Życie kobiety – Sztuka pożegnań

Każdy z nas mierzy się w swoim życiu z wieloma trudnymi sytuacjami, nie warto więc zanadto brać na swoje barki problemów, które właściwie nie są Twoje. Nie można też dać wspomnieniom zawładnąć Twoim życiem.

Życie to długa i kręta droga, po której krocząc przekonujesz się, że wszystko może się zdarzyć, wszystko może się zmienić i nic nie trwa wiecznie. Jako dojrzała i świadoma kobieta, z pewnością wiesz, ile w życiu przeszłaś i jak sama poradziłaś sobie z wieloma trudnymi sytuacjami.

Każdy z nas ma jednak lepsze i gorsze dni – zarówno Ty, jak i Twój partner czy członkowie rodziny znajdujecie się czasami na zakręcie. Musisz jednak pamiętać, że rzeczywistości jesteś dużo silniejsza, niż Ci się wydaje.

Twoje życie jest w Twoich rękach i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. W dzisiejszym artykule chcemy skłonić Cię do refleksji nad trudną sztuką pożegnań i parcia naprzód, nawet, gdy rzeczy nie idą po Twojej myśli. Gotowa, by wyruszyć w tę niesamowitą podróż?

Sztuka pożegnań i zaczynania na nowo

1. Życie to nie tylko sprawdzian wytrzymałości, ale też sztuka odpuszczania

Być może najczęściej z podziwem podchodzisz do osób, które zdają się być w stanie znieść wszystko. Dają sobie radę z problemami, obowiązkami, pracą, rodziną… Musisz jednak pamiętać, że najważniejszą osobą w życiu każdego człowieka powinien być…on sam.

Nie można w pełni oddawać się rozwiązywaniu problemów innych ludzi, zanim nie uporamy się ze swoimi własnymi.

Oczywiście, wsparcie i miłość, którymi obdarzasz swoich bliskich, są bardzo cenne i mogą procentować w przyszłości. Warto jednak unikać sytuacji, w których zdrowa równowaga pomiędzy tym, co dajesz, a tym, co bierzesz, zostaje zachwiana. Nie każdy jest bowiem w stanie docenić to, co dla niego robisz.

Szczęście

Staraj się żyć tak, jak podpowiada Ci Twoja intuicja i doświadczenie. Nie bierz na swoje barki problemów innych osób, ponieważ mogą one ograniczyć Twoją szansę na rozwój osobisty.

Jeśli w Twoim otoczeniu, na przykład w Twojej rodzinie, jest osoba, która w szczególny sposób próbuje ograniczać Twoją wolność, musisz nauczyć się jasno określać granice i robić swoje.

  • Nie daj się przytłoczyć zmartwieniami innych ludzi. Niech ich podejrzenia, wątpliwości i krytycyzm nie odbierają Ci radości życia.
  • Nie przejmuj od innych ich negatywnego podejścia do życia, gdyż bardzo łatwo można w nim utknąć na stałe.
  • Jeśli czujesz, że Twój partner Cię ogranicza lub narusza Twoją wolność, poważnie zastanów się, czy taki związek ma sens i przyszłość. Silną i dojrzałą osobę charakteryzuje umiejętność powiedzenia STOP i odwaga, by odejść, jeśli wymaga tego sytuacja.
  • To samo dotyczy przyjaciół, którzy stawiają swoje potrzeby ponad wszystko inne i są blisko Ciebie tylko wtedy, gdy czegoś potrzebują.
  • Nie pozwól, by problemy innych odbierały Ci Twoją radość i zamiast zagłębiać się w negatywne strony życia, szukaj harmonii i spokoju.

Przekładanie swoich potrzeb ponad potrzeby innych osób to nie egoizm, ale sposób, by być szczęśliwym. Odkryj, co sprawia, że jesteś szczęśliwa i dąż do swojego celu. Filarami Twojego życia powinny być przede wszystkim Twoja samoocena i Twoi bliscy.

Na drodze swojego życia spotkasz wiele osób i sytuacji, które będą próbowały ściągnąć Cię w dół i powstrzymać przed spełnianiem marzeń. Omijaj takie przeszkody z daleka i naucz się iść do przodu, mimo wszystko.

2. Życie to proces ciągłych zmian

Odbicie w wodzie

Życie wymaga nieraz od nas dużej dozy cierpliwości. Nie jest to jednak łatwe, zwłaszcza, gdy nie możesz doczekać się pewnych rzeczy – zmiany pracy, wymarzonych wakacji czy przeprowadzki. Postaraj się jednak niczego nie przyspieszać.

Życie porusza się w swoim własnym rytmie, musisz więc nauczyć się czekać i spokojnie płynąć z prądem do swojego celu. Niestety czasami tuż za zakrętem nie czeka na nas przyjemna niespodzianka, a raczej przykre rozczarowanie.

Warto więc być gotowym, by stawić czoła wszelkim niepowodzeniom i stratom. W swoim życiu mierzyłaś się z pewnością z wieloma trudnymi sytuacjami – o niektórych wiesz pewnie tylko Ty sama. Na to kim jesteś teraz złożyło się niezwykle wiele sytuacji, ludzi, których spotkałaś na swojej drodze i doświadczeń.

Często jednak spychamy te wspomnienia w głąb naszej świadomości.

  • Prędzej czy później należy pogodzić się z pewnymi sprawami, bo to co się liczy to tylko TU i TERAZ. Liczą się Twoje obecne marzenia, sprawy do załatwienia i potrzeby. Nie warto wracać pamięcią i ograniczać się ciężarem przeszłości.
  • Życie to nieustanny proces przemijania. Coś przychodzi, coś odchodzi. Nadszedł więc moment, by pogodzić się z nieuchronnym biegiem czasu i nauczyć się trudnej sztuki pożegnań.
  • Warto przejmować się za to tym, by życie nie przeciekło Ci przez palce całkiem niewykorzystane. Nie bój się doświadczać różnych rzeczy – zarówno tych dobrych, jak i tych złych. To wszystko kształtuje Cię jako osobę i sprawia, że Twoje życie jest kompletne.

Tylko Ty jedna wiesz, przez co przeszłaś w swoim życiu i jak wiele kosztowało Cię dojście do momentu, w którym się teraz znajdujesz. Bądź z siebie dumna i doceniaj to, co udało Ci się osiągnąć. Tylko dzięki temu poczujesz się spełniona.

WIĘCEJ DLA CIEBIE