Stopy – Co ich wygląd mówi o Twojej osobowości?

10 sierpnia, 2017
Czy wiesz, że na podstawie długości oraz szerokości palców oraz samej stopy można określić pewne cechy osobowości czy nawet dolegliwości zdrowotne? Koniecznie dowiedz się więcej.

Stopy to nie tylko zwyczajna część naszego ciała, ale i nieocenione źródło informacji o stanie zdrowia czy wręcz – co może wydawać się nieprawdopodobne – o cechach osobowości.

Nauka zajmująca się takimi zależnościami, jeśli chodzi o stopy i dłonie oraz stan zdrowia i cechy psychologiczne, nosi nazwę refleksologii. Natomiast badacze tacy jak Imre Somogyi, przewodniczący towarzystwa Reading Toes, pomagają dojść nam do prawdy o ciele i umyśle.

Stopy greckie

Stopa w wodzie

Stopy greckie charakteryzują się tym, że drugi palec jest dłuższy od palucha. Jeśli Twoje palce układają się właśnie w ten sposób, może to oznaczać, że jesteś osobą podatną na stres i skłonną do działań impulsywnych.

Jeśli chodzi o inne cechy charakterystyczne dla osób o tym rodzaju stopy, są one najczęściej kreatywne i bardzo aktywne. Wykazują się dużym entuzjazmem, wychodzą z inicjatywą i lubią próbować nowych rzeczy, czym zarażają także ludzi wokół siebie.

Stopy kwadratowe

W tym przypadku paluch i dwa kolejne palce są zazwyczaj dokładnie tej samej długości. Natomiast, pozostałe tylko nieco krótsze. U osób o tym rodzaju stóp można wyszczególnić takie cechy jak analityczne podejście do podejmowanych decyzji i brak skłonności do podejmowania ryzyka czy zachowań impulsywnych.

Osoby o kwadratowych stopach nie są podatne na wpływy z zewnątrz czy krytykę ze strony innych. Cechuje je duży pragmatyzm, pewność siebie i stabilność emocjonalna. To świetni przyjaciele, na których zawsze można polegać!

Stopa egipska

Stopa egipska charakteryzuje się tym, że wszystkie palce układają się w linii malejącej od strony palucha.

Ten rodzaj stopy jest charakterystyczny dla osób ceniących sobie ponad wszystko prywatność i intymność. Są to osoby skryte i zdystansowane wobec otaczającego je świata.

Jednocześnie jednak często bujają w obłokach, działają impulsywnie i wbrew ogólnie przyjętym normom, co widać nawet w codziennym zachowaniach. Co więcej, cierpią na lekkie wahania nastroju.

Stopy zaokrąglone

Najczęściej ten typ wskazuje na osobę uprzejmą, delikatną i niezbyt skłonną do dzielenia się z innymi swoją opinią. Z drugiej jednak strony, gdy stopa jest jednocześnie lekko kanciasta, oznacza to, że dana osoba umie walczyć o swoje, gdy jest to konieczne.

Wydłużona stopa

Długa i wąska stopa o szczupłych palcach to cecha charakterystyczna osób lubujących się w rzeczach wyjątkowych, ale przede wszystkim luksusowych, i poświęcających dużo czasu na rozmyślania.

Refleksologia wskazuje także, że osoby o tego rodzaju stopach są podatne na takie dolegliwości jak bóle, gazy, stany lękowe i stres.

Szeroka stopa

W przeciwieństwie do osób o wydłużonych i szczupłych stopach, ludzie o stopach szerokich nie cechują się zbyt materialistycznym podejściem do życia. Według refleksologów są jednak bardziej podatni na choroby serca czy niewydolność krążenia.

Dłonie także mają znaczenie!

Skoro rozmawiamy już o naszych kończynach i informacjach, jakie można z nich odczytać, nie sposób nie wspomnieć o wiedzy płynącej z naszych dłoni. Na podstawie ich wielkości i kształtu można również dowiedzieć się wiele o zdrowiu i osobowości.

Dajmy na to, wyniki badań z 2011 roku wskazują, że długość serdecznego palca ma związek z poziomem hormonów płciowych w organizmie, zwłaszcza estrogenu i testosteronu.

Dłonie

Okazuje się, że w przypadku mężczyzn nie bez powodu palec serdeczny jest w większości przypadków dłuższy od wskazującego, a u kobiet jest dokładnie odwrotnie.

Czy teraz wiesz już, jak czytać nie tylko ze swojej dłoni, ale i stóp? Koniecznie zwróć uwagę na cechy charakterystyczne i dowiedz się więcej o swoim zdrowiu i osobowości.