Problemy ze snem – 7 naturalnych napojów

· Listopad 18, 2017
Czy masz problemy ze snem, przez co nie śpisz wystarczająco długo? Koniecznie wypróbuj jeden z tych napojów, aby przekonać się o jego skuteczności i pożegnać się z tym problemem.

Czy miewasz problemy ze snem, przez co nie śpisz wystarczająco długo? Porządne wysypanie się lub spanie przez 7-8 godzin dziennie bez przerwy to jedna z aktywności biologicznych, której potrzebuje każdy człowiek. Pomaga to zachować optymalny stan zdrowia – zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Wiele osób nie martwią problemy ze snem. Jest to jednak jedyny sposób na regenerację i przygotowanie organizmu na nowy dzień. W czasie snu organizm wykonuje szereg funkcji. Funkcje te wspierają pracę mózgu i układu odpornościowego, a także inne czynności organizmu.

Właśnie dlatego ważne jest, aby problemy ze snem rozwiązywać bez zwłoki. Jest to szczególne istotne, jeśli problemy ze snem zdarzają się często. Jednak zanim pomyślisz o sięgnięciu po medycynę konwencjonalną, warto pomyśleć o wypróbowaniu naturalnych napojów, które mogą pomóc w zaśnięciu.

W tym artykule chcielibyśmy podzielić się z wami 7 najlepszymi napojami.

1. Na problemy ze snem – woda kokosowa

Świetnym rozwiązaniem jest picie przed snem wody kokosowej. Pomaga to zapobiegać bezsenności i innym zaburzeniom snu.

Ten napój jest źródłem kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy. Jego picie zmniejsza również poziom kortyzolu oraz uczucie ciężkości spowodowane jedzeniem. Te właściwości zapewniają kontrolę nad stresem. Optymalizują także produkcję hormonów, które pomogą Ci dobrze spać.

Woda kokosowa dobra na problemy ze snem

Jak należy ją pić?

  • Podgrzej szklankę wody kokosowej (ok. 227 gramów). Wypij ją niezwłocznie po tym, jak stanie się ciepła.
  • W celu uzyskania lepszych rezultatów wypij wodę kokosową godzinę przed pójściem spać.

2. Czerwone wino

Picie dużej ilości napojów alkoholowych nie jest zalecane. Niemniej jednak kieliszek czerwonego wina może przynieść organizmowi bardzo ciekawe korzyści. Czerwone wino jest przepełnione przeciwutleniaczami i kluczowymi minerałami. Takie połączenie pomaga rozluźnić układ nerwowy, co sprzyja zaśnięciu.

Jakby tego było mało, zawarte w nim składniki odżywcze pomagają usuwać zatrzymane w organizmie toksyny i płyny. Czerwone wino pomaga również w zwalczaniu stanów zapalnych.

Jak należy je pić?

  • Wlej do kieliszka czerwone wino (ok. 227 gramów) i wypij je pół godziny przed pójściem spać.

3. Sok wiśniowy

Ten napój jest jednym z najczęściej rekomendowanych naturalnych środków stosowanych do leczenia bezsenności. Przyczyną jest jego wysoka zawartość melatoniny – związku chemicznego, który pomaga regulować cykl snu.

Sok wiśniowy na problemy ze snem

Jak należy go pić?

  • Wypij pół szklanki (ok. 113 gramów) soku wiśniowego przed pójściem spać.
  • Jeśli chcesz, możesz pić sok wiśniowy również na śniadanie. Ale nie pij więcej niż szklankę dziennie.

4. Mleko

Dla osób, które nie cierpią na nietolerancję laktozy, rewelacyjnym rozwiązaniem problemów ze snem może być szklanka ciepłego mleka.

Ten napój zawiera aminokwas znany jako tryptofan. Po strawieniu wspomaga produkcję melatoniny, hormonu snu.

Jak należy je pić?

  • Podgrzej szklankę mleka (ok. 227 gramów) i wypij pół godziny przed pójściem spać.

5. Owies

Klasyczny przepis na owsiankę również jest skutecznym rozwiązaniem na problemy ze snem. Nie chodzi tutaj tylko o zapobieganie niestrawności. Owsianka zapewnia także tryptofan i inne składniki odżywcze. Biorą one udział w produkcji melatoniny i serotoniny.

płatki owsiane z mlekiem na problemy ze snem

Jak należy spożywać?

  • Przygotuj mleko owsiane i wypij godzinę przed pójściem spać.

6. Mleko migdałowe

Mleko migdałowe jest bogate w omega 3 i naturalny błonnik. Ponadto stało się ono jednym z najbardziej zalecanych napojów na bazie warzyw dla osób z nietolerancją laktozy.

Picie tego napoju zapewnia organizmowi energię oraz, spożywany niedługo przed pójściem spać, sprzyja zasypianiu.  Jest to jedno z największych źródeł tryptofanu – aminokwasu, który jest niezbędny do produkcji hormonu, który wywołuje senność.

Jak należy je pić?

  • Podgrzej szklankę mleka migdałowego (ok. 227 gramów) i wypij pół godziny przed pójściem spać.

7. Herbatka rumiankowa

Odprężająca siła herbatki rumiankowej znajdzie zastosowanie w walce z problemami ze snem. Jest to rozwiązanie szczególnie warte uwagi, kiedy problemy ze snem są związane z niepokojem i stresem.

Picie takiej herbatki poprawia działanie układu nerwowego. Dodatkowo pomaga również zmniejszyć napięcie organizmu wywołane stresem.

Napar z rumianku na problemy ze snem

Jak należy ją pić?

  • Wypij szklankę herbatki rumiankowej pół godziny przed pójściem spać.

Czy masz problem z tym, żeby się odpowiednio wyspać? Koniecznie wypróbuj jeden z tych napojów, aby przekonać się o jego skuteczności i pożegnać się z tym problemem.