Woda alkaliczna – zbija wagę, przeciwdziała zmęczeniu

Nawadnianie organizmu jest rzeczą kluczową, ale równie ważne jest utrzymywanie optymalnego pH. Pokażemy Ci jak Woda alkaliczna pomoże Ci tego dokonać.

Picie wody, każdego dnia jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla dobra swojego organizmu. Woda nie tylko stanowi większą część naszego ciała, jest również niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organów.

6 do 8 szklanek dziennie – woda w tej właśnie ilości jest potrzebna do odpowiedniego nawodnienia naszego ciała i do zapobieganiu rozwijaniu się chorób.

Czasami jednak sama woda nie wystarcza, należy wzbogacić ją o alkaloidy, aby organizm był w stanie utrzymać optymalny poziom pH ciała.

Na rynku sprzedawane są napoje, których producenci twierdzą, że spełniają te wszystkie funkcje, jednak tak naprawdę, dużo łatwiej jest zrobić je samemu w domu z organicznych produktów.

Dzięki temu, nie tylko zmniejszysz zakwaszenie organizmu, ale również dostarczysz mu wiele pożytecznych składników odżywczych. Poniżej znajdziesz prosty i tani przepis na przygotowanie tego świetnego napoju.

Uważaj!

Woda alkaliczna, dlaczego warto ją pić?

Kobieta z lemoniadą

Zanim pokażemy Ci jak przygotować w domu Wodę alkaliczną, ważne jest, przed przystąpieniem do jej przygotowania, abyś poznała jej właściwości i powody, dla którego warto ją pić kilka razy dziennie.

Zacznijmy od podstaw, pH ciała mierzymy w skali od 0 do 14, gdzie 7 jest neutralne. Wszystkie wartości powyżej 7 są zasadowe, a poniżej są kwasowe.

Najlepszy odczyn dla ciała, to pH między 7.35 – 7.45.

Niestety nasze diety stają się coraz bardziej zakwaszone, a większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że żywność, którą normalnie spożywa może jeszcze bardziej zwiększyć te wartości.

W konsekwencji powoduje to, iż nasze organy maja coraz większy problem z wykonywaniem swoich funkcji. Wraz ze wzrostem poziomu toksyn, stan naszych tkanek pogarsza się, co może wywołać groźne choroby.

Komórki krwi

Zakwaszenie może doprowadzić niektóre komórki do śmierci, a w najgorszych wypadkach może wywoływać w nich zmiany nowotworowe.

Dlatego też, bardzo ważne jest, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe i woda alkaliczna w ilości przynajmniej jednej szklanki dziennie powinna zagościć w naszym jadłospisie.

Woda alkaliczna wspomaga wydalanie kwasowych produktów przemiany materii i wspiera zachowanie prawidłowego poziomu pH, dzięki czemu nasze komórki są prawidłowo dotlenione.

Regularne jej picie zwiększa poziom nawodnienia organizmu, redukuje zmęczenie, zwalcza, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne objawy przedwczesnego starzenia się.

Woda alkaliczna – jak ją przyrządzić w domu?

Różowa lemoniada

Woda alkaliczna jest mieszanką Himalajskiej soli różowej, cytryny i wody oczyszczonej. Dostarcza nam dużo witaminy C, bioflawonoidy, pektyny, oraz minerały niezbędne dla ochrony systemu immunologicznego, trawiennego i sercowo – naczyniowego.

Zawiera, także olejki eteryczne takie jak limonen i alpha-thujone, których właściwości przeciwutleniające pomagają zminimalizować negatywne efekty wywoływane przez wolne rodniki.

Picie z umiarem, przyczynia się do prawidłowej utraty wagi, przeciw działa odkładaniu się płynów w organizmie, oraz łagodzi bóle głowyWoda alkaliczna zwiększa również nasze pokłady energii, zarówno mentalnej jak i fizycznej, zmniejsza stres i uczucie irytacji.

Jest łatwa do przygotowania, a jej składniki można znaleźć w rozsądnych cenach w sklepach ze zdrową żywnością.

Składniki

  • organiczna cytryna
  • 1 łyżeczka Himalajskiej soli różowej
  • 2 litry wody oczyszczonej

Przygotowanie

  • Umyj cytrynę w małej ilości wody z dodatkiem octu jabłkowego, aby ją zdezynfekować
  • Pokrój cytrynę w plasterki, wrzuć do dzbanka i zalej dwoma litrami wody oczyszczonej
  • Dodaj łyżeczkę Himalajskiej soli różowej, wymieszaj silikonową szpatułką, następnie zostaw na noc w temperaturze pokojowej.
  • Rano wypij jedną lub dwie szklanki pól godziny przed śniadaniem.

Miej to na uwadze!

Woda alkaliczna nie jest zalecana dla osób z wysokim ciśnieniem krwi.

Nie powinno się jej pić więcej niż trzy razy dziennie, ponieważ zbyt duża ilość może zwiększyć nasze pH.

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów, powinno się pić 6 szklanego wody dziennie, stosować zbilansowaną dietę, bogatą w antyutleniacze, oraz regularnie ćwiczyć.

Powinno się również zredukować ilość jedzenia przetworzonego typu fast food i konserw, ponieważ są one potencjalnym źródłem toksyn.

WIĘCEJ DLA CIEBIE