Worki pod oczami – Naturalne sposoby

· Marzec 15, 2016
Worki pod oczami to efekt akumulacji płynów w tym miejscu. Pamiętaj, aby często mrugać, co sprawi, że oczy pozostaną nawilżone, a płyny te rozproszą się.

Worki pod oczami to wyraźny sygnał przemęczenia. Worki te to w rzeczywistości płyny akumulujące się na tym obszarze, co jest wywołane przez brak snu, stres czy alergie. Jeśli opuchnięte oczy to problem, z którym borykasz się na co dzień, przede wszystkim musisz zacząć od zdiagnozowania przyczyny.

Worki pod oczami to bowiem jeden z tych znaków, które wysyła Ci organizm, aby zachęcić Cię do zmiany nawyków czy trybu życia. Gdy już odkryjesz, co stoi za tym problemem, możesz też skorzystać z naszych porad, jak się z nim uporać.

Naturalne sposoby na worki pod oczami

Białka kurze

Jajka to nie tylko idealny element każdego śniadania. Możesz wykorzystać bowiem białka do prostego kosmetycznego zabiegu, który pomoże Ci uporać się z workami pod oczami. Potrzebne będzie Ci białko z jednego jajka oraz niewielki pędzelek.

Zaaplikuj białko na skórę pod oczami za pomocą pędzelka i pozostaw na około 20 minut. Obserwuj czy białko całkiem wyschło i zbielało – dopiero wtedy zmyj je ciepłą wodą. Dzięki temu prostemu zabiegowi będziesz cieszyć się doskonale nawilżoną i stonowaną cerą.

Plasterki ogórka

Plasterki ogórka położone na oczy to klasyczna technika wykorzystywana do zredukowania stanu zapalnego. Ogórek nie tylko zapewni Ci uczucie świeżości, ale także skutecznie zwalczy cienie i worki pod oczami.

Ogórek, dzięki swojej zawartości witaminy C i krzemionki, doskonale radzi sobie z retencją płynów. Weź dwa plasterki ogórka i umieść je w zamrażalce na kilka minut. Następnie połóż plasterki na oczach i pozostaw na 10 minut.

 

Cienie pod oczami

Ziemniak

Jeśli nie masz pod ręką ogórka możesz zastąpić go… ziemniakiem. Aktywny składnik obecny w ziemniakach, czyli skrobia przyniesie wiele korzyści Twojej skórze. Weź dwa plasterki surowego ziemniaka i połóż na oczy, tak samo jak w przypadku ogórka.

Unikaj soli

Nadmiar soli sprawia, że w organizmie zatrzymuje się więcej wody, przez co możemy czuć się ociężałe i opuchnięte. Uczucie to może dotyczyć także twarzy i obszaru pod oczami. Eliminacja soli z diety ma więc bardzo wiele korzyści nie tylko dla Twojego zdrowia, ale i dla urody.

Pamiętaj, aby zawsze uważnie czytać informacje podawane na opakowaniach produktów spożywczych i unikać tych zawierających duże ilości sodu.

Dużo mrugaj

W najgłębszej fazie snu Twoje oczy poruszają się o wiele szybciej niż normalnie.

Mruganie to ma na celu zapewnienie odpowiedniego nawilżenia oczu przez całą noc. Jednak, gdy nie śpisz odpowiednio głęboko i nie mrugasz wystarczająco w ciągu dnia, naturalne płyny obecne w oczach nie są odpowiednio rozprzestrzenione.

Jest to bardzo powszechna, ale mało znana przyczyna występowania worków pod oczami. Postaraj się więc mrugać bardziej świadomie w ciągu dnia.

Rumianek lub zielona herbata

Rumianek oraz zielona herbata to napoje o niezwykłym działaniu kojącym. Ma to wpływ nie tylko na Twój nastrój, ale także na samopoczucie fizyczne i wygląd. Gdy wypijesz już swoją herbatę, zachowaj torebkę i umieść ją na kilka minut w zamrażalce.

Przyjemnie chłodne torebki połóż na oczy i pozostaw na około 10-15 minut. Jest to niezwykle szybki sposób, który pomoże Ci odświeżyć twarz i pomoże uporać się z opuchlizną.

Dbaj o nawodnienie organizmu

Chłodna woda

Jeśli Twój organizm nie jest wystarczająco nawodniony, bardzo szybko zacznie być to widoczne na Twojej skórze. Skóra staje się bowiem wysuszona, a pod oczami mogą pojawić się worki i cienie.

Aby temu zapobiec staraj się pić co najmniej 2 litry wody dziennie. Dzięki temu poprawisz funkcjonowanie całego swojego organizmu i zachowasz zdrowy i młody wygląd.

Gdy tylko zaobserwujesz, że pod oczami pojawia się opuchlizna, staraj się obserwować ile wody wypijasz każdego dnia. Pamiętaj też, że kawa i soki nie mają na Twoje ciało takiego wpływu jak woda i nie mogą jej zastąpić.

Mleko

Mleko

Mleko to kolejny produkt, który na pewno masz w swoim domu, a który może okazać się bardzo przydatny w walce z opuchlizną i workami pod oczami.

Wystarczy, że zamoczysz dwa waciki lub dwa bawełniane płatki w odrobinie ciepłego mleka. Zaaplikuj mleko na skórę pod oczami, oczywiście dbając, by nie dostało się ono do oka. Pozostaw na 15-20 minut, aż zredukuje napięcie i stres. Później zmyj ciepłą wodą.

Wykorzystaj dwie zimne łyżeczki

Jeśli mimo wszystko wciąż masz problem z workami i cieniami od oczami, wypróbuj sposób z łyżeczkami. Włóż dwie czyste metalowe łyżeczki do zamrażalki na co najmniej 5 godzin (może być na noc). Połóż łyżeczki na oczy i pozostaw aż przyjmą z powrotem temperaturę pokojową.

Powtarzaj zabieg raz na 2 tygodnie, a na pewno zauważysz różnicę.