Woda – 7 naturalnych metod leczenia z jej pomocą

· Czerwiec 16, 2017
Choć często słyszymy o różnych środkach zawierających inne substancje, nie ma prostszego i tańszego medykamentu niż woda. Dowiedz się wszystkiego o korzyściach, jakie daje picie tego cudownego płynu z poniższego artykułu.

Czy wiedziałaś, że woda może oczyścić Twój organizm, usprawnić trawienie, wspomóc utratę wagi, przynieść ulgę w migrenie, nadać piękny wygląd Twojej skórze oraz wspomóc w walce ze zmęczeniem i zaparciami?

Zgadza się, woda jest naprawdę cudownym środkiem! Choć często słyszymy o różnych środkach zawierających inne substancje, nie ma prostszego i tańszego medykamentu niż woda.

W tym artykule poznasz siedem naturalnych sposobów na walkę z nieprawidłowościami w Twoim organizmie, które wymagają tylko wody.

Wypróbuj je!

1. Oczyść swoje ciało

kobieta pije wodę

Woda jest najbardziej naturalnym i ekonomicznym sposobem na oczyszczenie organizmu i wyeliminowanie toksyn, które gromadzą się w różnych częściach organizmu.

Te toksyczne substancje w dłuższej perspektywie mogą doprowadzić do wykształcenia się chorób. Dlatego tak ważne jest wspomożenie swojego organizmu w procesie ich eliminacji.

Picie od jednej do czterech szklanek wody na pusty żołądek, co najmniej pół godziny przed śniadaniem, pozwoli ci na aktywowanie funkcji organizmu i zwiększy jego zdolność do usuwania toksyn.

Jeśli chcesz, możesz dodać do wody nieco soku z cytryny, jednak sama woda jest równie skuteczna.

Przeczytaj również: Metale ciężkie – Jak je usunąć z organizmu?

2.     Usprawnij trawienie

Picie szklanki wody na dwadzieścia minut przed każdym posiłkiem jest najlepszym sposobem aby uaktywnić swój układ trawienny i zapobiec ewentualnemu dyskomfortowi trawiennemu, np. zgadze, gazom czy uczuciu ciężkości po jedzeniu.

Co więcej, picie przed posiłkiem sprawia, że nie odczuwamy pragnienia podczas jedzenia. Jest to korzystne, gdyż picie wody w trakcie posiłku jest niewskazane.

Jeśli cierpisz na niestrawność, najskuteczniejszym i najprostszym rozwiązaniem jest ciągłe picie bardzo małych łyków wody co minutę lub dwie.

3. Nawilżaj swoją skórę

Spożywanie wody między posiłkami pomoże ci zachować zdrową, błyszczącą i wolną od niedoskonałości skórę. Prawdę mówiąc, jest skuteczniejsza niż jakikolwiek inny środek nawilżający.

Co więcej, picie wody może znacząco wspomóc proces leczenia problemów skórnych, takich jak łuszczyca, zapalenie skóry czy egzema. Może nawet doprowadzić do ich całkowitego zaniku.

Wystarczy przyzwyczaić się do picia co najmniej półtora litra wody dziennie.

4. Uaktywnij swój metabolizm

Twarz mycie wodą

Podejrzewasz, że masz powolny metabolizm, ponieważ ciężko ci zrzucić wagę i często odczuwasz zmęczenie?

Na szczęście istnieje wiele produktów spożywczych, które pomogą Ci go przyspieszyć, takie jak olej kokosowy, pieprz kajeński czy kawa.

Nie powinnaś jednakże zapominać o korzyściach, jakie niesie ze sobą woda i to stosowana w dwojaki sposób:

  • Spożywania przez cały dzień
  • Przyjmowana w postaci zimnych pryszniców, lub zimnych stosowanych naprzemiennie z gorącymi

Te dwa sposoby są znacznie skuteczniejsze niż wiele innych metod i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Co więcej, środki te pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy i poczuć przypływ energii.

5. Poczuj ulgę w migrenie

Chroniczne migreny wymagają konkretnego i zindywidualizowanego leczenia. Jednakże w trakcie ataku możesz zastosować jedną bardzo prostą technikę, która wymaga wyłącznie wody.

Po prostu zanurz stopy w wiadrze z bardzo gorącą wodą. Powinnaś wykorzystać wodę o najwyższej temperaturze, jaką jesteś w stanie znieść bez poparzenia się i moczyć stopy aż staną się czerwone i gorące.

W ten sposób rozluźnisz zatory w swojej głowie spowodowane migreną.

Powinnaś trzymać stopy w gorącej cieczy przez 20-30 minut a następnie osuszyć je i pozostawić w cieple. Ta metoda działa natychmiastowo.

6. Woda – pij ją, aby zwalczyć zaparcia

Woda może także przeciwdziałać zaparciom, o ile przyzwyczaisz się do picia jej w ciągu dnia. Dzieje się tak, gdyż zaparcia powodowane są w wielu przypadkach przez odwodnienie.

Jeżeli chcesz ulżyć sobie w trakcie pojedynczego przypadku zaparcia, rekomendujemy wykonanie prostego zabiegu lewatywy, zamiast stosowania podrażniających środków przeczyszczających. Mogą one bowiem wpłynąć na Twoją florę bakteryjną.

Lewatywa to znana od wieków technika, która wymaga wyłącznie wody.

7. Skończ ze zmęczeniem

Na koniec, woda pomaga nam uaktywnić metabolizm i zwalczyć zmęczenie. To zdanie dotyczy zarówno wody którą pijemy, jak i tej przyjmowanej pod prysznicem.

Istnieje także inna starożytna metoda, która polega na moczeniu rąk w zimnej wodzie po łokcie, aby zwiększyć zasoby energii.

Powinnaś zanurzyć ręce w wodzie, następnie wyjąć je i osuszyć. Należy powtórzyć ten cykl kilkukrotnie.

Ta technika jest odpowiednia dla ludzi, którzy nie chcą brać zimnych pryszniców, ale chcą zwiększyć swoje pokłady energii i poziom witalności.