Oczyszczanie wątroby wodą z rodzynek - zobacz jak to zrobić!

Poza tym, że stanowią bogate źródło błonnika, rodzynki zawierają pewną ilość niezwykle ważnych bioflawonoidów, które pomagają we wzmacnianiu układu odpornościowego i dodatkowo chronią nas przed działaniem wolnych rodników
Oczyszczanie wątroby wodą z rodzynek - zobacz jak to zrobić!
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Oczyszczanie wątroby jest niezwykle ważne ze względu na to, że jest to organ odpowiadający za syntezę protein i oczyszczanie krwi z zanieczyszczeń takich jak toksyny. Funkcje, jakie wypełnia ten organ są niezbędne do prawidłowego działania organizmu, a regularne oczyszczanie wątroby pomaga jej właściwie funkcjonować.

Czynniki takie jak rozciągnięte w czasie zażywanie leków, niewłaściwy sposób odżywiania, a także fakt, że każdego dnia nasze ciało wchłania setki rodzajów szkodliwych substancji toksycznych występujących w otoczeniu, stopniowo pogarsza jej funkcjonowanie i może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Co możesz zrobić, aby przeciwdziałać tej sytuacji? Jak możesz wspomagać prawidłowe działanie tego narządu?

Wprowadzenie do codziennej diety produktów żywnościowych o wysokiej wartości odżywczej, ograniczenie ilości konsumowanych tłuszczów, a także regularne oczyszczanie wątroby to tylko niektóre z kroków, które możesz podjąć dla polepszenia sytuacji.

Czytając ten artykuł dowiesz się jak skutecznie i w prosty sposób możesz przeprowadzić oczyszczanie wątroby za pomocą rodzynek. Efekty takiego oczyszczania sprawiają, że Twój organizm zostanie uwolniony od zalegających w nim szkodliwych substancji toksycznych i przyczyni się do lepszego stanu Twojego zdrowia.

Oczyszczanie wątroby za pomocą rodzynek

Rodzynki to suszone winogrona, które charakteryzują się wysoką zawartością błonnika i antyoksydantów, które pobudzają regenerację organizmu, zwłaszcza gdy ma on problemy z trawieniem i usuwaniem odpadów.

Zatrucie, do którego dochodzi na skutek wielu czynników, nie pozwala na samoistne oczyszczanie wątroby i powoduje występowanie wielu symptomów, które sprawiają, że czujemy się słabi i chorzy.

Wątroba

Przeczytaj również artykuł: Wzmacnianie wątroby i nerek – sok

Na szczęście, dzięki zdolności rodzynek do stymulowania procesów biochemicznych zachodzących w wątrobie, można wywołać wzmożone filtrowanie krwi, aby usunąć występujące w niej substancje tak szkodliwe dla zdrowia organizmu ludzkiego.

Z drugiej strony rodzynki są wielkimi sprzymierzeńcami naszego układu trawiennego i jelit. W miarę częste włączanie ich do naszej codziennej diety pozwala przeciwdziałać problemom, takim jak zaparcia, występowanie stanów zapalnych, a także nieprawidłowości spowodowanych brakiem równowagi w sokach żołądkowych.

Biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane czynniki, rodzynki zawierające bioflawonoidy i antyoksydanty pomagają we wzmocnieniu sił obronnych układu immunologicznego naszego ciała, a także chronią przed działaniem wolnych rodników.

Przeczytaj również artykuł: Detoksykacja wątroby naturalnymi metodami

Jak przygotować i przeprowadzić oczyszczanie wątroby za pomocą wody rodzynkowej

Chcąc skutecznie przeprowadzić oczyszczanie wątroby należy wybrać rodzynki dobrej jakości, które z łatwością możemy kupić w większości sklepów. Kupując je zwróć uwagę na to, by były ciemne, nie błyszczące i nie zbyt miękkie.

Rodzynki

Niektóre gatunki występują w delikatnym żółtawym kolorze, ale zazwyczaj są to rodzynki, które zostały już poddane procesom chemicznym, wobec czego – pozbawione swych właściwości odżywczych – nie spełniają już naszych wymagań.

Najlepsze natomiast to te, które nie są zbyt dużego rozmiaru. Zazwyczaj pochodzą z naturalnej produkcji i zachowały wszystkie wartości odżywcze. Te będą najlepsze do naszego oczyszczania.

Kiedy już zaopatrzysz się w odpowiednie rodzynki, postępuj według przepisu podanego poniżej.

Składniki

  • 1 szklanka rodzynek (160g)
  • 0,50 litra gorącej wody

Sposób przygotowania

  • Przegotuj niewielką ilość wody, która posłuży do zaparzenia rodzynek. Zalej nią rodzynki i pozostaw na jakieś 15 minut. Następnie wypłucz owoce w czystej wodzie.
  • Następnie przesyp je do innego naczynia i dodaj pół litra gorącej wody.
  • Pozostaw w ten sposób na 24 godziny.

Sposób użycia

  • Żeby oczyszczanie wątroby przyniosło odpowiednie rezultaty, wodę z rodzynek należy pić na czczo.
  • Po upływie wspomnianych 24 godzin wypij jedną szklankę naparu letniego lub gorącego.
  • Następnie, przed śniadaniem, połóż się na pół godziny na łóżku, a na prawej części brzucha umieść gorący okład.
  • Proces powtarzaj przez cztery dni z rzędu nie częściej, niż raz w miesiącu.

Podsumowując

Przez wszystkie dni, kiedy przeprowadzasz oczyszczanie wątroby, unikaj posiłków i produktów ciężkostrawnych, takich jak:

Kobieta pije wodę
  • Czerwone mięso.
  • Produkty mleczne.
  • Biały chleb.
  • Posiłki smażone.
  • Produkty przetworzone.
  • Posiłki o dużej zawartości soli.
  • Przekąski.
  • Napoje alkoholowe.

W czasie oczyszczania warto też zwiększyć ilość wody wypijanej każdego dnia. Pomoże to w usuwaniu z wątroby szkodliwych substancji.

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na zdrową wątrobę jest dostarczanie organizmowi produktów odżywczych, które są niezbędne do funkcjonowania poszczególnych narządów. Pomoże w tym jedzenie odpowiedniej ilości owoców i warzyw, produktów zbożowych i nasyconych kwasów tłuszczowych.

Im mniej obciążona pracuje Twoja wątroba, tym mniejsze istnieje prawdopodobieństwo, że wystąpią jakieś poważne choroby.

Pamiętaj więc o regularnym oczyszczaniu wątroby!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Tsochatzis, E. A., Bosch, J., & Burroughs, A. K. (2014). Liver cirrhosis. In The Lancet. https://doi.org/10.1016/S0140-6736(14)60121-5
  • Melzer, O. A., Rothkopf, M. M., & Ganjhu, L. (2014). Nonalcoholic fatty liver disease. In Metabolic Medicine and Surgery. https://doi.org/10.1201/b17616
  • Serber, J., & Blaney, E. (2015). Liver disease. In Essential Clinical Anesthesia Review: Keywords, Questions and Answers for the Boards. https://doi.org/10.1017/CBO9781139584005.009
  • Abdel-Misih, S. R. Z., & Bloomston, M. (2010). Liver Anatomy. Surgical Clinics of North America. https://doi.org/10.1016/j.suc.2010.04.017
  • Universidad de Edimburgo. (2016, 25 enero). Systematic review with meta-analysis: coffee consumption andthe risk of cirrhosis. Recuperado 5 marzo, 2020, de https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/apt.13523
  • Rivero, A. M. (2019). Uso de plantas medicinales en la población de Berisso, su aplicación en los niños: conocimientos, prácticas y valores de la comunidad (Doctoral dissertation, Universidad Nacional de La Plata).
  • Laster, J., Frame, L.A. Beyond the Calories—Is the Problem in the Processing?. Curr Treat Options Gastro 17, 577–586 (2019). https://doi.org/10.1007/s11938-019-00246-1
  • Bohórquez Medina, S. L. (2020). Efecto de la cúrcuma y té verde sobre el riesgo cardiometabólico. Revisión sistemática.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.