Torebki po herbacie - kilka ciekawych zastosowań
Torebki po herbacie najczęściej lądują w koszu na śmieci. Powinnaś jednak wiedzieć, że możesz je wykorzystać na różne sposoby. Ponadto przy okazji wspierasz środowisko, ograniczając ilość wyrzucanych śmieci. Dzisiaj opowiemy Ci, jak użyteczne mogą być torebki po herbacie.
Torebki po herbacie – zastosowania, o których nie wiedziałaś
Wszyscy powinniśmy stosować recycling. Nie wymaga to żadnego wysiłku, a takim drobnym gestem ratujemy naszą planetę. Ale jak wykorzystać torebki po herbacie?
Naturalny nawóz
Przyda się w każdym domu. Niezależnie od tego, czy masz ogród czy nie. Wystarczy porozrzucać w ogródku organiczne odpadki (skorupki od jajek, skórki owoców i warzyw, itp.). Nie tylko użyźnisz glebę, ale też zmniejszysz ponadto zanieczyszczenie środowiska.
A co jeżeli mieszkasz w mieszkaniu? Nie martw się: wystarczy otworzyć torebki po herbacie i wrzucić ich zawartość do doniczek dekorujących Twój dom.
Pamiętaj, że zawartość torebek musi być zimna i sucha! W innym przypadku może wpłynąć na rozprzestrzenianie się grzybów.
Odświeżacz do lodówki
Fusy po kawie, z kolei, doskonale neutralizują zapachy w lodówce. Wystarczy odpowiednio odcisnąć z nich wodę i owinąć gazą.
Wchłoną one nieprzyjemną woń, jednocześnie pozostawiając fantastyczny kawowy aromat. Pamiętaj o tym!
Zobacz także: Lodówka – umyj ją i zdezynfekuj domowymi sposobami
Domowe remedium
Czy wiedziałaś, że torebki po herbacie mogą służyć jako lekarstwo na niektóre problemy skórne? Teraz już wiesz. Na przykład jako okład na spuchnięte oczy, na ugryzienia komarów, czy na stany zapalne. Wszystko to ze względu na zawarty w herbacie kwas taninowy, który działa łagodząco na skórę.
Ponadto warto mieć w lodówce kilka zużytych torebek, w razie jakiejkolwiek ewentualności.
Za każdym razem, kiedy wracasz z pracy, usiądź w wygodnym miejscu (albo przygotuj sobie gorącą kąpiel). Następnie włącz relaksacyjną muzykę, zamknij oczy i połóż sobie na powiekach zwilżone torebki po herbacie. Zobaczysz jaką przynoszą ulgę.
Do farbowania tkanin
Od stuleci używa się herbaty jako barwnika do tkanin. Maczając biały obrus w herbacie, będzie on wyglądał na stary, antyczny. Znasz “efekt sepii” w fotografii? Coś w tym stylu. To świetny sposób na zmianę odcienia kapy na sofę, czy zasłon, które już Ci się znudziły.
A może organizujesz ślub “vintage” na świeżym powietrzu? Sukces murowany.
Do kolejnych herbat
Na pewno widziałaś, jak Twoi rodzice lub dziadkowie przechowują torebki po herbacie i używają ich ponownie. Jeżeli połączysz 5 torebek, uzyskasz naprawdę intensywny napar. Ponadto to świetny sposób na oszczędność. Pijając herbatę od poniedziałku do piątku – tę sobotnią masz gratis!
Ponadto możesz też mieszać kilka różnych rodzajów torebek i uzyskać wyjątkowo oryginalne smaki!
Przeczytaj również: Herbata-jak prawidłowo parzyć?
Redukcja cellulitu
Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że kremy na cellulit są wyjątkowo drogie i nie do końca skuteczne. Mało tego! Bardzo często zawierają związki chemiczne, które bardziej szkodzą niż pomagają. Mamy dla Ciebie świetną alternatywę.
Potrzebne Ci będą fusy po kawie (nieważne, czy z torebki czy nie). W małej miseczce łączysz je z kilkoma kropelkami esencjonalnego olejku kokosowego lub migdałowego. Musi powstać swego rodzaju pasta.
Tak przygotowany preparat – będąc pod prysznicem – rozsmarowujesz po ciele, dokładnie masując te części ciała, w których widoczny jest cellulit (uda, pośladki, brzuch, ramiona itd.)
Brzydki zapach rąk
Po użyciu w kuchni takich produktów jak czosnek, cebula lub ryby, nasze ręce nie pachną najlepiej. I doskonale wiesz, że nie tak łatwo pozbyć się tego zapachu. Możesz rozwiązać ten problem fusami po kawie. Wystarczy wyszorować nimi ręce. Spłucz letnią wodą i gotowe!
Wyjątkowo błyszczące włosy
Niewątpliwie każda z nas chciałaby cieszyć się zdrowymi i lśniącymi włosami. Tak jak w reklamach szamponów i odżywek. Możesz osiągnąć ten sam efekt, wykorzystując fusy po kawie. To całkowicie naturalny sposób.
Do fusów wlewamy sporą ilość wrzątku i odstawiamy do ostygnięcia. Następnie odcedzamy. Teraz wylewamy na czyste i wilgotne włosy (zaraz po kąpieli). Czekamy 20 minut i spłukujemy letnią wodą. Wystarczy, że wykonasz ten zabieg raz w tygodniu, a rezultaty będą widoczne już miesiąc później!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Malinowski, R. (2015). Biotworzywa jako nowe materiały przyjazne środowisku naturalnemu. Inżynieria i Ochrona Środowiska.
- Lak, A. Z. (2004). Porównanie Właściwości Przeciwutleniających Wybranych Herbat. Technologia. Jako. https://doi.org/10.1021/jp500015t