć się nadmiaru tłuszczu, który gromadzi się w dolnej części szczęki.

Zaprezentujemy Wam dziś kilka prostych ćwiczeń fizycznych i sposobów postępowania, które mogą Ci pozbyć się tego niezbyt urodziwego problemu, jakim jest podwójny podbródek. Wystarczy po prostu codziennie poświęcić kilka minut! Zapraszamy do przeczytania pozostałej części artykułu.

Z jakiego powodu występuje podwójny podbródek?

Podwójny podbródek to po prostu jest gruba warstwa tłuszczu, która odkłada się pod brodą i może różnić się wielkością w zależności od wielu okoliczności, do najpopularniejszych z nich zaliczają się otyłość, zwiotczenie tkanek, upływ lat, itp.

Ukrywanie podwójnego podbródka

Ruchy szyją

Najprostsze ćwiczenia, które jednocześnie skutecznie wpłyną na złagodzenie ewentualnego bólu karku lub szyi to między innymi:

  • Będąc w pozycji siedzącej lub stojącej unieś oczy i głowę w stronę sufitu, podnosząc przy tym jak najwyżej podbródek. Kiedy wyciągniesz go na tyle, na ile zdołasz, zwiń wargi w typowy dzióbek i przytrzymaj w tej pozycji przez kilka sekund. Będziesz mogła poczuć wyraźnie rozciąganie skóry podbródka.
  • Ostrożnie przekręć głowę w bok, przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie powtórz to samo, ale w drugą stronę.

Ćwiczenia z piłką

Umieść piłkę tenisową pod brodą i dociśnij ją go do klatki piersiowej. Użyj tyle siły ile potrafisz próbując ścisnąć piłkę. Powtórz to ćwiczenie kilka razy dla osiągnięcia maksymalnego efektu. W ten sposób wzmocnisz sobie obszar pod brodą, w którym występuje u Ciebie obwisła skóra.

Guma do żucia

Guma do żucia to skuteczne, ale przy tym proste ćwiczenie, które pomaga wzmocnić mięśnie żuchwy i poprawić kształt Twojego podbródka. Możesz postarać się o wykonywanie tego ćwiczenia kilka razy dziennie, starając się jak najmocniej poruszać szczękami, a nawet otwierając przy tym usta.

Najlepiej powtarzaj opisane czynności gdy jesteś sama i unikaj przy tym żucia gumy z cukrem, aby nie wywołać dodatkowych problemów z nadwagą i natury stomatologicznej.

Zwracaj uwagę na swoją dietę

Jeśli Twój podwójny podbródek jest problemem natury genetycznej i mają go Twoi rodzice lub dziadkowie, to nie trać mimo to nadziei. Zacznij wykonywać opisane ćwiczenia i bądź w tym konsekwentna, a zobaczysz, że prędzej, czy później efekty przyjdą.

Podwójny podbródek zazwyczaj jest mocno powiązany z otyłością. Jeśli dotyczy to także Ciebie, a przy tym wiesz także, że masz nieco za dużo kilogramów na sobie, zalecamy oprócz opisanych powyżej ćwiczeń również przejście na zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę.

Nie powinno się całkowicie rezygnować z tłuszczów, ponieważ niektóre ich rodzaje są niezbędne dla Twojej diety, ale należy unikać tych, które są szkodliwe (smażone potrawy, ciasta, wędliny, etc.) i przerzucić się na ich odpowiedniki o właściwościach korzystnych dla zdrowia (oleje tłoczone na zimno, awokado, orzechy, ryby, żółtka jaj, itp.).

Należy również unikać gwałtownych zmian wagi, które mają wpływ na odkładanie się tłuszczu w miejscach, gdzie najmniej się go pożąda, ponieważ przyczyniają się one do zwiększenia wiotkości tkanek skórnych.

Olejki

Ujędrnij skórę swojej szyi

Zwiotczała skóra jest istotnym problemem, z którym należy się uporać, aby marzyć o uzyskaniu ładnej brody, w przeciwnym razie podwójny podbródek pozostanie niezależnie od Twoich wysiłków.

Odpowiednie ćwiczenia pomogą Ci poprawić jędrność skóry w tym rejonie, ale nie należy zapominać także o regularnym nawilżaniu szyi za pomocą tego samego kremu nawilżającego, którego używasz do skóry twarzy.

Raz w tygodniu, należy również wykonać złuszczanie korzystając z naturalnych środków do peelingu, co pozwoli Ci wyeliminować nadmiar martwych komórek i zapewnić skuteczniejszą regenerację skóry.

Możesz przygotować peeling na własną rękę używając do tego składników, które znajdują się w każdej kuchni i które na dodatek są naturalne i do tego tanie.

Twarz kobiety

Unikaj nadmiernej ilości promieni słonecznych

I na koniec powinnaś poznać kolejną przyczynę wywołującą podwójny podbródek, żeby wiedzieć czego unikać – a jest nią stałe i intensywne wystawianie się na działanie promieniu słonecznych.

Zbyt duża ekspozycja w godzinach najwyższego nasilenia promieniowania ultrafioletowego i przez kilka godzin dziennie powoduje niszczenie kolagenu i elastyny odgrywających kluczową rolę w ochronie skóry przez starzeniem i utratą jędrności.

Zawsze należy zatem unikać przebywania na dworze w okolicach południa w słoneczne dni, używać regularnie kremu ochronnego z filtrem UV oraz stale odświeżać się zimną wodą.

Możesz chcieć pochwalić się doskonałą opalenizną, ale unikanie słońca będzie po prostu zdrowsze i nie będziesz dzięki temu narzekać za kilka lat na podwójny podbródek.
Zdjęcia dzięki uprzejmości WildBeauty, cottonseedoil oraz Tina:O)


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.