Detoksykacja wątroby naturalnymi metodami

· Kwiecień 16, 2016
Nasza wątroba jest w stanie oczyścić i usunąć szkodliwe substancje z naszego organizmu, ale należy jej w tym pomóc – radą jest detoksykacja wątroby przeprowadzana co najmniej dwa razy do roku.

Dlaczego detoksykacja wątroby jest tak istotną kwestią dla naszego zdrowia? Wynika to bezpośrednio z tego, że organ ten jest jednym z najważniejszych narządów w organizmie, realizującym szereg prowadzi ważnych zadań, takich jak filtracja krwi, eliminowanie wszystkich rodzajów toksyn, które mogą się odkładać w ludzkim organizmie.

Jednocześnie przyczyniając się do magazynowania witamin, protein i energii w postaci cukrów.

Chociaż nasza wątroba ma zdolność do samoczynnego oczyszczania się i usunięcia szkodliwych substancji z naszego organizmu, to jednak z czasem staje się nadmiernie obciążona wskutek na przykład nieprawidłowej diety, zanieczyszczeń w środowisku, złych nawyków, siedzącego trybu życia lub zażywania substancji toksycznych (np. w postaci leków), a także wielu innych przyczyn.

Z tego też powodu automatyczna detoksykacja wątroby może okazać się po prostu niewystarczająco skuteczna.

W konsekwencji nadmierna ilość toksyn i odpadów zacznie stopniowo odkładać się w naszym organizmie, co może mieć wpływ zarówno na zdrowie naszej wątroby, jak i całego organizmu w ogóle.

Z tego powodu bardzo ważną kwestią jest zwrócenie szczególnej uwagi na swoją wątrobę i udzielenie jej wsparcia w realizowanym przez nią procesie detoksykacji, co pozwoli Ci uwolnić swój organizm od wszystkiego, co może być dla niego szkodliwe.

Czy wiesz jak wygląda prawidłowo przeprowadzona detoksykacja wątroby mająca na celu poprawę Twojego stanu zdrowia?

Detoksykacja wątroby metodami naturalnymi – garść niezbędnych wskazówek

Wątroba

  • Detoksykacja wątroby możesz przeprowadzić w dowolnym momencie, gdy tylko poczujesz taką potrzebę, choć specjaliści zalecają, aby przeprowadzać ją co najmniej raz na sześć miesięcy.
  • Na początek należy zacząć od zidentyfikowania tych rodzajów spożywanych przez Ciebie produktów żywnościowych, które mogą być szkodliwe dla Twojej wątroby.
  • Są to na przykład wszystkie rodzaje sztucznie przetworzonej żywności, tłuszcze zwierzęce, parówki, produkty rafinowane, nabiał i wyroby mleczne, potrawy smażone lub słodkie, a także wiele innych.
  • O ile jest to możliwe, należy ograniczyć spożycie tych produktów, a gdy interesuje Cię detoksykacja wątroby, powinieneś całkowicie wyeliminować je z diety podczas jej przeprowadzania.
  • Ważne jest jedzenie niewielkich porcji rozłożonych na 5 lub 6 posiłków dziennie, ponieważ nadmiar jedzenia w postaci tylko jednego posiłku może przeciążyć układ pokarmowy, przez co detoksykacja wątroby zostanie najzwyczajniej w świecie zakłócona.
  • Jeśli już rozpocząłeś proces oczyszczania wątroby, to powinieneś pamiętać o piciu sporych ilości wody, co pozwoli Ci na przyspieszenie trawienia tłuszczów i odpowiedni poziom nawodnienie Twojego organizmu.
  • Nadmierne spożycie alkoholu, jak również palenie papierosów może poważnie wpływać na zdrowie Twojej wątroby, a także na cały Twój organizm.
  • Ogólnie rzecz biorąc istotną kwestią jest także przejście na zdrowszy styl życia, wsparty dodatkowo zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną.

Naturalne sposoby oczyszczenia wątroby

Mając na uwadze przedstawione powyżej wskazówki i wykorzystując niektóre z zaprezentowanych poniżej naturalnych metod możesz rozpocząć proces usuwania toksyn i odpadów ze swojego ciała (czemu odpowiada właśnie detoksykacja wątroby), dzięki czemu pozbędziesz się niechcianych substancji, a jednocześnie uzyskasz lepszy stan zdrowia i jakość swojego życia.

Ciepła woda z cytryną

Ciepła woda z cytryną

Ciepła woda z cytryną wypijana na pusty żołądek jest jednym z najbardziej znanych i skutecznych sposobów, na których opiera się udana detoksykacja wątroby. Opisywany napój nie jest typową lemoniadą, dlatego też nie należy dodawać do niego cukru lub słodzików syntetycznych.

Należy wypić szklankę ciepłej wody z cytryną zaraz po wstaniu z łóżka z samego rana, a szybko dostrzeżesz, jak skutecznie przebiega dzięki niemu detoksykacja wątroby.

Czosnek

Spożycie surowego czosnku zapewnia wiele korzyści dla zdrowia, a jedną z najistotniejszych jego zastosowań zdrowotnych jest detoksykacja wątroby.

Czosnek zawiera związki siarki, które mogą pomóc w aktywacji enzymów wątrobowych, w jego składzie znajdują się również allicyny i selen, stanowiące dwa kolejne składniki mające zbawienny wpływ na Twoją wątrobę.

Rzeżucha

Napar z rzeżuchy

Rzeżucha to doskonały, naturalny środek moczopędny, który skutecznie przyczynia się do przyśpieszenia metabolizmu tłuszczów i stymuluje wiele procesów, do których zalicza się także detoksykacja wątroby.

Rzeżucha charakteryzuje się wysoką zawartością wody, błonnika, minerałów i witaminy A, B oraz C. Aby skorzystać z jej zalet można po prostu dodawać ją w postaci surowej do sałatek lub przygotować naprawdę wspaniałe lekarstwo w postaci rzeżuchy namoczonej w litrze wody.

Po prostu zalej rzeżuchę wodą, wstaw naczynie na 24 godziny do lodówki, a po upływie doby możesz pić tak uzyskany napój przez cały dzień.

Mniszek lekarski

Roślina ta charakteryzuje się silnymi właściwościami moczopędnymi i oczyszczającymi, które zapewniają naturalne sposoby oczyszczenia wątroby i zwiększają wydzielanie żółci od 2 do 4 razy.

Spożywanie dwóch szklanek naparu z mniszka lekarskiego dziennie stanowi idealny sposób na detoksykację wątroby naturalnymi metodami, co wiąże się z usunięciem z organizmu toksyn, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie.

Karczochy

Karczochy

Jest to produkt spożywczy o naprawdę niezwykle korzystnych dla wątroby właściwościach, który pomaga stymulować wydzielanie żółci oraz poprawia stan Twojej wątroby na wiele sposobów.

Karczoch zawiera spore ilości sylimaryny, związku chemicznego, który skutecznie chroni Twoją wątrobę pomagając wyeliminować nagromadzone w niej toksyny i skutecznie wspiera procesy jej naturalnego oczyszczenia, usuwając nadmiar zgromadzonych odpadów.

Zielona herbata

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cierpią na stłuszczenie wątroby, ponieważ pomaga w usprawnieniu procesów trawienia i eliminacji nagromadzonych w organizmie tłuszczów.