Użycie aloesu w celu zwalczania cukrzycy

· Listopad 30, 2017
Zanim zaczniesz stosować żel z aloesu w celu zwalczania cukrzycy, jeśli przyjmujesz już jakieś lekarstwa, powinnaś koniecznie skonsultować się z odpowiednim specjalistą

Użycie aloesu znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach. Roślina ta jest znana ze swoich leczniczych właściwości pomagających przezwyciężyć rozmaite dolegliwości. W tym artykule przedstawiamy sposoby na użycie aloesu w sytuacji, gdy ktoś cierpi na cukrzycę.

Różne badania przeprowadzone na ten temat zarówno na zwierzętach, jak i na ludziach dowodzą, że aloes wpływa na redukcję poziomu glukozy we krwi w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. 

Rezultaty zauważalne są zarówno u pacjentów, którzy nie są zależni od przyjmowania insuliny, jak również u tych, którzy nie mogą bez niej poprawnie funkcjonować. Ponadto zewnętrzne użycie aloesu pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty w pielęgnacji skóry. Pomaga również uniknąć cukrzykom następstw choroby znanych jako stopa cukrzycowa.

Tak czy inaczej warto, żebyś pamiętała, że jeśli cierpisz na cukrzycę, musisz stosować się do odpowiednio dobranej diety i regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne. Nie przestawaj też konsultować się z odpowiednim lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie.

Użycie aloesy w celu stabilizacji poziomu cukru we krwi

Roślina aloesu zawiera mnóstwo substancji, które bardzo korzystnie wpływają na zdrowie osób cierpiących na cukrzycę. Użycie aloesu w niewielkiej ilości każdego dnia pomaga skutecznie obniżyć poziom cukru we krwi osoby cierpiącej na cukrzycę, na wiele godzin.

Użycie aloesu - żel

  • Emodyna jest aktywnym składnikiem zawartym w aloesie. Posiada właściwości hipoglukemiczne.
  • Dostarcza również dwóch typów błonnika – mucílago i glucomanano. Obydwa, poza tym, że powodują sytość, pomagają również regulować stopień wchłaniania cukru.
  • Aloes stanowi również bogate źródło fruktozy, która stanowi postać cukru występującego najczęściej w warzywach, i która wchłania się znacznie wolniej. W ten sposób pomaga skutecznie zapobiegać hiperglucemi.

Zastrzyk minerałów mających wpływ na tempo przyswajania glukozy

Aloes ponadto jest rośliną zawierającą mnóstwo minerałów, które są niezwykle istotne i potrzebne zwłaszcza osobom cierpiącym na cukrzycę. Należą do nich między innymi:

  • Chrom, który utrzymuje prawidłowy poziom cukru we krwi. Poza tą charakterystyczną cechą wyróżnia się również tym, że bierze udział w produkcji insuliny.
  • Mangan, który również jest niezbędny do naturalnego cyklu wytwarzania insuliny.
  • Magnez, którego cukrzykom zazwyczaj w organizmie brakuje.

Poprawne użycie aloesu przy cukrzycy

Aby aloes okazał się skuteczny u osób walczących z cukrzycą, konieczne jest użycie aloesu w jak najczystszej postaci. Dlatego zawsze lepiej jest używać naturalnej rośliny, niż kupować produkty przygotowane na podstawie żelu. Jeśli masz ogród, to wspaniale.

Jeśli nie, to możesz wykorzystać nieco miejsca na balkonie, a nawet na parapecie, aby zagościła tak dodatkowa donica.

Olejek arganowy

Rekomendowana dawka aloesu to 30 gramów, czyli jakieś dwie łyżki żelu dziennie. Jest to ilość wystarczająca, by w ciągu zaledwie dwóch miesięcy zredukować poziom cukru występującego we krwi aż o 50 procent. Jeśli masz możliwość stosowania czystego liścia aloesu to doskonale.

Wystarczy dokładnie go umyć i własnoręcznie wycisnąć żel. Pozostałą część liścia zawiń w folię aluminiową i pozostaw w lodówce.

Użycie aloesu w przypadku stopy cukrzycowej

Poza niezwykłymi korzyściami wynikającymi z wewnętrznego zastosowania aloesu, nie powinnyśmy zapominać o tym, jak wiele dobrego może on zdziałać od zewnątrz. Jedną z takich sytuacji jest, gdy mamy do czynienia ze stopą cukrzycową. Choroba ta może spowodować utratę czucia w stopach, z powodu uszkodzenia nerwów.

Użycie aloesu - Żel

Osoba cierpiąca na cukrzycę może więc nie czuć, że się skaleczyła, czy przecięła, że wystąpił u niej pęcherz bądź wrzód. Rany te z kolei, jeśli nie są odpowiednio traktowane od samego początku, mogą powodować infekcje i stany zapalne. Jeśli jednak pacjent ma w zwyczaju codzienne użycie aloesu do pielęgnacji stóp, znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia stopy cukrzycowej.

Do korzyści wynikających z regularnego stosowania żelu z aloesu do pielęgnacji stóp zwłaszcza u cukrzyków zaliczyć można między innymi:

  • Utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry.
  • Szybsze zabliźnianie się ran.
  • Uśmierza ból.
  • Zapobiega powstawaniu pęknięć.

Użycie aloesu w prawidłowy sposób zakłada wykonywanie przy tym delikatnego masażu. Należy unikać aplikacji żelu w przestrzeniach pomiędzy palcami, żeby w pełni wykluczyć możliwość rozwinięcia się grzybicy.

Główne zdjęcie dzięki uprzejmości © wikiHow.com