Bierz wszystkie dobre rzeczy, które znajdujesz

Możesz nie być tego świadomy, ale cała dobroć, którą dajesz, następnie do Ciebie powraca. Tak samo jest również ze złem.
Bierz wszystkie dobre rzeczy, które znajdujesz

Ostatnia aktualizacja: 13 listopada, 2016

Nieustanny nacisk na dobre rzeczy i zgarnianie wszystkiego wokół, co dobre nie jest wcale taką powszechną praktyką. Przede wszystkim dlatego, że ludzie często kierują się zasadą “każdy radzi sobie dobrze, ale nie tak dobrze jak ja.”Altruistyczne, szlachetne i czyste gesty nie codziennie są obserwowane. Ludzie coraz bardziej nastawieni są na zaspokajanie swoich własnych potrzeb, ewentualnie niewielkiej garstki najbliższych osób.

Dlaczego nie chcemy, by dobre rzeczy przytrafiały się po równi wszystkim? Czy to nie byłoby lepsze? Musisz pamiętać, że wiele Twoich działań, słów czy zachowań ma swoje konsekwencje.

Chwytaj dobrze rzeczy, które znajdujesz

Ta sama zasada tyczy się również marzeń.

Pragnienie jest wizualizacją Twoich motywów oraz pożądaniem działania. Jeśli chcesz, by dobrze rzeczy przytrafiły się komuś, to zrób wszystko co w swojej mocy, by to się stało. Zrobisz to z zaangażowaniem, ponieważ takie są Twoje prawdziwe uczucia.

Życzenie innym pomyślności wzbogaca Cię jako człowieka. To nic nie kosztuje, a daje bardzo dużo, ponieważ zmieniasz swoje myśli i umysł, eliminując wiele ciężaru i negatywnego ładunku.

Dzisiejszym artykułem chcemy zachęcić Cię, abyś to przemyślał.

Pozytywne myślenie

Przysłowie “jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie” miało zawsze swoje odzwierciedlenie w realnym świecie. Może nie jest to naukowa deterministyczna koncepcja, ale warto się nieco bardziej zastanowić nad skutkami naszych działań.

Motylek
 • Kiedy masz pozytywne myśli, to korzystasz z życia w najbardziej owocny sposób. Jeśli chcesz, by dobre rzeczy przytrafiały się Twojej rodzinie i przyjaciołom, to pokazujesz im w ten sposób swoją miłość i dbałość o ich dobrobyt.
 • Ale prawdziwy problem pojawia się wtedy, kiedy ludzie chcą “wszystkiego, co najgorsze” dla osób, których nie lubią. Jaki jest tego cel? Co dzięki temu zyskują? Patrzenie na innych poprzez pryzmat swoich wartości (które nie przez każdego muszą być przecież dzielone) jest nieco niedojrzałe.
 • Przypomnij sobie stadia rozwoju moralnego wśród dzieci, opisane przez Lawrence Kohlberga.

Kiedy dziecko ma sześć lub siedem lat, to posiada tylko jeden moralny kod, który brzmi następująco: “ludzie, których lubię, zasługują na najlepsze rzeczy, a Ci, których nie lubię powinni zostać ukarani.”

Podejście to nie jest ani konstruktywne, ani społecznie właściwe. Nikt od nas nie wymaga, abyśmy z każdym się trzymali. Ale brak relacji z kimś nie oznacza, że powinniśmy takiej osobie życzyć porażek czy nieszczęść.

Lepiej życzyć im powodzenia w obranej przez nich drodze. W tym samym czasie, podążaj swoją własną ścieżką i miej nadzieję, że się one nie skrzyżują. Niemniej jednak, wciąż życz wszystkim jak najlepiej.

kosmiczny uścisk

To co robisz, myślisz i pragniesz, zawsze do Ciebie wraca

Niektórzy nazywają to “prawem przyciągania”, inni “efektem bumerangu”. Pojęcia te można przetłumaczyć w coś bardzo łatwego do zrozumienia.

 • Twoje myśli i działania zawsze przynoszą konsekwencje. Słowo wypowiedziane w złym czasie może sprawić, że ukochana osoba odejdzie.
 • Życzenie komuś złych rzeczy może spowodować, że po jakimś czasie inni się od Ciebie odwrócą, ponieważ jesteś złośliwy, a przez Twoje złe myśli czują się niekomfortowo i chcą chronić osoby, którym źle życzysz.
 • Wszystko co mówisz, robisz lub pragniesz pozostawia ślad w Twoim otoczeniu. Dlatego też zawsze pomyśl o potencjalnych rezultatach Twoich słów, zanim je wypowiesz.

Zanim coś zrobisz, pomyśl o konsekwencjach i przede wszystkim życz samych dobrych rzeczy osobom, które Cię otaczają. To jak sadzenie szlachetnych ziaren, które wzbogacają Cię jako osobę.

Jesteś wolny w tworzeniu swojej przyszłości

Buddha powiedział, że “jeśli chcesz znać swoją teraźniejszość, to spójrz  w przeszłość, ponieważ to jest jej rezultat; ale jeśli chcesz znać swoją przyszłość, to spójrz w teraźniejszość, ponieważ to będzie jej powód.”

 • Ta myśl przekazuje nam coś tak mądrego, jak i prostego. Jesteś wolną osobą i architektem swojej rzeczywistości. Wszystko co robisz, przynosi jakieś konsekwencje i w taki sposób krok po kroku kształtujesz swoją przyszłość.
 • Życz innym, aby przytrafiały im się dobre rzeczy. Tylko w ten sposób ukształtujesz swoje emocje i jest to droga, dzięki której zrozumiesz życie.

Podejście bazujące na wzajemności i uznaniu innych otwiera Twój umysł i karmi Twe serce.

Osoba, która wokół siebie tworzy środowisko pełne pozytywnych emocji oraz empatii, poprawia samopoczucie innych. Tym samym pomaga w zbudowaniu dobrego życia i pozytywnej przyszłości nie tylko sobie samej, ale także innym.

Warto o tym pamiętać.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • D’arcy, C., & Siddique, C. M. (1985). Marital status and psychological well-being: A cross-national comparative analysis. International Journal of Comparative Sociology. https://doi.org/10.1163/156854285X00024
 • Ruut, V. (1991). Is Happiness Relative. Social Indicators Research.
 • Gustavsson, B. (2002). What do we mean by lifelong learning and knowledge? International Journal of Lifelong Education. https://doi.org/10.1080/02601370110099489

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.