Wyeliminuj nieprzyjemne zapachy z lodówki

Jeżeli nie chcesz, by zapachy w lodówce się ze sobą mieszały, możesz przechowywać żywność w pojemnikach. Aby usunąć już istniejące, umieść w lodówce kawałek cytryny, która pomoże je wchłonąć.

Dla każdej pani domu nie ma nic gorszego niż wydobywające się brzydkie zapachy z lodówki. Przyczyną może być nieświeża żywność, a czasem na skutek łączenia się woni wydzielanych przez przechowywane produkty tworzy się nieprzyjemna mieszanka zapachowa.

Bez względu na to jaka jest przyczyna problemu, jest on irytujący i odbiera chęć otwierania lodówki. Dziś w artykule znajdziesz kilka naturalnych, prostych w zastosowaniu środków, które sprawią, że nieprzyjemne zapachy z lodówki znikną w mgnieniu oka.

Sposoby na nieprzyjemne zapachy z lodówki

Przechowywanie żywności w pojemnikach

Najważniejszą czynnością jest zapobieganie! Jeżeli uda Ci się utrzymać lodówkę w należytej czystości i zachowasz w niej porządek, łatwiej będzie uchronić ją przed pojawieniem się nieprzyjemnych woni, jak i sprawniej można będzie się ich pozbyć, gdy już się pojawią.

Sposobem może być odpowiednia organizacja przestrzeni i przechowywanie produktów w odpowiednio do tego przeznaczonych pojemnikach. Dzięki temu zapachy produktów nie będą się ze sobą mieszać i tworzyć w lodówce nieprzyjemnych aromatów.

Sprzątanie lodówki

Dlaczego nieprzyjemne zapachy się pojawiają?

Jeżeli mimo utrzymanego porządku i umieszczenia produktów w pojemnikach brzydkie zapachy wciąż się utrzymują, trzeba zastanowić się nad innymi możliwymi przyczynami problemu.

Jeżeli jesteś przekonana, że w Twojej lodówce nie ma żadnego popsutego produktu, warto jeszcze raz ją przejrzeć i dokładnie umyć. Można zdecydować się na użycie letniej wody z dodatkiem octu lub sody oczyszczonej, lub zwykłego płynu do naczyń i pozostawić do dokładnego wyschnięcia.

Czasem poprzez zepsucie się produktu i nieodpowiednie umycie powierzchni nieprzyjemne zapachy utrzymują się przez dłuższy czas.

Przeczytaj także: Sprzątanie domu – 14 niezawodnych metod

Innym powodem tego, że w lodówce zaczyna brzydko pachnieć, są przerwy w dostawie prądu. Możesz nawet o tym nie wiedzieć, ponieważ akurat wybrałaś się za miasto na kilka dni.

Zakłócenie procesu chłodzenia zawsze jest przyczyną psucia się produktów, dlatego należy być czujnym i w razie konieczności przeprowadzać generalne czyszczenie wnętrza lodówki.

Należy przy tym pamiętać o dokładnym umyciu półek i pojemników oraz otworu odpływowego, który znajduje się w jej wnętrzu. W starych modelach należy regularnie opróżniać i oczyszczać pojemnik, w którym zbiera się woda.

Sposoby usuwania nieprzyjemnych zapachów z lodówki

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, do gruntownego czyszczenia lodówki można wykorzystać mieszankę ciepłej wody z dodatkiem sody oczyszczonej lub octu, a po zakończeniu dokładnie osuszyć powierzchnię.

Po sprzątaniu można zastosować kilka prostych sztuczek, które pomogą wyeliminować lub chociaż w znacznym stopniu zmniejszyć nieprzyjemne zapachy z lodówki:

  • umieścić w lodówce miseczkę z sokiem z cytryny
  • przekroić cytrynę na pół, wbić w jej miąższ kilka goździków i umieścić w lodówce
  • umieścić w lodówce filiżankę lub szklane naczynie z mieloną kawą. Metoda ta pomoże w wyeliminowaniu nieprzyjemnych zapachów, ale pozostawi w niej aromat kawy
  • umieścić naczynie z fusami kawy
  • umieścić naczynie z sodą oczyszczoną. Ten sposób nie tylko pomoże wyeliminować nieprzyjemne zapachy, ale zmniejszy stopień wilgoci panujący we wnętrzu lodówki. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod
  • umieścić w lodówce kawałek czerstwego chleba lub węgiel
WIĘCEJ DLA CIEBIE