Naturalne sposoby, by włosy rosły szybciej

Dodając cytryna do naszego szamponu, którego używamy na codzień, poprawiamy krążenie krwi, które bezpośrednio wpływa na nasze mieszki włosowe skóry głowy, wzmacniając włosy i sprawiając, że rosną znacznie szybciej.
Naturalne sposoby, by włosy rosły szybciej
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jednym z wyznaczników kobiecego piękna są włosy, dlatego też każda z nas dąży do tego, by były one zdrowe, piękne, gęste i – przede wszystkim – długie. Panuje jednak błędne przekonanie o tym, że wcale nie jest tak prosto osiągnąć naturalnymi sposobami, by włosy rosły szybciej.

Mimo tego, że istnieje szereg skutecznych domowych sposobów na porost kosmyków, często chętniej sięgamy po silne, kosztowne środki chemiczne. Potem nanosimy je na włosy w nadmiernej ilości, oczekując cudownych rezultatów.

Co Ty na to, jeśli podpowiemy Ci, jak sprawić, by kosmyki szybko rosły przy zastosowaniu wyłącznie naturalnych składników? I to znacznie tańszych niż dostępne na sklepowych półkach nafaszerowane chemią produkty? Przeczytaj koniecznie i przekonaj się, że piękne i odżywione aż po samo końce włosy mogą bardzo szybko rosnąć.

Aloes sprawi, że włosy będą szybciej rosły

Ta cudowna roślina jest szeroko znana ze względu na swoje niesamowite właściwości, które mają zbawienny wpływ na nasze ciało, skórę, a także włosy. Aloes sprawia, że stają się one mocne, lśniące i zdrowe, a dodatkowo również stymuluje ich wzrost.

Jak stosować aloes?

Pokrój jej łodygę na małe kawałki i zanurz je w wodzie na całą noc. Następnego ranka użyj wody aloesowej do mycia włosów. Jeśli będziesz stosowała ten zabieg kilka razy w tygodniu, już po krótkim czasie zauważysz zaskakujące rezultaty.

Woda po gotowaniu ziemniaków

Ziemniaki na włosy

Ziemniaki są cennym źródłem składników odżywczych, które bardzo korzystnie wpływają na kondycję włosów. Jak najlepiej wykorzystać właściwości tej popularnej na całym świecie bulwy?

Obierz kilka ziemniaków ze skórki, wrzuć ją do garnka z wodą i doprowadź do wrzenia. Następnie odstaw, a kiedy woda stanie się letnia użyj jej do ostatniego płukania włosów po ich umyciu.

Stosuj zabieg dwa lub trzy razy w tygodniu, a na pozytywne rezultaty nie będziesz musiała długo czekać.

Białko jajka

Chociaż wiele osób jest zdania, że metoda ta nie jest skuteczna, warto wspomnieć, że białko jajka jest bogatym źródłem podstawowych białek dla organizmu oraz dostarczają mu dużych ilości witamin, z których czerpią korzyści również i nasze włosy.

Stosując prostą maseczkę, przyspieszysz ich porost. Przygotuj białka kilku jajek i zmiksuj je. Następnie nałóż powstałą maseczkę na włosy i pozostaw na około 30 minut.

Po upływie tego czasu umyj włosy jak zwykle. Efekty białkowego zabiegu są natychmiastowe. Stosuj go dwa razy w tygodniu i ciesz się pięknymi i długimi włosami.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek na włosy

Jednym z największych problemów włosów jest ich podatność na wysuszanie. Zwykle jest ono wynikiem stosowania chemicznych produktów pielęgnacyjnych, zanieczyszczenia środowiska oraz poddawania kosmyków działaniu wysokich temperatur (gorący nawiew suszarki, prostownica, lokówka).

Jeśli chcesz, by Twoje włosy wyglądały zdrowo i były dobrze nawilżone, nakładaj na nie co tydzień maseczkę z oliwy z oliwek i następnie owiń głowę zwilżonym ciepłą wodą ręcznikiem.

Kiedy ręcznik ostygnie, zdejmij go z głowy, ale nie spłukuj oliwy – pozostaw ją na włosach aż do następnego dnia. Maseczka ta doskonale nawilża włosy i jednocześnie stymuluje ich wzrost.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia – 6 razy na TAK

Cebula

Cebula to roślina znana ze swoich niesamowitych właściwości zdrowotnych. Dodatkowo wpływa również na kondycję włosów – oddziałuje na mieszki włosowe skóry głowy, dzięki czemu usprawnia dopływ krwi do tej części ciała.

Możesz stosować cebulę na wiele sposobów: wmasowywać w skórę głowy w postaci maseczki z dodatkiem miodu lub dodawać ją (pokrojoną w kosteczkę) bezpośrednio do szamponu. Stosuj ją 3-4 razy w tygodniu. W ten sposób wzmocnisz włosy i sprawisz, że będą one rosły szybciej.

Rozmaryn

Rozmaryn na włosy

Zioło to posiada silne właściwości stymulujące, które oddziałują na skórę głowy i przyspieszają wzrost włosów. Możesz stosować rozmaryn do płukania kosmyków w postaci naparu albo w formie olejku lub octu.

Roślina ta dostarcza niezbędnych składników odżywczych, dzięki którym włosy wyglądają zdrowo i szybko rosną.

Kilka dodatkowych porad

Poza stosowaniem powyższych kuracji naturalnie przyspieszających wzrost włosów, w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów, radzimy również zastosować się do poniższych zaleceń i wskazówek:

  • Szczotkuj włosy dwa razy dziennie – dzięki temu pobudzisz krążenie krwi skóry głowy i pobudzisz mieszki włosowe do pracy.
  • Wprowadź do swojej diety produkty bogate w białka, na przykład ryby, jajka, mięso, itp.
  • Zrezygnuj z produktów do pielęgnacji włosów zawierających silikony, ponieważ wytwarzają one jedynie iluzję zdrowych włosów, a na dłuższą metę przyczyniają się do nadmiernego wysuszania kosmyków oraz zatykają cebulki, co spowalnia wzrost włosów.
  • Staraj się nie czesać włosów, gdy te są mokre lub wilgotne, ponieważ właśnie wtedy są one szczególnie podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.
  • Spożywaj pokarmy bogate w biotynę (jajka, soję, ziarna etc.). Składnik ten można również znaleźć w licznych suplementach diety.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Nikfar, S., & Jaberidoost, M. (2014). Hair. In Encyclopedia of Toxicology: Third Edition. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-386454-3.00610-2
  • Goldberg, L. J., & Lenzy, Y. (2010). Nutrition and hair. Clinics in Dermatology. https://doi.org/10.1016/j.clindermatol.2010.03.038
  • Kole, P. L., Jadhav, H. R., Thakurdesai, P., & Nagappa, A. N. (2005). Cosmetics potential of herbal extracts. Natural Product Radiance.
  • Hamman, J. H. (2008). Composition and applications of Aloe vera leaf gel. Molecules. https://doi.org/10.3390/molecules13081599
  • Dallo, M. A. L. (2004). Activos nutricionales y su efecto sobre el cabello. Med Cutan Iber Lat Am32(5), 223-228.
  • Robbins, C. (2010). Chemical and physical behavior of human hair. New York: Springer.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.