Perfumy najlepsze dla Ciebie — jak je wybrać?

Należy pamiętać, że wartość pH u poszczególnych osób jest różna. Z tego powodu ten sam zapach używany przez różne osoby nie będzie pachniał tak samo.

Chyba każdy z nas zarówno kobiety, jak i mężczyźni ma swoje ulubione perfumy. Ich wybór to dość indywidualna i osobista sprawa.

Niejednokrotnie na pewno zdarzyło się, że obdarowano Cię zapachem konkretnej marki niewykluczone nawet, że z tej wyższej półki cenowej, a po zastosowaniu pojawiło się uczucie dyskomfortu i podrażnienia.

Niewiele rzeczy jest tak prywatne, jak perfumy. Mówi się, że idą w parze z naszą osobowością, ale w rzeczywistości to również nasz mózg akceptuje i dopuszcza pewne zapachy, podczas gdy inne zostają przez niego odrzucane.

W niektórych wypadkach pewne składniki jak drewno czy owoce cytrusowe nie są przez niego tolerowane i wywołują reakcję w postaci na przykład uczucia dyskomfortu.  Z tego powodu tych kilka prostych wskazówek, które dziś przedstawimy, na pewno będą ciekawe i przydatne w wybraniu odpowiedniego zapachu dla siebie.

Jak odpowiednio wybrać perfumy?

Klasyfikacja zapachów według ich intensywności

Na pewno już o tym słyszałaś! Intensywność zapachu perfum determinuje nie tylko ich cena, ale również stężenie aromatu. Nie oznacza to, że te, które mają go najwięcej, są najlepsze.

Niektórzy lepiej przyswajają te o średnim, a nawet niskim stężeniu, ponieważ lepiej sprawdzają się w użytku codziennym, a te intensywniejsze pozostawiają na specjalne okazje. Poniżej znajdziesz ich klasyfikację:

Wody kwiatowe

Znajdziemy w nich 1% stężonego aromatu. Choć zapach nie utrzymuje się długo zapewniają one uczucie świeżości i szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku osób uprawiających sport.

Wody kolońskie

Zawierają od 3 do 6% aromatu i najczęściej bazują na zapachach cytrusowych. Są lekkie, dają uczucie świeżości i świetnie sprawdzają się do użytku codziennego.

Wody toaletowe

Posiadają większe stężenie aromatu niż poprzedni produkt bo od 7 do 15%. Również dobrze sprawdzają się jako kosmetyk do używania na codzień.

Wody perfumowane

Stężenie aromatu w nich to 15%.

Perfumy

Są to najbardziej intensywne zapachy, a stężenie aromatu w nich mieści się od 15 do 40%.

Jak wybrać zapach, który do Ciebie pasuje?

Przy wyborze odpowiedniego zapachu istnieje kilka ważnych aspektów, o których powinnaś pamiętać. Te same perfumy używane przez dwie różne osoby niekoniecznie będą pachnieć tak samo. Wszystko zależy od rodzaju skóry od tego, czy jest bardziej sucha, czy raczej tłusta.

Zapach

Jeżeli chcesz być zadowolona i usatysfakcjonowana zapachem, zaleca się, byś wybierała go sama. Dlaczego? Ponieważ jest to w pewnym sensie część naszej osobowości i to ona decyduje o tym, co się nam podoba i co chcemy przekazać innym.

Często zdarza się, że zapamiętujemy zapach innych osób. Z tego powodu właśnie powinniśmy sami odnaleźć ten zapach, który najlepiej nas określa, dobrze współgra z naszą skórą z drugiej strony nie wywołuje uczucia dyskomfortu i irytacji, a przy tym pozostawia przyjemny ślad w pamięci innych osób.

Jesteś osobą aktywną i wesołą?

Jeżeli te słowa charakteryzują Twoją osobowość, najlepiej sprawdzą się lekkie, świeże perfumy o zapachu owocowym. Może być to zapach cytryny, pomarańczy czy werbeny. Są orzeźwiające i przyjemne. W podobnych przypadkach również dobrze sprawdzają się zapachy typu unisex.

Chcesz wprowadzić nutkę elegancji?

Wszystkim nam od czasu do czasu zdarzają się te spotkania, podczas których chcemy transmitować odrobinę tajemniczości, elegancji i uroku. W takich wypadkach najlepiej zdecydować się na bardziej egzotyczne zapachy o większym stężeniu aromatu.

Podobne perfumy dłużej utrzymują się na skórze i pozostawiają zapach kwiatów, tropikalnych owoców i lasu.

Seksowna i młoda?

Nie ma znaczenia, ile masz lat! Wszystkie czasem lubimy pokazać naszą bardziej drapieżną i seksowną stronę osobowości. W tym pomogą nam zapachy o słodkim aromacie. Będą to perfumy wykonane na bazie orientalnych kwiatów, jabłka czy róży.

Perfumy, które nigdy nie zawodzą

Istnieją dwa rodzaje zapachów, które charakteryzuje większe prawdopodobieństwo, że przypadną do gustu. Są przyjemne i odświeżające i nadają się do każdego rodzaju skóry. Oto one:

  • świeże aromaty — to te, które powszechnie nazywane są zielonymi zapachami. Są to aromaty świeżo skoszonej trawy czy owoców cytrusowych
  • zapachy kwiatowe — któż nie lubi zapachu kwiatów? To te aromaty, które praktycznie nigdy się nie nudzą, a wśród nich możemy wyróżnić różę, jaśmin, gardenia, kwiaty pomarańczy, konwalii, tuberozy
Piękne zapachy

Perfumy, a rodzaj skóry

Jeżeli jesteś właścicielką tłustej skóry w takim wypadku już sam pot, który jest wydzielany, zmienia zapach perfum. Doświadczamy tego praktycznie wszyscy podczas gorących letnich miesięcy. Co wtedy robić?

  • zdecyduj się na delikatne zapachy i perfumy cytrusowe
  • w okresie zimowym lub w wypadku gdy Twoja skóra jest sucha dobrze sprawdzą się zapachy orientalnych kwiatów i te odrobinę bardziej intensywne

Jak zostało przedstawione wyżej, wybór odpowiednich perfum wcale nie jest taką prostą sprawą, jakby się wydawało. Z tego powodu zawsze dobrze jest poświęcić potrzebną ilość czasu, by później nie żałować swojego wyboru. Przy następny zakupie spróbuj wziąć pod uwagę nasze wskazówki!

WIĘCEJ DLA CIEBIE