Mój związek czyni mnie nieszczęśliwą. Co zrobić?

· Styczeń 7, 2018
To może być trudne, jeśli jednak nie jesteś szczęśliwa w związku, zadaj sobie pytanie czy warto jest go kontynuować.

Czasami myślimy „mój związek przynosi mi tylko cierpienie”, kiedy tak naprawdę wszystko, co musimy zrobić to zastanowić się co tak naprawdę jest w tej relacji nie tak.

Być może zapomnieliśmy, że związek wymaga pracy. Miłość nie wystarcza, by trwał. Związek to duży wysiłek oraz stała praca, która wymaga poświęceń.

Nieszczęście czasami przychodzi do Ciebie, kiedy jesteś w relacji. Zamiast jednak denerwować się czy panikować, zatrzymaj się i zobacz co się tak naprawdę dzieje.

Prawdziwe powody tego, czemu mój związek nie przynosi mi szczęścia

Istnieje wiele powodów, dla których Twój związek nie daje Ci szczęścia. Być może namiętność już wygasła. Być może ktoś z was zdradził, albo przeszliście poważną kłótnię, w której zostałaś obrażona.

Może istnieć jednak tyle innych powodów, których nie jesteś w stanie zauważyć. Wynika to z tego, że sięgają one nieco głębiej oraz wymagają bardziej szczegółowej analizy.

Spójrzmy na kilka z nich.

Kłótnia w związku, związek

1. Nie przyznajesz się, że skrywasz do niego urazę

Jeśli był Ci niewierny, być może mu wybaczyłaś, ale głęboko w środku oszukujesz sama siebie. Nie wybaczyłaś mu kompletnie; nadal czujesz do niego niechęć.

Być może o to powód, dlaczego Twój związek nie daje Ci szczęścia. Aby sobie z tym poradzić, musisz po prostu zaakceptować to, co czujesz. Czy jesteś zła? Czujesz nienawiść? Nie musisz się okłamywać. Najlepiej zaakceptować swoje uczucia.

2. Nie chcesz przyznać, że nie potrafisz radzić sobie z konfliktami

Związek zawsze jest pełen różnic, które mogą prowadzić do sprzeczek i konfliktów. Jednak nie musi to być żaden problem, jeśli tylko wiesz jak sobie z nimi radzić.

Czy słuchasz tej drugiej osoby? Lub raczej zawsze musisz mieć rację? Czy wypominasz mu jego przeszłość? To wszystko może być powodem, dla którego Twój związek przysparza Ci tyle strapień.

Nauczenie się asertywności jest bardzo ważne w relacji. Jednak zawsze też powinniśmy szanować drugą stronę, kiedy wyrażamy naszą opinię lub kiedy chcemy rozwiązać problem. Najważniejsze, aby na sam koniec obie strony doszły do porozumienia.

kłótnia pary a nieszczęśliwy związek

Nigdy nie powinnaś „iść się z tym przespać”. Wyjaśnij konflikt tak szybko, jak to możliwe; nie odkładaj go. W ten sposób będziesz mogła umieścić wszystko w przeszłości, a Twój związek tylko na tym skorzysta.

3. Namiętność wygasła

Czasami zapominamy o tym jak istotny jest seks i jak bardzo oddziaływuje on na zdrowie naszego związku. Czasami jednak namiętność nagle wygasa, a my nie wiemy dlaczego.

To wtedy nadchodzi moment, kiedy musimy zwrócić uwagę na to jak wygląda komunikacja w waszej relacji. Czy wyrażasz to czego pragniesz? Czy jesteś w stanie cieszyć się seksem czy raczej uważasz go za swój obowiązek? Czy poświęcasz czas na intymność lub raczej zrzucasz ją na drugi plan?

Ogień namiętności również musi być podtrzymywany. Unikanie kontaktu fizycznego, nie okazywanie uczuć i tego że nadal nam zależy…to wszystko może sprawić, że namiętność zacznie wygasać.

Jeżeli nie wiesz jak sama poradzić sobie z tym problemem, dobrym pomysłem może być udanie się do seksuologa lub terapeuty zajmującego się problemami w związku. To z pewnością pomoże.

4. Nie możesz pogodzić się z tym, że niektóre rzeczy już są skończone

Kiedy związek, w którym jesteś już od lat nie daje Ci szczęścia, być może nie chcesz  go wcale zakończyć. W rzeczywistości może oznaczać to, że jesteś z kimś, z kim nie powinnaś być, a może nawet czujesz ciężar zdrady z przeszłości.

Czasami brakuje nam odwagi, by powiedzieć „dość” oraz zakończyć relację, kiedy nie ma już miłości i nie jesteście razem szczęśliwi. Jednakże bycie szczerym jest o wiele lepsze, niż działanie, które może skończyć się katastrofalnie dla każdej ze stron.

Związek problemy

Kiedy jedna połowa w związku jest nieszczęśliwa, ważne, aby zrozumieć czy ten problem może być rozwiązany czy to czas na rozstanie. Aby tego dokonać, musisz przestać się oszukiwać oraz zacząć być szczera wobec siebie oraz tej drugiej osoby.

Związek powinien czynić obie osoby szczęśliwymi. Jeśli cierpisz, być może najwyższy czas zacząć szukać rozwiązania?