Coca Cola i jej nietypowe zastosowania

· Wrzesień 9, 2015
Aby usunąć tłuste plamy, wystarczy dodać odrobinę Coca-Coli podczas cyklu prania, lub bezpośrednio na odzież. Pozbędzie się plamy bez żadnego problemu.

Coca-Cola jest tuż po wodzie najczęściej spożywanym napojem na całym świecie – jej charakterystyczny smak i czerwoną butelkę znamy praktycznie wszyscy, bez względu na szerokość geograficzną, w której żyjemy. Jednak od kilku lat eksperci biją na alarm, że Coca-Cola może bardzo poważnie odbić się na naszym zdrowiu. Ten napój gazowany zawiera ogromne ilości cukru oraz inne substancje, które w krótszej lub dłuższej perspektywie mogą wywołać poważne spustoszenie w naszym organizmie. Spożywanie Coca-Coli prowadzi do szeregu zmian metabolicznych, które występują praktycznie natychmiast po wypiciu chociażby jednej szklanki tego napoju. Na dłuższą metę jej nadmiar w diecie prowadzi do chorób, takich jak: otyłość, cukrzyca, osteoporoza, zaburzenia układu oddechowego i układu nerwowego, przedwczesne starzenie się organizmu, itp. Czy znasz pozakulinarne wykorzystanie Twojego ulubionego napoju? Poniżej przedstawiamy kilka niecodziennych zastosowań Coca-Coli, o których z pewnością jeszcze nie słyszałeś. Przeczytaj koniecznie, na pewno Cię zaskoczymy!

Coca-Cola – Doskonały płyn do czyszczenia toalet

Na Twojej muszli klozetowej pojawiły się nieestetyczne plamy? Jeśli tak, wystarczy, że wlejesz do niej trochę Coca-Coli i pozostawisz na godzinę, następnie usuń brud. Nie musisz kupować specjalnych produktów do czyszczenia toalety ani szorować brudu – skutecznie pomoże Ci w tym Twój ulubiony napój gazowany!

Usuń rdzę Coca-Colą

2#:coca-cola.jpg

Na Twoich metalowych przedmiotach zaczęła się pojawiać rdza? Nie ma powodów do obaw, Coca Cola pozwoli pozbyć Ci się nalotu z rdzy i sprawi, że metalowe przedmioty odzyskają swój blask.

Usuwanie tłustych plam

Tłuste plamy zwykle są trudne do usunięcia, a w niektórych przypadkach nawet najlepsze detergenty pozostają bezsilne. Z pomocą przyjdzie Ci Coca-Cola –  doskonały odplamiacz, który wystarczy dodać do prania lub zastosować bezpośrednio na plamę.

Usuwanie gumy do żucia z włosów

Wplątała Ci się guma do żucia we włosy? Bez paniki, nie musisz stosować drastycznych rozwiązań w postaci obcinania kosmyków. Nanieś odrobinę Coca-Coli na kołtun, pozostaw na kilka minut, po czym zsuń delikatnie gumę z włosów. Zobaczysz, że działa doskonale!

Czyszczenie garnków i patelni

3#:coca-cola.jpg

Z upływem czasu i w miarę używania garnki i patelnie przybierają sczerniały kolor, szczególnie ich dno oraz boczne ścianki. Jeśli chcesz, by odzyskały one połysk i naturalny kolor, czyść je odrobiną Coca-Coli, pozostaw na chwilę, a następne zmyj. Przekonaj się, że substancje chemiczne zawarte w Twoim ulubionym napoju gazowanym doskonale radzą sobie z tego typu zabrudzeniami.

Coca-Cola zamiast pestycydów

W Indiach Coca-Cola jest powszechnie wykorzystywana jako środek ochrony roślin uprawnych. Pomaga ona skutecznie zwalczyć wszelkiego rodzaju plagi, a co więcej, jest dużo tańszym środkiem od innych dostępnych na rynku preparatów.

Do czyszczenia monet

Jeśli jesteś kolekcjonerem monet, albo po prostu chcesz wyczyścić te, które masz w portmonetce. Zamocz je w naczyniu wypełnionym Coca-Colą i pozostaw tak długo, aż brud całkowicie się rozpuści.

Usuwanie resztek farby z mebli

Ubrudziłeś meble farbą podczas malowania i chciałbyś, by znów wyglądały jak nowe? Mamy na to sposób: zamocz szmatkę w Coca-Coli i następnie pocieraj nią energicznie zabrudzone miejsce. Na sam koniec zmyj dokładnie wodą, by wyczyszczona powierzchnia nie pozostała lepka.

Rozjaśnianie koloru włosów

4#:coca-cola.jpg

Zafarbowałaś włosy i uzyskany efekt jest znacznie ciemniejszy niż myślałaś? Nie ma powodu do niepokoju – skutecznie rozjaśnisz kosmyki za pomocą Coca-Coli. Nałóż ją na całą długość włosów i pozostaw na pół godziny. Po ich spłukaniu zauważysz, że odzyskały swój dawny kolor.

Czyszczenie akumulatora samochodu

Coca-Cola świetnie nadaje się do czyszczenia pojawiających się w akumulatorze samochodu oznak korozji. Spryskaj zabrudzone miejsca Twoim ulubionym napojem i dokładnie wyczyść używając stalowej szczotki.

Poluzuj śruby z Coca-Colą

Usiłujesz odkręcić śrubę, a ona ani drgnie? Zwilż ją odrobiną Coca-Coli, pozostaw na kilka minut i gotowe – teraz z łatwością ją wykręcisz.

Usuwanie plam z krwi

Coca-Cola skutecznie usuwa plamy z krwi, tak z ubrań, jak z tapicerki samochodu czy każdego innego miejsca. Rzeczywiście policja w Stanach Zjednoczonych powszechnie wykorzystuje ten napój do czyszczenia śladów krwi z asfaltu po rozmaitych wypadkach i przestępstwach.

Coca-Cola wrogiem tłuszczu

Coca Cola jest magicznym środkiem usuwającym wszelkiego rodzaju tłuste plamy – z podłogi, dywanów, mebli, ubrań kuchni… Wystarczy bezpośrednio zwilżyć plamę Coca-Colą, pozostawić na kilka minut, po czym dokładnie wypłukać w wodzie.