Zioła które pomagają schudnąć. Chudnij zdrowo!

· Luty 1, 2018
Zioła mogą być doskonałym uzupełnieniem naszej diety. Pomagają przyspieszyć metabolizm. Walczą z gromadzeniem się wody w organizmie. W efekcie pomagają schudnąć i osiągnąć lekką sylwetkę.

Będąc na diecie pamiętaj o ziołach! Zioła mają niezwykłą moc- przyspieszają trawienie, dzięki czemu łatwiej zrzucić zbędne kilogramy.

Nie mówimy tutaj o jakimś cudownym ziole na odchudzanie, ale o naturalnych składnikach, które pomogą wesprzeć proces odchudzania oparty przede wszystkim na zbilansowanej diecie.

Warto poznać te niezwykłe zioła które pomagają schudnąć! Wśród nich są zioła lecznicze które wspierają detoksykację organizmu, kontrolują głód i przyspieszają spalanie kalorii.

Są bardzo łatwe do nabycia. Ponadto zapobiegają i leczą wiele chorób. Dzięki regularnemu spożyciu możemy poprawić znacząco swoje zdrowie.

Poznaj zioła które pomagają schudnąć.

1. Jałowiec

Jałowiec ma właściwości oczyszczające i działa jak przeciwutleniacz. Pomaga usunąć toksyny z organizmu, tak by nie zaburzały procesów trawiennych.

Przeciwzapalne składniki zawarte w jałowcu pomagają regulować funkcje trawienne oraz pomagają uniknąć tzw syndromu leniwych jelit.

To proste! Przygotuj napar i pij 2 razy dziennie.

2. Skrzyp polny

Bogaty w witaminy, minerały i składniki moczopędne skrzyp polny jest popularnym ziołem pomocnym w walce z nadwagą.

Charakteryzuje się tym, że świetnie wspiera usuwanie toksyn i nadmiaru wody w organizmie. Dzięki temu pomaga zapobiegać zapaleniom i spowolnieniu trawienia.

  • Możesz pić napar 2 do 3 razy dziennie.
  • Do smaku możesz dodać trochę soku z cytryny i miód.

3.Trawa cytrynowa

Trawa cytrynowa świetnie oczyszcza. Pomaga usuwać zbędne produkty przemiany materii.

Od dawna znane są niezwykle właściwości tego zioła. Pomaga nie tylko usunąć toksyny, ale przyspiesza metabolizm i pomaga schudnąć.

zioła które pomagają schudnąć

Można jej używać jako przyprawy do potraw lub w postaci naparu. Jeśli wybierzesz to drugie, pij maksymalnie 2 razy dziennie.

4. Rozmaryn

Rozmaryn jest popularnym ziołem, używanym w kuchni, kosmetyce i medycynie. Usprawnia pracę przewodu pokarmowego i jego oczyszczanie.

Możesz stosować jako dodatek do dań lub w postaci naparu. Jeśli zdecydujesz się na napar pij maksymalnie 2 razy dziennie.

5. Karczoch

Karczoch jest znany ze swych właściwości antyoksydacyjnych i oczyszczających. Pomaga schudnąć w zdrowy sposób.

Jest bogaty w błonnik, witaminy i minerały, wspiera trawienie a jednocześnie daje uczucie sytości na długo.

Wywar z . Naturalne ziola na odchudzanie

Może być spożywany gotowany i jako dodatek do dań warzywnych. Można spożywać wywar z karczocha 2 do 3 razy dziennie dla zrzucenia wagi.

6. Brzoza

Brzoza posiada właściwości hipolipemizujące (obniżające stężenie lipidów) oraz hipocholesterolemiczne, które pomagają zmniejszyć i rozbić substancje tłuszczowe.

Składniki przeciwzapalne zawarte w brzozie pomagają utrzymać w dobrym stanie układ limfatyczny i w związku z tym poprawiają oczyszczanie ze szkodliwych toksyn.

Stymulują również produkcję żółci, która jest kluczowa w procesie trawienia tłuszczy.

  • Suche liście możesz spożywać w postaci naparu dwa razy dziennie.
  • Możesz również nabyć sok brzozowy i dodawać do herbaty, wody lub soków.

7. Zielona herbata

Bez wątpienia, zielona herbata to zioło, które musi znaleźć się w twojej diecie, gdy planujesz zrzucić zbędne kilogramy.

Bogata w antyoksydanty takie jak katechiny, zielona herbata stymuluje metabolizm i układ limfatyczny do pracy. Pomaga eliminować tłuszcz i niepotrzebne produkty przemiany materii.

Często zaleca się ją również w celu wyregulowania cholesterolu i przy zaburzeniach kardiologicznych związanych z nadwagą.

Nie zapominając że działa oczyszczająco, przeciwzapalnie i moczopędnie. Pij napar z zielonej herbaty 2 razy dziennie.

8. Mięta

Mięta ma właściwości przeciwzapalne i wspomaga trawienie. Korzystnie wpływa na organizm w okresie diety.

Mimo że nie należy do naturalnych spalaczy tluszczów, włączenie jej do diety pomaga usunąć toksyny i nadmiar wody w organizmie.

Mieta, naturalne zioła

  • Przygotuj napar i pij do 3 razy na dzień.
  • Dodaj do koktajli, soków i lemoniad.

Próbujesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów? Pamiętaj by oprócz diety i regularnych ćwiczeń wprowadzić do codziennego grafiku zioła, które pomagają schudnąć. I chudnij zdrowo!