Woda – pij ją na czczo na wiele sposobów!

Postaraj się, żeby wszystkie użyte przez Ciebie produkty były możliwie najwyższej jakości. Jeżeli chodzi o cytryny, powinny one pochodzić z hodowli ekologicznej, żebyś mogła wykorzystać również cenne właściwości, które ukryte są w jej skórce.

Sposób, w jaki zaczynasz dzień jest bardzo ważny. Właśnie od tego zależy, czy będziesz pełna energii już od wczesnych godzin rannych. Niezbędna do tego jest woda. Żebyś mogła tryskać energią już od rana mamy dla Ciebie listę naturalnych pomocy, które sprawią, że woda Ci nie spowszednieje.

Czytając ten artykuł poznasz ciekawe przepisy na napoje, które pobudzą Twój organizm do działania. Wybierz te, które smakują Ci najlepiej i pamiętaj tylko o tym, żeby pić je każdego dnia na czczo. Woda jest naprawdę ważna!

Woda z cytryną

To jeden z bardziej znanych napojów, który właśnie przyjmowany na czczo może zdziałać najwięcej. Cytryna stanowi niezwykły owoc, który ma do zaoferowania niezliczone właściwości cenne dla naszego organizmu.

Woda z cytryną działa leczniczo, jest bogatym źródłem witaminy C, oczyszcza organizm z licznych toksyn, pomaga usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej i zapobiega jej dalszemu odkładaniu, podnosi poziom ochrony zapewnianej nam przez układ odpornościowy.

To tylko część licznych korzyści wynikających z regularnego spożywania cytryny.

Przeczytaj również artykuł: Woda z cytryną na czczo – korzyści i przygotowanie

Jeżeli mamy do dyspozycji cytrynę produkcji ekologicznej, możesz wykorzystać niezliczone właściwości, które niesie za sobą umiejętne wykorzystanie skórki z cytryny. Będziesz mogła też przygotować pyszną lemoniadę, która będzie zawierała nie tylko sok i miąższ, ale również skórkę cytrynową.

Woda z cytryną

Zielona herbata

Czy masz ochotę na filiżankę dobrej herbaty? Być może wybierzesz właśnie zieloną? Zielona herbata jest jedną z najpopularniejszych. Regularne picie właśnie tego gatunku herbaty może przynieść wiele korzyści dla Twojego organizmu.

Pamiętaj jednak, żeby zawsze pić ją poza posiłkami, a nigdy w trakcie.

Jej delikatne stymulujące działanie pozwoli Ci nabrać nowych pokładów energii tak potrzebnej w pierwszych godzinach każdego dnia. Efekt taki osiągniesz zwłaszcza wtedy, gdy będziesz ją pić na czczo. Jej zaletą jest też fakt, że nie wpływa negatywnie na nocny wypoczynek i jakość snu.

Przeczytaj również artykuł: Zielona herbata: 10 właściwości zdrowotnych

Zielona herbata jest niezwykle bogatym źródłem antyoksydantów i charakteryzuje się właściwościami diuretycznymi. Innymi słowy – działa moczopędnie. Tak więc dla osób, które budzą się z podkrążonymi lub opuchniętymi oczami nie może być nic lepszego, niż filiżanka aromatycznej i gorącej zielonej herbaty.

Pijąc ją z samego rana przed jakimkolwiek posiłkiem, pobudzamy do pracy nerki, co służy ich skutecznemu oczyszczaniu. Należy też wspomnieć, że zielona herbata wykazuje silne działanie antyrakowe.

Woda morska

Czy już gdzieś to słyszałaś? Woda morska coraz częściej używana jest, gdy przygotowujemy potrawy wymagające użycia soli. Jednakże znajduje coraz więcej zwolenników, jako płyn o właściwościach medycznych.

Woda morska jest bardzo wskazana ze względu na korzyści, jakich dostarcza organizmowi, a zwłaszcza nerkom. Reguluje płyny ustrojowe, jak również ułatwia pracę samych jelit. Z tego też względu regularne picie wody morskiej zaleca się zwłaszcza tym osobom, które cierpią na zaparcia.

Jednak to bardzo ważne, aby pić ją w odpowiedni sposób:

  • Odpowiednia proporcja to 50ml wody morskiej na 150ml wody naturalnej.
  • Jeżeli nigdy wcześniej nie piłaś wody morskiej, najlepiej zacznij od niższego stężenia i stopniowo zwiększaj.

Wprowadzając wodę morską do naszej diety, konieczne będzie obserwowanie reakcji jelit. Jeżeli pojawi się biegunka, należy pić nieco mniejszą ilość. Z drugiej strony, jeżeli zaparcia nie mijają, można stopniowo zwiększać stężenie wody morskiej.

Woda morska

Napar z miodu i imbiru

Napar z imbiru z miodem znacznie przyspiesza metabolizm i dodaje energii. Z tego powodu jest wskazany szczególnie dla tych z nas, które często odczuwają zmęczenie, apatię, mają słaby apetyt i są słabo odporne na zimno.

Korzeń imbiru cechuje pikantny smak, który działa rozgrzewająco i usprawnia funkcjonowanie wątroby, a także uśmierza ból działając przy tym przeciwzapalnie. Możemy użyć 3 plastrów świeżego imbiru gotując je przez około 1o minut. Można też użyć imbiru w proszku.

Przeczytaj również artykuł: Miód i korzyści z nim płynące!

Miód z kolei, żeby przyniósł nam realne korzyści, należy stosować wyłącznie ekologiczny i naturalny. Inne rodzaje miodu z niesprawdzonych źródeł często zawierają niewskazane dodatki lub były już wcześniej przetworzone w zbyt wysokiej temperaturze, co prowadzi do utraty pożądanych właściwości.

Napar z cynamonu i stewii

Ten pyszny i słodki zarazem napar bez wątpienia doda Ci potrzebnej do działania energii. Poza tym znacznie poprawia działanie trzustki, organu odpowiedzialnego za regulowanie stężenia cukru we krwi.

Napar z cynamonu i stewii jest wskazany nie tylko dla osób o niskim poziomie glukozy. To dobre rozwiązanie dla tych z nas, które bardzo lubią jeść słodycze, a także dla tych, które odczuwają potrzebę częstego jedzenia.

Przeczytaj również artykuł: Cynamon z miodem – prawdziwy eliksir zdrowia!

Jeśli chodzi o cynamon, to najlepiej stosować ten z Cejlonu – stolicy Sri Lanki. Właśnie ten gatunek uważa się za najlepszy i najbardziej aromatyczny. Możesz stosować cynamon w proszku lub w laskach.

Stewia powinna być w postaci czystego ekstraktu z liści. Na pewno nie warto używać wersji oczyszczonej i przezroczystej, którą przygotowuje się w ten sposób, by pełniła wyłącznie funkcję słodzika.

Napar z cynamonu

A Ty? Czego się napijesz z samego rana?

  • Możemy wybierać napoje, które najbardziej nam odpowiadają i pić każdego ranka. Możemy też pić każdego dnia coś innego dla urozmaicenia.
  • Zalecamy codziennie na czczo pić od dwóch do czterech filiżanek danego napoju w temperaturze letniej lub gorącej. Po wypiciu ostatniej filiżanki naparu lub soku zaczekaj ze śniadaniem co najmniej pół godziny.

Różnicę zauważysz już pierwszego dnia. Gwarantujemy. Zacznij więc bezzwłocznie!

WIĘCEJ DLA CIEBIE