Woda kontra cellulit — sprawdź to!

Dzięki zimnej i gorącej wodzie na zmianę kurczą się i rozszerzają naczynia krwionośne , co rozluźnia mięśnie, a jednocześnie zmniejsza stan zapalny.

Dziś na cellulit znajdziemy mnóstwo niezawodnych sposobów, tak przynajmniej zapewniają nas firmy i salony kosmetyczne i. Niejednokrotnie jednak, by osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty, wszelkie zabiegi należy połączyć ze zrównoważoną, zdrową dietą i nie zapominając przy tym o codziennej aktywności fizycznej.

W dzisiejszym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi jak spotęgować działanie sposobów na walkę z uporczywą skórką pomarańczową i jak sprawić by cellulit redukował się w szybszym tempie. Sekret tkwi w wodzie i kilku minutach dziennie!

Jak sprawić, by cellulit znikał szybciej?

1. Temperatura, a cellulit

Jeżeli podczas prysznicu użyjemy bardzo zimnej wody naprzemiennie z wodą gorącą, skorzystamy z niezwykłych właściwości jakie niosą ze sobą te ekstremalne zmiany temperatur. Terapia ta jest również znana jako szkocki prysznic, który często stosowany jest w uzdrowiskach i centrach hydroterapii.

Gorąca woda rozszerza naczynia krwionośne i pomaga w rozluźnieniu mięśni i stawów. Z drugiej strony, woda bardzo zimna kurczy naczynia i zmniejsza występujący w nich ewentualny stan zapalny, jednocześnie zapobiegając wiotczeniu tkanek.

Korzyści, jakie niesie ze sobą tak drastyczna zmiana temperatury wody podczas branego natrysku, są następujące:

Stosowanie tych zabiegów nie tylko pozwoli zwalczyć cellulit, ale i zagwarantuje inne korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim wzmocni nasz system immunologiczny poprzez szybszą adaptację do ekstremalnych warunków panujących w środowisku zewnętrznym.

Oprócz tego pomoże w osiągnięciu uczucia odprężenia i korzystnie wpłynie na cały układ nerwowy.

Kobieta na spa

Jak stosować wodę na cellulit?

Rozpoczynając terapię, przez pierwszych kilka dni na pewno stosowanie zimnej wody będzie kosztować wiele wysiłku, poświęcenia i zagryzienia zębów, dlatego zalecamy nie rozpoczynać od bardzo zimnego natrysku i stosować go przez stosunkowo krótki czas.

Dla organizmu nie będzie to tak wielkim szokiem, a wręcz przeciwnie nauczy się czerpać z tego przyjemność.

Podobne natryski możemy stosować wyłącznie na strefy, gdzie pojawił się cellulit, lub na całe ciało. Równie ważna jest temperatura łazienki, w której będziemy dokonywać zabiegów hydroterapii. Jest wskazane, by nie było w niej chłodno.

Aplikacja wody powinna być następująca:

  • 1 minuta gorącej wody, a zaraz po niej 1 minuta zimnej wody
  • 2 minuty gorącej wody, a zaraz po niej 2 minuty zimnej wody
  • 1 minuta gorącej wody, a zaraz po niej 1 minuta zimnej wody
  • 2 minuty gorącej wody, a zaraz po niej 2 minuty zimnej wody
  • 3 minuty gorącej wody, a zaraz po niej 3 minuty zimnej wody

Bardzo ważne jest, by zawsze kończyć etap zabiegu zimną wodą, a kierunek strumienia wody zawsze powinien być stosowany od dołu do góry  w płaszczyźnie pionowej i w poziome od zewnątrz do wewnątrz.

Cellulit na nogach

Stosowanie balsamów na cellulit

Po zakończeniu prysznica, suszenie powinno odbywać się przy użyciu lekko szorstkiego ręcznika, ponieważ pocieranie pozwoli nam przywrócić prawidłową temperaturę ciała i otworzyć pory.

Jest to idealny moment na zastosowanie balsamów antycellulitowych, których na co dzień używany. Po takim osuszaniu skóra lepiej i znacznie łatwiej je absorbuje, a efekty są widoczne dużo szybciej.

Jeżeli do tej pory nie masz ulubionego balsamu, do aplikacji możesz zdecydować się na użycie olejków roślinnych (migdałowego, kokosowego, oliwy z oliwek, sezamowego) i dodać do nich kilka kropli olejku z brzozy.

Czas aplikacji balsamu możesz wykorzystać na wykonanie pięciominutowego masażu. Wcieraj preparat okrężnymi ruchami o średniej intensywności w obszary, gdzie występuje cellulit. Przy wykonywaniu masażu może nam pomóc pestka z awokado. Po zakończeniu, odczekaj kilka minut, aż preparat się wchłonie i możesz założyć ubranie.

Kilka wskazówek na koniec

Powyższą terapię zaleca się stosować codziennie przez piętnaście dni. Po upływie tego czasu powinny być widoczne pierwsze efekty zabiegów. Dalej możemy kontynuować i ograniczyć się do dwóch lub trzech dni w tygodniu.

Terapia ta ma na celu nie tylko zmniejszenie widoczności powstałego cellulitu, ale ogólną poprawę wyglądu naszego ciała.

Rezultaty będą zależeć również od regularności wykonywania ćwiczeń, na które powinnaś znaleźć czas  przynajmniej dwa, trzy razy w tygodniu oraz zbilansowanej, zdrowej diety pozbawionej niezdrowych, przetworzonych produktów takich jak rafinowany cukier, sól, utwardzonych tłuszczów, rafinowanej mąki i napojów alkoholowych.

U niektórych osób można zaobserwować pewną tendencję do pojawiania się cellulitu, co jest podyktowane predyspozycjami genetycznymi, jednak większość przypadków jest efektem prowadzenia niezdrowego trybu życia pełnego złych nawyków nie tylko żywieniowych, które często przejmujemy od naszych mam i babć.

Zdjęcia dodane dzięki uprzejmości Grand Velas Puerto Vallarta i Karina alverez.

Kategorie: Uroda Tagi:
WIĘCEJ DLA CIEBIE