Życie seksualne – 6 nawyków, które je poprawią!

· Grudzień 4, 2017
Czy wiedziałeś, że ćwiczenia fizyczne to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie swojego libido i poprawę życia seksualnego? Dowiedz się więcej w tym artykule!

Aktywne życie seksualne może silnie wpływać na Twój nastrój, zdrowie emocjonalne oraz samopoczucie fizyczne. Chociaż seks jest zwykle związany z przyjemnością i rozmnażaniem, korzyści jakie z niego płyną obejmują o wiele więcej aspektów. Zdrowe życie seksualne może pozytywnie wpływać na funkcjonowanie całego Twojego organizmu. 

Warto również wspomnieć, że miłość fizyczna jest jednym z najważniejszych fundamentów relacji, nie tylko ze względu na to, że wzmacnia więzi emocjonalne, ale również usprawnia komunikację oraz zaufanie.

Czasami jednak nasze libido spada zubożając nasze życie seksualne i ostatecznie przyczyniając się do problemów zarówno w sypialni, jak i poza nią. Z tego powodu warto praktykować pewne nawyki, które mogą poprawić Twoje życie seksualne oraz generalnie zaprowadzić zdrowszy styl życia.

Dzisiaj pragniemy podzielić się sześcioma najlepszymi nawykami, dlatego upewnij się, że wcielasz je w codzienną rutynę.

Dowiedz się o czym mowa!

1. Odżywiaj się zdrowo

Chociaż większość ludzi może ignorować ten fakt, właściwe nawyki żywieniowe mogą mieć wpływ zarówno na Twoje libido, jak i to jak sobie radzisz w łóżku.

Dieta oparta na tłuszczu oraz produktach przetworzonych może mieć wpływ na aktywność Twoich hormonów seksu, podczas gdy jedzenie organiczne znacznie je poprawia.

Zdrowa dieta a życie seksualne

Żywność organiczna jest pełna energii oraz niezbędnych składników odżywczych, które poprawiają Twoją sprawność fizyczną oraz utrzymują hormony na właściwym poziomie.

Istnieją produkty znane pod nazwą afrodyzjaków, które mogą zwiększyć popęd płciowy, jeśli jadasz je regularnie.

Aby wprowadzić w życie zdrową dietę, upewnij się, że spożywasz:

  • Świeże warzywa i owoce
  • Produkty pełnoziarniste
  • Zboża i rośliny strączkowe
  • Chude mięso
  • Ryby zimnowodne

2. Zwalczaj stres

Stres to jeden z głównych wrogów, jakie czyhają na nasze życie seksualne, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Zbyt ciężka praca, kłótnie, problemy finansowe – to wszystko może przekształcić się w ogromny stres, co tylko zmniejsza nasze libido.

Brak kontroli tylko zwiększy uczucie fizycznego zmęczenia i chociaż możesz tego nie zauważyć, wpływa to również na kontrolowanie pewnych hormonów.

Oznacza to, że jest niezwykle istotne, aby poradzić sobie ze stresem tak szybko, jak to możliwe. Możesz praktykować terapie relaksacyjne, odpoczywać oraz robić rzeczy, które sprawiają Ci radość.

3. Popraw życie seksualne ćwiczeniami

Każdy powinien pamiętać o licznych korzyściach płynących z ćwiczeń fizycznych, szczególnie jeśli chodzi o życie seksualne. To bardzo dobry nawyk, który poprawia wiele aspektów zdrowia fizycznego, ponadto zwiększa produkcję niektórych hormonów i poprawia libido.

Ćwiczenia a życie seksualne

Codzienne ćwiczenia utrzymują takie hormony jak endorfinę i serotoninę na odpowiednim poziomie, oba związane z przyjemnością płynącą m.in. z seksu. 

Poza tym, aktywność fizyczna pomaga wzmacniać mięśnie ciała sprawiając, że możesz cieszyć się dłużej uprawianiem miłości.

W rzeczywistości, ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie przepony miednicy mogą nawet pomóc w przypadkach seksualnych dysfunkcji.

4. Odstaw tytoń

Wiele osób, które mają problemy w łóżku jest uzależnionych od tytoniu.

Dysfunkcja seksualna oraz niskie libido mogą być skutkiem toksyn zawartych w papierosach i podobnych produktach. Substancje te narażają na szwank hormony seksu oraz mają negatywny wpływ na krążenie krwi, które odkrywa kluczową rolę w poprawnym funkcjonowaniu organów reprodukcyjnych.

5. Unikaj toksycznych relacji

Emocje odgrywają bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o nasze życie seksualne. Trwanie w toksycznym związku może sprawić, że przestaniemy osiągać satysfakcję. Zaufanie, zrozumienie oraz miłość są niezbędne w długotrwałej relacji, oraz prowadzą również do lepszego zrozumienia w sprawach łóżkowych.

Osoby, które są ofiarami nacisku lub przemocy ze strony partnera, nie będą cieszyć się seksem i angażują się w taką relację tylko dlatego, że czują presję.

To bardzo istotne zidentyfikować takie zachowanie, jako że brak kontroli może zostawić poważne fizyczne oraz emocjonalne rany na ofierze.

Życie seksualne, znudzona para

6. Dokształć się z edukacji seksualnej

To prawda! Edukacja seksualna jest fundamentem, jeśli chcesz poprawić swoje życie seksualne. Nie tylko daje Ci szansę na nauczenie się jak być lepszym kochankiem, ale dostarcza Ci wiedzy, większej świadomości swojego ciała oraz czego ci potrzeba, by osiągnąć satysfakcję.

Edukacja to istotna część zdrowia reprodukcyjnego, jako że nie tylko dostarcza informacji o ciąży, ale również pomaga Ci zrozumieć bezpieczne praktyki, ryzyko oraz to jak go unikać. Poza nawykami, które opisaliśmy powyżej, istnieje wiele innych rzeczy, które mogą mieć wpływ na Twoje życie seksualne.

Dobra komunikacja z partnerem oraz unikanie rutyny to dwa następne czynniki, które mogą je poprawić. Pamiętaj o naszych zaleceniach, niezależnie od tego czy miewasz problemy w łóżku, czy Twoje życie seksualne jest idealne.