Zwalcz cellulit miodem i octem cydrowym

Lipiec 8, 2017
By efektywnie pozbyć się cellulitu, potrzeba tytułowych substancji, aktywności fizycznej oraz środków, które oczyszczą Twoje ciało od wewnątrz. Poznaj jeden z nich.

Cellulit powstaje poprzez kumulację tłuszczu znajdującego się pod powierzchnią skóry. Prawie zawsze dotyka biodra oraz pośladki. To jeden z najczęstszym problemów dopadających kobiety, zwłaszcza jeśli mają one problemy z wagą, skłonności genetyczne lub zmiany hormonalne.

Cellulit charakteryzuje się występowaniem małych dołków/ nierówności na powierzchni skóry, sprawiając że Twoja skóra przypomina skórkę pomarańczy.

Chociaż to nie jest poważny problem zdrowotny, może być znakiem zatrzymania płynów w organizmie lub problemów z systemem limfatycznym czy krążeniowym.

Na szczęście istnieje wiele produktów oraz technik, które minimalizują występowanie cellulitu i sprawiają, że skóra jest zdrowsza oraz gładsza.

Chcielibyśmy podzielić się z Tobą recepturą z naturalnego octu cydrowego i miodu, która naprawdę pomaga. Wypróbuj ją!

Zwalcz cellulit z octem cydrowym i miodem

udo z cellulitem

Ocet cydrowy połączony z miodem stanowi alternatywną metodę leczenia cellulitu od lat. Oba składniki zawierają antyoksydanty oraz kwasy organiczne. Pomagają one oczyścić ciało i dzięki temu system limfatyczny lepiej funkcjonuje.

Błonnik i witaminy zawarte w tym środku poprawiają trawienie tłuszczów w jelitach. To klucz do redukcji akumulacji tłuszczu. Dodatkowo mniej lipidów pozostaje we krwi, co obniża cholesterol i zapobiega wielu innym dolegliwościom, które mogą negatywnie wpłynąć na jakość Twojego życia.

Zarówno ocet cydrowy, jak i miód posiadają naturalne mikroorganizmy, które poprawiają metabolizm. Zwiększy to spalanie kalorii i pomoże stracić na wadze.

jabłka i szklanka octu cydrowego

Rozsądne spożycie tej mieszanki pozwoli pozbyć się wielu toksyn znajdujących się we krwi, dzięki czemu obieg krwi będzie lepszy. Poza tym zmniejszą się stany zapalne w tkankach Twojego organizmu oraz zmniejszy się ilość zatrzymywanych płynów, co także ma związek z cellulitem.

Warto wspomnieć, że receptura ta to naturalna substancja alkaliczna. Innymi słowy, kiedy dostanie się do Twego organizmu, to pomoże wyregulować pH krwi. To z kolei zapobiegnie wielu chorobom.

Sposób przygotowania

Dzięki temu naturalnemu przepisowi, nie tylko będziesz zwalczać cellulit od wnętrza, ale także:

  • pobudzisz oczyszczanie organizmu i wzmocnisz układ odpornościowy
  • Zapobiegniesz przewlekłym chorobom
  • Poprawisz zdrowie skóry

Jednakże chcielibyśmy zaznaczyć, że nie jest to cudowne leczenie cellulitu. Rezultaty będą w dużej mierze zależeć od innych elementów Twojego stylu życia, takich jak aktywność fizyczna, dieta, i zewnętrzne zabiegi.

ocet cydrowy oraz miód

By osiągnąć zamierzone rezultaty, będziesz musiała zmodyfikować nieco swój styl życia. Należy skupić się na czynnikach wpływających na akumulację tłuszczu.

Dodatkowo warto wspomnieć, że ocet oraz miód powinny być w 100% organiczne. Bez wątpienia na rynku znajdziesz wiele tańszych opcji, ale tylko naturalne produkty dadzą optymalne rezultaty.

Teraz spójrzmy, jak przyrządzić tę recepturę.

Składniki

  • 2 łyżki stołowe organicznego octu cydrowego (20 ml)
  • 1 szklanka ciepłej wody (200 ml)
  • 1 łyżka stołowa naturalnego miodu (25 g)

Przygotowanie

  • Wymieszaj dwie łyżki stołowe octu cydrowego w szklance ciepłej wody i dodaj łyżkę stołową miodu.
  • Dobrze zmieszaj i spożyj.

Przeciwwskazania

Niewielkie ilości octu cydrowego nie przyniosą żadnych skutków ubocznych dla Twojego zdrowia. Jednakże nigdy nie przekraczaj dawki zaproponowanej w recepturze.

Zbyt wiele kwasu może spowodować problemy trawienne, zgagę i nadmierną produkcję kwasów żołądkowych.

Jeśli odczuwasz bóle brzucha lub stany zapalne, to zaprzestań leczenia. Picie nierozcieńczonego octu cydrowego nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może uszkodzić szkliwo oraz śluzówkę żołądka.

WIĘCEJ DLA CIEBIE