Zdrowe i lśniące włosy, jak to osiągnąć?

· Maj 21, 2015

Włosy, to jedna z najatrakcyjniejszych cech fizycznych każdej kobiety i dlatego wszystkie chcemy, aby nasze włosy zawsze wyglądały zdrowo, pięknie i lśniąco. Wiele czynników, takich jak klimat, użycie prostownicy, suszarki czy lokówki, niszczy nasze włosy, sprawiają one, że nasze włosy są suche i łamliwe, co wpływa na ich nieatrakcyjny wygląd. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, które pomagają przywrócić zdrowie naszym włosom, większość z nich działa bardzo dobrze, niestety często są bardzo drogie. Chcesz zatem poznać naturalne i ekonomiczne sposoby, które przywrócą blask i witalność twoim włosom?

Zdrowsze włosy za pomocą piwa

Jeżeli twoje włosy są pozbawione blasku, najlepszym sposobem na jego przywrócenie jest użycie piwa.

Aby przygotować nasze lekarstwo, musimy wyeksponować piwo na słońce i zostawić je tak długo, aż wszystkie bąbelki znikną. Kiedy już się ich pozbędziemy, płuczemy nasze świeżo umyte włosy piwem, zostawiamy je na włosach 20 minut, aby mogło się wchłonąć, po czym spłukujemy zimną wodę i nakładamy odżywkę.

Zabieg z octem jabłkowym

2#:włosy.jpg
Ten prosty przepis pomoże nam pozbyć się z naszych włosów resztek, pozostawionych przez środki stylizacyjne, a stosowany przez dłuższy czas może mieć wpływ na witalność i blask włosów.

Do jego przygotowania potrzebujemy wodę i ocet jabłkowy w proporcjach pół na pół, tak przygotowany roztwór używamy do płukania naszych włosów, jako ostatni etap mycia włosów. Zostawiamy go na dwie lub trzy minuty, po czym spłukujemy wodą.

Zabieg z miodem pszczelim

Miód przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi, naszej skórze i również naszym włosom. Jego właściwości pomagają zmiękczyć włosy i dodać im blasku, a efekty zauważalne są niemal natychmiastowo.

Co trzeba zrobić, aby przygotować to lekarstwo? Należy zmieszać trzy łyżki miodu z odrobiną ciepłej wody, następnie nałożyć go na całe włosy i skórę głowy, pozostawić na dwadzieścia minut. Następnie obficie spłukać wodą i powtarzać tę czynność raz w tygodniu.

Zabieg z sokiem z cytryny

3#:włosy.jpg
Sok świeżo wyciśnięty z cytryny, w naturalny i skuteczny sposób, dodaje włosom blasku i sprężystości.

Jedyne co musimy zrobić, to sok z cytryny mieszamy ze szklanką wody i po zwyczajowym umyciu włosów, nakładamy ten roztwór na całą ich długość. Zostawiamy na piętnaście minut, aby dokładnie się wchłonął, po czym spłukujemy włosy zimną wodą. Zabieg należy powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Zabieg z kawą

Kawa i jej właściwości pomogą odzyskać włosom naturalny blask, utracony przez wiele czynników.

Należy przygotować dwie filiżanki mocnej, czarnej kawy i zostawić do ostygnięcia, kiedy jest już gotowa do użycia, wcieramy ją we włosy, tuż po ich zwyczajowym umyciu. Zostawiamy na dwadzieścia minut, po czym spłukujemy dokładnie wodą i nakładamy odżywkę.

Zabieg z marchwią

4#:włosy.jpg

Marchew przywróci włosom witalność i wzmocni je, aby mogły zachować swój naturalny blask.

Do przygotowania potrzebujemy jedną lub dwie marchwie, dokładnie je siekamy, po czym płuczemy nasze włosy i nakładamy przygotowaną marchew na całą długość włosów oraz skórę głowy. Nakładamy na włosy czepek lub ręcznik i zostawiamy na piętnaście do dwudziestu minut, po czym zmywamy wodą.

Zabieg z awokado

Awokado to jeden z najbardziej znanych owoców pod względem nadawania blasku włosom i odzyskania ich witalności.

Aby go użyć, wszystko co musimy zrobić, to nakładać na włosy miąższ z dojrzałego owocu, zawinąć włosy w ręcznik lub nałożyć czepek i zostawić na trzydzieści minut. Następnie zmyć z włosów za pomocą wody i powtarzać ten zabieg raz w tygodniu.

Zabieg z majonezem

5#"włosy.jpg
Zabieg ten działa na włosy jak odżywka, która nada naszym włosom piękny połysk.

Do przeprowadzenia zabiegu potrzebujemy sporej ilości majonezu, którą nakładamy na wilgotne włosy, zostawiamy do wchłonięcia się przez piętnaście minut, a następnie spłukujemy wodą. Sugerujemy, aby stosować ten zabieg tylko do włosów suchych i normalnych.

Zabieg z owoców

Owoce takie jak banan i mango mają bardzo szczególne właściwości i działają jako naturalny środek zmiękczający oraz dodają włosom blasku i witalności. Aby wykorzystać te cudowne właściwości, należy zetrzeć oba owoce i dodać trochę olejku migdałowego i łyżeczkę miodu. Tak przygotowaną maskę nałożyć na wilgotne włosy, pozostawić na pięć do dziesięciu minut i spłukać wodą.