Żywność o ujemnej kaloryczności – 7 rodzajów

Żywność o ujemnej kaloryczności, taka jak karczochy nie tylko pomaga w utrzymaniu figury, ale również, pomaga utrzymać zdrowy poziom cholesterolu.

Jeśli chcesz schudnąć, musisz ćwiczyć i stosować zdrową dietę. Zwróć uwagę na te przepisy, ponieważ zawierają one żywność o ujemnej kaloryczności. Żywność o ujemnej kaloryczności – co to znaczy? Są to takie rodzaje pokarmów, do strawienia których organizm zużywa więcej energii niż one zawierają.

Aby je strawić, Twój organizm będzie musiał sięgnąć do kalorii już zmagazynowanych w twoim ciele.

1. Żywność o ujemnej kaloryczności: szparagi

szparagi

Razem z  działaniem moczopędnym, szparagi są jednym z niewielu pokarmów o ujemnej liczbie kalorii. Nie ważne czy świeże, czy konserwowe, grillowane lub gotowane, zawsze zachowują swoje właściwości.

Pamiętaj jednak, aby ich nie smażyć i nie gotować z dodatkiem masła, sosów itp., ponieważ w tym przypadku nie będą one posiadać już ujemnej wartości kalorycznej, a raczej staną się posiłkiem o dużej zawartości tłuszczu.

Pamiętaj o tym i ciesz się bardzo zdrowymi, gotowanymi szparagami.

2. Bakłażan

Bakłażan to kolejne pyszne warzywo o ujemnej ilości kalorii. Możesz go grillować lub przygotować z niego pyszne puree. Tworzy on doskonałe połączenie z mięsami i rybami, tworząc pyszne, odżywcze, niskotłuszczowe posiłki.

Ma przepyszny smak i jest znacznie zdrowszy niż przetworzone mięso.

3. Pomidory koktajlowe

Często używane do sałatek, pomidory koktajlowe mają bardzo ciekawe właściwości, które czynią je bardzo atrakcyjnym warzywem. Mają one znacznie mniej cukru niż dobrze znane tradycyjne pomidory.

Ponadto, ten rodzaj pomidora ma dużo więcej witamin i jest kolejnym przykładem żywności o ujemnej kaloryczności.

Dzięki tym właściwościom, pomidory koktajlowe staną się nieodzownym składnikiem Twoich sałatek.

4. Buraki cukrowe

buraki

Buraki cukrowe są warzywami o ujemnej ilości kalorii. Są one idealnym składnikiem sałatek lub wraz z różnymi owocami i warzywami mogą tworzyć przepyszne soki. Można je jeść surowe lub gotowane.

Dobrym pomysłem może być użycie buraków jako głównego składnika puree, do którego dodać można inne warzywa, takie jak por czy marchew.

Otrzymasz pyszne niskokaloryczne danie, które ma liczne korzyści zdrowotne.

5. Brokuły

Brokuły są jednymi z najsmaczniejszych i najbardziej charakterystycznych warzyw jakie możemy znaleźć.

Najlepiej spożywać je gotowane, ponieważ zachowają one wtedy wszystkie składniki odżywcze, bez dodatku jakichkolwiek tłuszczy, które mogły by zmniejszyć ich zdrowotne właściwości.

Również ich grillowanie jest znakomitym rozwiązaniem. Bez przeszkód, po ugotowaniu można mieszać je z suszonymi owocami, orzechami i sezamem, oraz z przyprawami korzennymi.

Nie uwierzysz, jak są smaczne.

6. Marchew

sok marchwiowy

Pośród wszystkich pokarmów o ujemnej ilości kalorii, marchew jest jednym z najsmaczniejszych i najbardziej uniwersalnych. Jedną z możliwości jest utarcie jej z pomarańczowym grejpfrutem, tak aby uzyskać odtruwający sok.

Warzywo to stymuluje również organizm do wytwarzania beta-karotenu, witaminy, która przyspiesza produkcję melaniny.

Marchew jest jednym z najlepszych i najbardziej zalecanych warzyw, zapewniających ochronę Twojej skórze.

7. Karczochy

karczochy

Karczochy to kolejne pożywienie o ujemnej kaloryczności. Karczoch jest pyszny zarówno na surowo z sosem winegret, jak i gotowany z odrobiną oliwy z oliwek.

Serca karczochów z puszki to kolejna ciekawa propozycja.

Karczochy są doskonale zbilansowanymi warzywami, o ujemnej kaloryczności, które zmniejszają poziom trójglicerydów we krwi.

To sprawia, że są one idealną bronią do walki z cholesterolem, ponieważ pomagają zmniejszyć zły cholesterol (LDL) a także podnoszą poziom dobrego cholesterolu (HDL).

WIĘCEJ DLA CIEBIE