Antybiotyk naturalnego pochodzenia może pomóc Ci zwalczyć infekcje

· Maj 6, 2017
Czy wiedziałeś, że możesz przygotować sobie swój własny, domowy antybiotyk ze składników, które na pewno już masz w domu? Dzięki ich właściwościom jest on w stanie skutecznie pomóc Ci w walce z infekcjami i poprawić skuteczność Twojego układu immunologicznego bez negatywnych skutków ubocznych, jakie niosą za sobą syntetyczne antybiotyki dostępne w aptekach.

Antybiotyk to potocznie określenie dla szerokiej rodziny leków, które pomagają hamować rozwój i niszczyć drobnoustroje takie jak wirusy lub bakterie atakujące Twój organizm. Już od momentu ich odkrycia leki te stały się wręcz niezbędne w leczeniu typowo spotykanych chorób.

Dzisiaj są w dalszym ciągu jednym z najlepszych narzędzi pozwalających na zwalczanie infekcji spowodowanych szkodliwymi patogenami.

Istnieje jednak sporo kontrowersji związanych z regularnym stosowaniem tych leków.

Dzieje się tak między innymi dlatego, że niektóre ze składników chemicznych, z których korzysta ten, czy inny antybiotyk, mogą powodować liczne niekorzystne skutki uboczne w przypadku zbyt częstego ich zażywania.


Poza tym naukowcy wskazują na zjawisko uodpornienia się niektórych mikroorganizmów na działanie tych leków lub ich składników.

Oznacza to, że do ich zwalczania niezbędne stają się jeszcze bardziej agresywnie działające kombinacje związków chemicznych, na które te drobnoustroje także stopniowo się uodporniają i koło się zamyka.

Niestety wciąż jeszcze niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją na rynku naturalne produkty, które mają podobne efekty działania co przeciętny antybiotyk.

A ponieważ oparte są o naturalne składniki, to dzięki temu nie mają negatywnych skutków ubocznych, jakie cechują leki będące syntetycznymi wytworami przemysłu farmaceutycznego.

Wirus

Te alternatywne lekarstwa mogą być z powodzeniem stosowane do zwalczania typowo występujących infekcji, takich jak na przykład choroby układu oddechowego lub dolegliwości ze strony dróg moczowych spowodowane zakażeniem.

Dzisiaj zamierzamy zaprezentować Ci prosty i niedrogi przepis na domowej roboty antybiotyk, który pomoże Ci z jednej strony wyleczyć lżejsze i średnie infekcje oraz jednocześnie uniknąć skutków ubocznych standardowych leków.

Zapraszamy do ich wypróbowania w przypadku choroby!

Antybiotyk do zwalczania infekcji na bazie miodu i kurkumy

Połączenie miodu i kurkumy jest znanym od wielu dekad, a może nawet i stuleci rozwiązaniem posiadającym silne właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne, które poprawiają naturalną odpowiedź immunologiczną organizmu.

A mówiąc w skrócie, razem tworzą one dosyć silny, w pełni naturalny antybiotyk.

Kiedy oba składniki pochodzą w 100% z ekologicznych upraw, są niezwykle przydatne do zwalczania wszelkich objawów spowodowanych infekcją wirusową, bakteryjną, a także wskutek działania innych patogenów mogących wywoływać różnego rodzaju choroby.

Bakteria

Chociaż każdy z nich ma pozytywne właściwości skutecznie wpływające na proces leczenia choroby, to jednak dziś zamierzamy zaproponować Ci połączenie ich w jeden całkowicie naturalny antybiotyk, który pozwoli Ci wykorzystać wszystkie ich cenne właściwości lecznicze.

Najpierw jednak porozmawiajmy o głównych zaletach każdego z tych składników.

Korzyści płynące z zastosowania miodu

Miód jak pewnie doskonale wiesz jest słodką, lepką substancją wytwarzaną przez pszczoły. Cenioną od wieków zarówno z powodu swoich walorów smakowych, jak również z uwagi na wysoką wartość odżywczą i właściwości lecznicze.

Bogaty w antyutleniacze, witaminy i niezbędne aminokwasy miód jest jednym z dwóch składników opisywanego przez nas antybiotyku domowej roboty.

Wchodzi także jednak w skład mnóstwa innych alternatywnych środków zaradczych na różne choroby i dolegliwości.

Miód

Jego właściwości przeciwzapalne i regeneracyjne pomagają przeciwdziałać negatywnym skutkom działania wolnych rodników na komórki Twojego organizmu. Pomagają również wzmocnić strukturę tkanek i wpłynąć na zwiększenie produkcji przeciwciał.

Stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie miód może spowolnić tempo namnażania się niektórych rodzajów bakterii, wirusów i grzybów, a zatem pomaga w leczeniu chorób wywołanych przez te mikroorganizmy.

Jest to zarazem jeden z najlepszych środków zaradczych przeciwko grypie i przeziębieniom, z uwagi na to, że stymuluje wydalanie śluzu i oczyszcza drogi oddechowe.

Korzyści wynikające z użycia kurkumy

Kurkuma jest przyprawą pochodzącą z Indii. Od setek lat cieszy się dużym uznaniem na całym świecie nie tylko do celów kulinarnych, ale także z uwagi na swoje właściwości znajduje zastosowanie w medycynie alternatywnej.

Substancja czynna kurkumy to kurkumina.

Cechuje się ona charakterystyczną intensywnie pomarańczową barwą, a także działa jako naturalny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy. Oznacza to, że w połączeniu z miodem jest w stanie utworzyć naprawdę skuteczny antybiotyk.

Kurkuma

Kurkumina skutecznie kontroluje zaburzenia funkcjonowania poszczególnych komórek tkanek wywołane przez toczący się w nich proces zapalny, niszczy szkodliwe bakterie i tworzy silną barierę ochronną przeciwko patogenom powodującym różnego rodzaju infekcje.

Z powodów, które wciąż są nie zostały jeszcze dokładnie zbadane przyprawa ta cechuje się ponad 150 właściwościami terapeutycznymi. Z uwagi na te właśnie cechy znakomicie nadaje się do zwalczania szerokiej gamy chorób wywołanych przez infekcje.

Jak należy przygotować ten domowej roboty antybiotyk

Ten antybiotyk opart o miód i kurkumę zwany w wielu kulturach jako „złoty miód” jest naturalnym sojusznikiem dla Twojego zdrowia, głównie dzięki swojej zdolności do zwalczania bakterii i wirusów.

Wiele osób dodało go do swojej codziennej diety jako skuteczną metodę wzmocnienia swojego układu odpornościowego. Znakomicie sprawdza się on również jako antybiotyk pozwalający na leczenie wykrytej już uprzednio infekcji.

Pamiętaj jednak, że niezmiernie ważną kwestią jest użycie do jego przygotowania składników pochodzenia naturalnego i o najwyższej dostępnej jakości, ponieważ tylko wtedy będziesz w stanie w pełni wykorzystać ich najlepsze właściwości.

Lista niezbędnych składników i akcesoriów:

 • 4 łyżki miodu naturalnego (100 g)
 • 1 i 1/2 łyżki mielonej kurkumy (15 g)
 • 1 słoik szczelnie zakręcany
 • 1 mała drewniana łyżka

Procedura przygotowania opisywanego antybiotyku:

 • Najpierw należy przelać miód do szklanego słoika, a następnie dodać do niego kurkumę.
 • Następnie wymieszaj dokładnie całość drewnianą łyżką, aż oba składniki się w pełni połączą tworząc jednorodną mieszaninę.
 • Dobrze zakręć słoik i odstaw go w zaciemnione miejsce na kilka godzin, najlepiej na całą noc.
Złoty miód

Jak należy zażywać tak przyrządzony antybiotyk?

 • Zażywaj łyżkę tego środka raz dziennie, najlepiej na pusty żołądek.
 • Aby ułatwić sobie jego spożywanie, możesz dodać go do połowy szklanki letniej, przegotowanej wody.
 • Jeśli już zmagasz się z jakąś infekcją, możesz zwiększyć dawkę do trzech łyżek na dobę.

Potencjalne przeciwwskazania

 • Pacjenci z kamicą żółciową lub niewydolnością wątroby nie powinni zażywać tego środka.

Czy jesteś już gotów do wykorzystania wszystkich zalet, jakie oferuje opisany przez nas antybiotyk? Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami i trzymaj słoik z tym środkiem pod ręką, dzięki czemu będziesz w stanie szybko i sprawnie poradzić sobie z wszelkimi infekcjami.