Związek doskonały – Garść refleksji

Z odpowiednią osobą przy boku świat staje się piękniejszy. Idealny partner to taki, który Cię docenia, ale nie ocenia i który pomaga Ci się rozwijać.

Związek to wynik ciężkiej pracy i zaangażowania ze strony dwóch bliskich sobie osób i tylko z odpowiednim partnerem przy boku świat wydaje się sto razy piękniejszy. Idealna druga połówka to ktoś, kto motywuje Cię do działania i wzbogaca Twoje życie o nowy wymiar szczęścia i miłości.

Związek często wymaga kompromisów, ale aby był doskonały warto od czasu do czasu pójść na ustępstwa. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jak sprawić, by relacja pomiędzy dwojgiem ludzi była udana i przynosiła każdemu z nich wiele korzyści.

Związek zmienia Twoje spojrzenie na świat

Pozytywna i zdrowa relacja to taka, w której partnerzy szanują swoje zdanie i poglądy, jednocześnie potrafiąc dyskutować ze sobą i wzbogacać się nawzajem intelektualnie i emocjonalnie. Z odpowiednią osobą przy boku świat wydaje się zupełnie inny.

Oczywiście poszukiwanie tego idealnego partnera oznacza popełnienie po drodze wielu błędów, jednak z biegiem czasu poznasz lepiej nie tylko siebie, ale i potencjalną drugą połówkę i odnajdziesz szczęście i spokój.

Poniżej znajdziesz kilka cech, które sprawiają, że związek będzie doskonały i zmieni Twoje spojrzenie na świat.

Szczęśliwy związek

Kochający partner nie ocenia i nie krytykuje

W Twoim najbliższym otoczeniu z pewnością znajdują się osoby, które nieustannie wytykają Ci Twoje wady i potknięcia. Jedną z nich nie może być jednak Twój partner, który zamiast oceniać i krytykować, powinien służyć radą i wsparciem w każdej sytuacji.

Związek dwojga dorosłych i dojrzałych ludzi nie polega na nieustannym strofowaniu się nawzajem, ale na okazywaniu sobie szacunku na każdym kroku. Osoba, która Cię kocha wzbogaca Twoje życie na wiele sposobów, ale nigdy nie używa Twoich własnych słów przeciwko Tobie.

Zdrowy związek nie ogranicza wolności

W zdrowych i dojrzałych relacjach każdy z partnerów ma szansę na swój rozwój osobisty, emocjonalny czy intelektualny. Nie ma tu miejsca na toksyczne przywiązanie, które ogranicza wolność któregoś z Was i obniża samoocenę.

Część osób z lęku przed odrzuceniem mają tendencję do kontrolowania wszystkiego i wszystkich, ale związki z takimi ludźmi nie są oparte na zaufaniu, ale na niepewności i strachu.

Inny rodzaj relacji to związek zdystansowany i chłodny, w którym jedna ze stron wykorzystuje drugą do swoich celów, wywierając nieustanną presję i oferując niewiele w zamian.

Związek oparty na tolerancji

Aby Wasza relacja była udana nie musicie zgadzać się we wszystkim i dzielić ze sobą wszystkie swoje zainteresowania czy hobby. Możecie różnić się pod względem charakteru czy nawet pewnych wyznawanych wartości, jednak najważniejsza w takiej sytuacji jest tolerancja i wzajemny szacunek.

Szanując to co Was dzieli, uczycie się postrzegać świat, jako piękne i różnorodne miejsce. Dystans i harmonia znacznie ułatwiają wspólne życie.

Związek daje szansę na rozwój

W niektórych relacjach partnerzy zapominają, że są odrębnymi jednostkami, które potrzebują swojej przestrzeni i szansy na indywidualny rozwój. Podporządkowują wszystkie swoje aspiracje i plany, gubiąc w ten sposób samych siebie.

Wspólne spędzanie czasu i snucie planów na przyszłość nie jest niczym złym, jednak warto pozwolić sobie na odrobinę wolności. Zaufaj partnerowi i nie hamuj jego chęci rozwoju pasji czy kariery.

Chwila oddechu od siebie z pewnością pozytywnie wpłynie na Waszą relację i doda Wam nowej energii do wspólnego działania.

Zamyślona para

Zmieniajcie świat na lepszy

Wiemy już, na co zwracać uwagę, by znaleźć odpowiednią osobę i budować wraz z nią dojrzały i szczęśliwy związek, który zmieni Twoje spojrzenie na świat.

Warto jednak podkreślić, że Twoje szczęście i poczucie własnej wartości nie może zależeć tylko i wyłącznie od innych osób. Weź życie w swoje ręce i sama twórz to, co da Ci radość.

Czy słyszałaś kiedyś o badaniu Grant Study?

Przez około 70 lat naukowcy próbowali odkryć, co jest źródłem szczęścia. Jak się okazało dla większości z nas kluczowe w szczęśliwym życiu jest kochać i być kochanym. Zapomniano jednak o pewnym drobnym szczególe – aby móc pokochać drugą osobę, najpierw trzeba nauczyć się kochać samego siebie.

Dmuchawce

Miłość daje nam szczęście, ale czasami znalezienie odpowiedniej osoby, z którą będziemy to szczęście dzielić, może trochę potrwać. Właśnie dlatego, warto zacząć od pokochania siebie i budowanie szczęśliwego świata własnymi rękoma.

Nieważne jak wyglądasz, ile masz lat i czym się zajmujesz – jesteś wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Pomyśl o sobie jak o głównej bohaterce niezwykłej historii. Życie to przygoda i niezapomniana podróż – wyrusz w nią już dzisiaj! 

WIĘCEJ DLA CIEBIE