Zdrowe i atrakcyjne spojrzenie – 5 porad

· Sierpień 15, 2015
Aby złagodzić wygląd kurzych łapek, co wieczór przygotuj papkę z 1 łyżeczki aloesu i dwóch plasterków ogórka

Mówi się, że „oczy są zwierciadłem duszy”. Rzeczywiście, nasze spojrzenie odzwierciedla nie tylko piękno, ale również stan zdrowia i nasze samopoczucie. Jak dbać o oczy? Jak sprawić, by Twoje spojrzenie zawsze było młodzieńcze i pełne blasku? Poniżej przedstawiamy 5 prostych porad, które z pewnością okażą Ci się niezwykle pomocne w codziennej trosce o urodę.

Atrakcyjne spojrzenie – 5 prostych porad

Co sprawia, że spojrzenie traci blask i piękno? Głównym sprawcą tego jest zmęczenie. Pod oczami zmęczonej osoby pojawiają się sińce i worki, które rozpalają twarz z powodu nadmiaru wody w tkankach, szczególnie o poranku. Również nieubłagalny upływ czasu stopniowo zaciera kontury naszych twarzy, sprzyjając pojawianiu się drobnych zmarszczek. A co z dniami, w których nasze oczy są zaczerwienione i uciążliwie szczypią? Albo gdy rzęsy stają się słabe i wypadają, pozbawiając nas złudzeń o ich wymarzonej gęstości?

Rzeczywiście, te i wiele innych powodów sprawiają, że nasze spojrzenie nie jest tak atrakcyjne, jakbyśmy tego pragnęły. Nie obawiaj się jednak, mamy na to proste sposoby, które z pewnością okażą się bardzo pomocne na co dzień. Nie zwlekaj i przeczytaj!

1. Na opuchnięte oczy: ziemniaki

2#:spojrzenie.jpg

Na pewno i Ty nieraz obudziłaś się z workami pod oczami, a po zerknięciu w lustro stwierdziłaś, że Twoje spojrzenie nie wygląda zdrowo, jest zmęczone i niezbyt atrakcyjne. Doskonałym sposobem na zlikwidowanie obrzęku jest zastosowanie ziemniaka – wybierz małego ziemniaka, obierz go, umyj, przekrój na pół, a następnie każdą z połówek przyłóż do oczu na około 15 minut. Ten cudowny domowy środek skutecznie zmniejsza obrzęk oraz retencję wody w tkankach, łagodząc tym samym zapalenie. Po upływie wyznaczonego czasu przemyj oczy letnią wodą.

2. Zmysłowe i gęste rzęsy

3#:spojrzenie.jpg

Przed Tobą ważny dzień, w którym chciałabyś pięknie wyglądać? Chcesz kusić atrakcyjnym spojrzeniem, którego głównym akcentem są niesamowite rzęsy? Zastosuj się więc do naszej prostej porady. Będziesz potrzebowała 50 g wazeliny i 25 g olejku rycynowego. Wymieszaj obydwa składniki w małym pojemniku i każdego wieczoru przed pójściem spać nakładaj mieszankę na rzęsy. Stosuj ten zabieg przez tydzień – z czasem zauważysz spektakularny wzrost rzęs i niesamowitą poprawę ich kondycji. Pamiętaj jednak, by stosować mieszankę codziennie!

3. Mięta na cienie pod oczami

4#:spojrzenie.jpg

Żadna z nas nie lubi tych ciemnych plam pod oczami, które sprawiają, że spojrzenie wydaje się smutne. Każdy, kogo spotkamy na ulicy, pyta czy źle się czujemy. Jak można ich uniknąć? Czy jedynym rozwiązaniem jest nakładanie niekończących się warstw makijażu? Oczywiście, że nie! Spróbuj nasz domowy sposób na cienie pod oczami – jest on niezwykle prosty i skuteczny. Do moździerza wrzuć kilka listków mięty i dokładnie je miażdż na papkę, aż otrzymasz konsystencję podobną do kleistej pasty. Następnie, włóż ją na około 15 minut do lodówki.

Po upływie 15 minut, kiedy miętowa papka będzie już schłodzona, nałóż ją na cienie pod oczami na około 15 minut. W ten sposób poprawisz krążenie krwi i rozjaśnisz skórę. Ten niezwykle prosty sposób przynosi naprawdę doskonałe rezultaty. Pamiętaj o nim zawsze, gdy pod Twoimi oczami pojawią się typowe, nieatrakcyjne cienie.

4. Domowy sposób na zaczerwienione oczy

5#:spojrzenie.jpg

Zaczerwienione oczy to codzienność mnóstwa osób na całym świecie. Przyczyn tego może być wiele: alergie, długie godziny wpatrywania się w monitor komputera, suchość oczu, itp. Jest to problem nie tylko bolesny, ale również i natury estetycznej – ujmuje spojrzeniu młodzieńczości i atrakcyjności. Aby złagodzić zaczerwienienie, proponujemy przyłożenie na powieki zwilżonej zimną wodą chusteczki. W ten sposób usuniesz przekrwienie oraz pomożesz swoim oczom odpocząć.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie filiżanki zielonej herbaty. Dwa woreczki zielonej herbaty zalej wrzącą wodą. Jest ona bowiem silnym przeciwutleniaczem, bogatym w witaminę C, który poprawia krążenie krwi. Dzięki okładowi z przygotowanego naparu, zgromadzona w oczach krew oraz zapalenie zaczną ustępować. Zanim przyłożysz okład, schłodź go dokładnie w lodówce. Pozostaw go na zamkniętych powiekach przez pół godziny – w tym czasie postaraj się zrelaksować. Po zabiegu Twoje spojrzenie znów będzie piękne i zdrowe.

5. Naturalny sposób na kurze łapki

Kurze łapki czy niewielkie zmarszczki zdradzają w naszym spojrzeniu niebłagalny upływ czasu. Nierzadko sprawiają, że spojrzenie wydaje się nieco zmęczone, dlatego też staramy się zatuszować je odpowiednim makijażem. Jednak najlepszym sposobem na ich wygładzenie jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie konturu oka – tylko w ten sposób delikatna skóra może odzyskać swoją naturalną elastyczność. Proponujemy naturalne rozwiązanie, które należy stosować codziennie, a w efekcie dostarczymy skórze składników odżywczych i witamin niezbędnych do wygładzenia tych niewielkich zmarszczek.

Czego potrzebujesz? Wystarczy, że zaopatrzysz się w aloes i ogórka. Każdego wieczoru przed pójściem spać przygotuj łyżeczkę aloesu i dwa plasterki ogórka. Dokładnie zmiażdż te dwa składniki, aż otrzymasz jednolitą papkę. Nakładaj ją na skórę wokół oczu na 15 minut. Po upływie tego czasu dokładnie spłucz twarz letnią wodą. Przekonaj się, że zabieg ten czyni cuda. Z chęcią będziesz patrzyła na swoje odbicie w lustrze!

Nie wahaj się zastosować nasze proste porady – dzięki nim Twoje spojrzenie będzie zdrowe i pełne blasku.