Stopy - Co ich wygląd mówi o Twojej osobowości?

Czy wiesz, że na podstawie długości oraz szerokości palców oraz samej stopy można określić pewne cechy osobowości czy nawet dolegliwości zdrowotne? Koniecznie dowiedz się więcej.
Stopy - Co ich wygląd mówi o Twojej osobowości?

Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia, 2017

Stopy to nie tylko zwyczajna część naszego ciała, ale i nieocenione źródło informacji o stanie zdrowia czy wręcz – co może wydawać się nieprawdopodobne – o cechach osobowości.

Nauka zajmująca się takimi zależnościami, jeśli chodzi o stopy i dłonie oraz stan zdrowia i cechy psychologiczne, nosi nazwę refleksologii. Natomiast badacze tacy jak Imre Somogyi, przewodniczący towarzystwa Reading Toes, pomagają dojść nam do prawdy o ciele i umyśle.

Stopy greckie

Stopa w wodzie

Stopy greckie charakteryzują się tym, że drugi palec jest dłuższy od palucha. Jeśli Twoje palce układają się właśnie w ten sposób, może to oznaczać, że jesteś osobą podatną na stres i skłonną do działań impulsywnych.

Jeśli chodzi o inne cechy charakterystyczne dla osób o tym rodzaju stopy, są one najczęściej kreatywne i bardzo aktywne. Wykazują się dużym entuzjazmem, wychodzą z inicjatywą i lubią próbować nowych rzeczy, czym zarażają także ludzi wokół siebie.

Stopy kwadratowe

W tym przypadku paluch i dwa kolejne palce są zazwyczaj dokładnie tej samej długości. Natomiast, pozostałe tylko nieco krótsze. U osób o tym rodzaju stóp można wyszczególnić takie cechy jak analityczne podejście do podejmowanych decyzji i brak skłonności do podejmowania ryzyka czy zachowań impulsywnych.

Osoby o kwadratowych stopach nie są podatne na wpływy z zewnątrz czy krytykę ze strony innych. Cechuje je duży pragmatyzm, pewność siebie i stabilność emocjonalna. To świetni przyjaciele, na których zawsze można polegać!

Stopa egipska

Stopa egipska charakteryzuje się tym, że wszystkie palce układają się w linii malejącej od strony palucha.

Ten rodzaj stopy jest charakterystyczny dla osób ceniących sobie ponad wszystko prywatność i intymność. Są to osoby skryte i zdystansowane wobec otaczającego je świata.

Jednocześnie jednak często bujają w obłokach, działają impulsywnie i wbrew ogólnie przyjętym normom, co widać nawet w codziennym zachowaniach. Co więcej, cierpią na lekkie wahania nastroju.

Stopy zaokrąglone

Najczęściej ten typ wskazuje na osobę uprzejmą, delikatną i niezbyt skłonną do dzielenia się z innymi swoją opinią. Z drugiej jednak strony, gdy stopa jest jednocześnie lekko kanciasta, oznacza to, że dana osoba umie walczyć o swoje, gdy jest to konieczne.

Wydłużona stopa

Długa i wąska stopa o szczupłych palcach to cecha charakterystyczna osób lubujących się w rzeczach wyjątkowych, ale przede wszystkim luksusowych, i poświęcających dużo czasu na rozmyślania.

Refleksologia wskazuje także, że osoby o tego rodzaju stopach są podatne na takie dolegliwości jak bóle, gazy, stany lękowe i stres.

Szeroka stopa

W przeciwieństwie do osób o wydłużonych i szczupłych stopach, ludzie o stopach szerokich nie cechują się zbyt materialistycznym podejściem do życia. Według refleksologów są jednak bardziej podatni na choroby serca czy niewydolność krążenia.

Dłonie także mają znaczenie!

Skoro rozmawiamy już o naszych kończynach i informacjach, jakie można z nich odczytać, nie sposób nie wspomnieć o wiedzy płynącej z naszych dłoni. Na podstawie ich wielkości i kształtu można również dowiedzieć się wiele o zdrowiu i osobowości.

Dajmy na to, wyniki badań z 2011 roku wskazują, że długość serdecznego palca ma związek z poziomem hormonów płciowych w organizmie, zwłaszcza estrogenu i testosteronu.

Dłonie

Okazuje się, że w przypadku mężczyzn nie bez powodu palec serdeczny jest w większości przypadków dłuższy od wskazującego, a u kobiet jest dokładnie odwrotnie.

Czy teraz wiesz już, jak czytać nie tylko ze swojej dłoni, ale i stóp? Koniecznie zwróć uwagę na cechy charakterystyczne i dowiedz się więcej o swoim zdrowiu i osobowości.