Wspaniałe włosy: 8 skutecznych sposobów

Aby pozbyć się problem przetłuszczających się włosów, zapobiec powstawaniu łupieżu i przywrócić naturalne pH skóry głowy, możesz sporządzić sobie w domu specyfik tonujący na bazie octu jabłkowego i wody.

Czy martwi Cię stan Twoich włosów? Nie ulega wątpliwości, że podobnie jak wielu innym kobietom marzą Ci się wspaniałe włosy, mające piękny, puszysty i zdrowy wygląd.

Prawdą jest, że aby uzyskać tak wymarzone, wspaniałe włosy, trzeba poddawać je codziennie wyjątkowo uważnej pielęgnacji, która obejmuje także dbanie o skórę głowy.

Na szczęście dla nas na rynku dostępnych jest naprawdę wiele produktów i zabiegów, które mogą pomóc Ci uzyskać lśniący i zdrowy wygląd Twoich włosów.

Jeśli marzą Ci się włosy będące przedmiotem zazdrości wszystkich Twoich znajomych, powinnaś w tym celu rozważyć wypróbowanie kilka specjalnych sztuczek pielęgnacyjnych. Specjalnie w tym celu zaprezentujemy w dzisiejszym artykule 8 porad, które będziesz mogła zastosować w każdym kolejnym dniu.

Wspaniałe włosy wymagają dokładnego spłukania szamponu

Spłukiwanie szamponu

Aby mieć lśniące i wspaniałe włosy po umyciu, musisz bardzo dokładnie wypłukać je wodą tak, aby usunąć wszelkie pozostałości szamponu i odżywki. Jeśli pozostaną na Twojej głowie jakieś ślady tych produktów, to efektem końcowym mycia będzie tłusta i zmierzwiona plątanina włosów.

Po prostu nie śpiesz się i polewaj głowę wodą tak długo, aż spłuczesz cały szampon.

Jakiej szczotki używasz?

Najlepsze szczotki wykonane są z drewna i mają naturalne włosie, które pomaga zapobiegać elektryzowaniu się włosów i ich podnoszeniu się.

Korzystanie z syntetycznych szczotek może powodować także łamanie włosów i naelektryzować je tak, że będą sprawiać wrażenie niesfornych – co daje efekt wizualny diametralnie odbiegający od tego, jaki zapewniają zdrowe, wspaniałe włosy.

Technika szczotkowania włosów

Szczotkowanie włosów

Jeśli chcesz mieć lśniące, zdrowo wyglądające i wspaniałe włosy, to naprawdę godnym uwagi pomysłem jest odświeżenie ich poprzez szczotkowanie co wieczór. Taki zabieg pozwoli uaktywnić krążenie krwi w skórze głowy, co z kolei stymuluje wzrost włosów.

Jeśli masz kręcone włosy, to najlepiej będzie używać grzebienia o szerokich zębach lub szczotki z naturalnym włosiem, dzięki czemu unikniesz zbytniego ich rozprostowania.

Pamiętaj o zdrowych końcówkach

Końcówki włosów są często rozdwojone, wyglądają na przypalone lub wykazują objawy zniszczenia przez wystawienie na działanie promieni słonecznych, korzystanie z suszarek, lokówek, a także z powodu wielu innych czynników.

Chociaż istnieje wiele zabiegów obiecujących przywrócenie dobrego stanu końcówek, to jednak najlepszym sposobem radzenia sobie z nimi jest po prostu regularne ich przycinanie, co pozwoli dostarczyć więcej tlenu do mieszków włosowych i w ten sposób stymulować wzrost włosów.

Odżywiaj się prawidłowo

Jeśli chcesz mieć wspaniałe włosy, to musisz zwrócić baczną uwagę na swoją dietę, która odgrywa bardzo ważną rolę pod tym względem. Spróbuj zwiększyć spożycie potraw i produktów żywnościowych o wysokiej zawartości witaminy E, takich jak zielone warzywa liściaste, orzechy i awokado.

Doskonałym pomysłem będzie także przyjmowanie większych ilości kwasów tłuszczowych omega-3 ze źródeł takich jak tłuste ryby, nasiona, orzechy i oliwa z oliwek.

Pij więcej wody

Pij więcej wody

Podobnie jak w przypadku pielęgnacji skóry, nawilżenie jest bardzo istotną kwestią dla zapewniania dobrego stanu zdrowia i kondycji Twoich włosów. Oprócz stosowania odżywek i innych produktów nawilżających warto także wspomóc się od środka pijąc po prostu więcej wody lub innych płynów.

Niech Twoja fryzura będzie prosta i swobodna

Codzienne szczotkowanie i czesanie może stać się poważnym problemem, jeśli brakuje Ci odpowiedniej ilości czasu na wykonanie wyjściowej fryzury. W takim przypadku spróbuj zmienić uczesanie na prostsze, takie które będzie przy tym odpowiednie dla Twojego rodzaju włosów. Jeśli masz problemy ze znalezieniem prostej, swobodnie układającej się fryzury, spróbuj wykonać następujące czynności:

  • Zbierz na czubku głowy połowę włosów i upnij je tak, aby ukryć je pod resztą.
  • Następnie zaczesz je w górę, co pozwoli nadać im trochę więcej objętości.
  • Za pomocą lokówki ustawionej na minimalne grzanie dodaj trochę loków w różnych miejscach biorąc małe kosmyki i zakręcając je na zewnątrz.
  • Do wykończenia fryzury użyj odrobiny żelu do włosów lub sprayu, przez co Twoje wspaniałe włosy będą przez cały dzień znajdować się tam, gdzie tego chcesz.

Pozostałe rady związane z pielęgnacją włosów

Wykorzystanie naturalnych metod pielęgnacji to świetny sposób, aby poprawić wygląd, kondycję i połysk – czyli uzyskać wspaniałe włosy, o jakich marzysz.

  • Przygotuj maseczkę wykorzystując do tego awokado i oliwę z oliwek, a następnie nałóż ją na całą długość włosów i pozostaw tak na 15 minut.
  • Używaj oleju kokosowego do nawilżania włosów, szczególnie gdy ich końcówki są u Ciebie podatne na rozdwajanie.
  • Sporządź domowej roboty specyfik o działaniu tonującym składający się z równych części octu jabłkowego i wody, a następnie spryskaj nim swoje wspaniałe włosy na całej ich długości. Pozwoli Ci to zredukować stopień ich przetłuszczania, zapobiegnie powstawaniu łupieżu i przywróci prawidłowe pH skóry głowy.
  • Unikaj bezpośredniego wystawiania włosów na działanie promieni słonecznych.
  • Użyj metod regenerujących włosy po każdej wizycie na plaży lub basenie.
Kategorie: Uroda Tagi:
WIĘCEJ DLA CIEBIE