Zmarszczki? Sposoby, aby pozbyć się ich w naturalny sposób

Czy próbowałaś już kiedyś w naturalnych zabiegów kosmetycznych? Jeśli nie, to najwyższa pora dowiedzieć się tego, jak niesamowicie skuteczne i zdrowe mogą one być. Prezentujemy Ci dziś naprawdę fantastyczny sposób pozwalający zredukować widoczne zmarszczki!
Zmarszczki? Sposoby, aby pozbyć się ich w naturalny sposób
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Naturalne zabiegi kosmetyczne naprawdę dobrze się sprawdzają, jeśli stosujesz je na swoje zmarszczki. Co więcej, nie powodują one żadnych efektów ubocznych jeśli chodzi o Twoją skórę, czy też ogólny stan zdrowia.

Są one niezwykle skuteczne głównie dzięki zawartym w nich witaminom, minerałom i kwasom tłuszczowym.

Te w pełni naturalne środki zaradcze mają również doskonałe właściwości przeciwutleniające, które pomagają bardzo sprawnie wyeliminować zmarszczki, a także zwalczać negatywne efekty niewystarczającego nawilżenia skóry oraz jej wiotczenie.

W naszym dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci naprawdę niesamowity środek oparty wyłącznie o naturalne składniki, który zawiera aż 4 produkty o wysoko cenionych właściwościach leczniczych.

Pomaga on skutecznie redukować widoczne zmarszczki i doskonale sprawdza się w przypadku wielu innych problemów natury estetycznej.

Wyeliminuj swoje zmarszczki i zadbaj o skórę

Aby wyeliminować zmarszczki, należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry za pomocą właściwie dobranych produktów.

Szczególnie godne polecenia są środki kosmetyczne oparte o naturalne składniki. Należy jednak uważnie chronić swoją skórę przed wszystkimi czynnikami przyspieszającymi proces starzenia.

Kobieta pielęgnuje skórę likwidując zmarszczki

W trosce o kondycję swojej skórę i w celu zapobiegania powstawania zmarszczek należy unikać między innymi następujących zachowań i nawyków:

  • Narażenie skóry na zbyt intensywne działanie promieni słonecznych (wlicza się w to także nadmierne opalanie się) lub przebywanie poza domem w godzinach południowych, o najsilniejszym nasłonecznieniu.
  • Słońce jest rzecz jasna korzystne dla skóry i zdrowia, stymulując między innymi wytwarzanie witaminy D, jednak należy zachować umiar.
  • Na przykład kilka lub kilkanaście minut przebywania na słońcu z rana pod wieczór oznacza wystarczająco dużą dawkę światła słonecznego dla Twojego organizmu.
  • Szkodliwe nawyki, takie jak palenie papierosów lub picie alkoholu.
  • Stosowanie niezrównoważonej diety, która nie zawiera zbyt dużych ilości owoców i warzyw, jak fast foody, czy nadmiernie tłuste i ciężkostrawne potrawy.
  • Brak niezbędnych kwasów tłuszczowych w spożywanych produktach spożywczych i niedobór zdrowych tłuszczów zawartych między innymi w awokado, oliwie z oliwek lub oleju kokosowym, orzechach, nasionach lub żółtkach jaj kurzych.
  • Zapominanie o piciu odpowiedniej ilości wody, ponieważ wpływa to bezpośrednio na odwodnienie skóry i zwiększoną jej podatność na zmarszczki.

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Zawsze lepszym rozwiązaniem jest unikanie przyczyn potencjalnych problemów, niż późniejsze ich rozwiązywanie. Tego właśnie dotyczy popularne powiedzenie “lepiej zapobiegać, niż leczyć”.

Przenosząc tę zasadę na omawiany przez nas dziś temat należy stwierdzić jednoznacznie, że jeśli zaczniesz w odpowiedni sposób eliminować swoje zmarszczki wkrótce po tym, jak się pojawią na Twojej skórze, to możesz je niemal całkowicie wyeliminować, do tego na wiele lat.

Jeśli natomiast są one już dość wyraźnie zarysowane na Twojej twarzy, możesz spowodować zredukowanie ich widoczności poprzez spłycenie i poprawienie kondycji skóry w tym właśnie rejonie twarzy.

Kwas acetylosalicylowy

Kwas acetylosalicylowy jest od wielu dziesiątek lat składnikiem ogromnej liczby leków przeznaczonych do zwalczania bólu i gorączki. Co więcej, jest on sprzedawany w formie tabletek występujących na rynku pod różnymi nazwami w zależności od kraju.

Najprawdopodobniej jednak najpopularniejszym lekiem zawierającym kwas acetylosalicylowy jest doskonale znana aspiryna.

Jednak właściwości, jakie kwas acetylosalicylowy oferuje dla skóry i jego wpływ na zmarszczki są nadal stosunkowo mało znane, a szkoda.

Aspiryna na zmarszczki

Jeśli chcesz zastosować go na skórę, na przykład w postaci maseczek pielęgnacyjnych na twarz, to powinnaś wiedzieć, że:

kwas acetylosalicylowy ma silne właściwości przeciwzapalne i oczyszczające, pozwalając tym samym na zredukowanie i wyleczenie trądziku, plam, przebarwień i wszelkiego rodzaju niedostatków estetycznych Twojej skóry.

Ponadto jego postać przypominająca dosyć szorstki proszek pozwala nam delikatnie złuszczać i wyeliminować martwe komórki, co sprzyja procesowi regeneracji skóry.

Olejek różany

Olejek różany jest jednym z najlepszych składników roślinnych chroniących skórę przed działaniem wolnych rodników. Cechuje się on wysoką zawartością przeciwutleniaczy i związków chemicznych stymulujących procesy regeneracyjne.

Jest on zatem doskonałym, w pełni naturalnym produktem kosmetycznym dla skóry zarówno suchej, jak i dojrzałej.

Jednakże ten olejek nie jest odpowiedni dla skóry tłustej lub zbyt młodej. Jeśli masz mniej niż 20 lat lub Twoja skóra jest tłusta, powinnaś stosować ten olejek z umiarem, najlepiej jako dodatek do oleju kokosowego lub olejku z jojoby.

Sok z cytryny na zmarszczki

Sok z cytryny działa jak naturalny środek konserwujący, pomagając usunąć plamy na skórze, redukując zmarszczki, usuwając niechciane skazy i zanieczyszczenia powierzchni skóry, a także przyśpieszając proces regeneracji tej tkanki.

Miód

Miód jest doskonałym składnikiem w domowym zestawie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, dzięki swoim niezwykle rozbudowanym właściwościom nawilżającym i ochronnym.

Miód

Z uwagi na wysoką zawartość witamin, minerałów i enzymów, miód głęboko odżywia skórę, tworząc warstwę, która chroni ją przed działaniem agresywnych czynników zewnętrznych, a jednocześnie pozwala zredukować zmarszczki i poprawić ogólną kondycję skóry.

Zadziwiający środek na zmarszczki domowej roboty

Aby uzyskać najlepsze rezultaty zalecamy użycie olejku różanego i miodu o jak najlepszej jakości, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę. Najlepiej aby oba te produkty pochodziły z certyfikowanych upraw ekologicznych.

Niezbędne składniki

  • 1 tabletka kwasu acetylosalicylowego (np. aspiryny)
  • 15 kropli olejku różanego
  • 5 kropli soku z cytryny
  • Jedna łyżeczka do herbaty miodu (7,5 g)

Metoda przygotowania opisywanego środka na zmarszczki

  • Najpierw pokrusz tabletkę kwasu acetylosalicylowego, np. za pomocą dwóch łyżek lub moździerza.
  • Dodaj do tak uzyskanego proszku olejek różany i świeżo wyciśnięty sok z cytryny.
  • Wymieszaj to wszystko z miodem, który musi być płynny, aby dobrze połączyć się z pozostałymi składnikami.
  • Jeśli uzyskana w wyniku tej procedury pasta jest zbyt gęsta, możesz dodać do niej jeszcze kilka kropli soku z cytryny.
Miód i cytryna

Jak stosować ten środek na swoje zmarszczki i ogólnie na skórę?

Zastosuj przygotowany według opisanej powyżej receptury środek od razu po jej ukończeniu. W ten sposób możesz wykorzystać wszystkie jego korzystne właściwości, po odstawieniu na bok nastąpi bowiem utlenienie wchodzących w jego skład produktów.

Oto procedura zastosowania tak uzyskanej pasty:

  • Umyj dokładnie twarz, ale nie wycieraj do sucha. Skóra musi być lekko wilgotna.
  • Następnie nałóż pastę na skórę, zwłaszcza na obszarach, które najbardziej jej potrzebują – czyli na wszelkiego rodzaju zmarszczki, znamiona, skazy itp.
  • Bardzo delikatnie wmasuj pastę w swoją twarz za pomocą opuszków palców. Jeśli przy okazji uda Ci się uzyskać efekt złuszczania skóry, to dobrze.
  • Pozostaw maseczkę na twarzy przez 5 do 10 minut.
  • Następnie należy umyć twarz letnią wodą, aby usunąć produkt. Delikatnie wytrzyj skórę do sucha, a następnie nałóż na nią balsam nawilżający, którego normalnie używasz.

Możesz stosować ten domowej roboty produkt raz w tygodniu. Jednak zaczniesz zauważać korzyści z jego używania już po pierwszym razie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.