Zdrowa wątroba – 10 oczyszczających produktów

Zielona herbata to sojusznik Twojej wątroby, głównie przez wzgląd na obecne w niej przeciwutleniacze. Poprawią one ogólną wydolność organizmu i przyspieszą metabolizm.

Wątroba to organ szczególnie narażony na zdrowotne konsekwencje niezdrowych nawyków żywieniowych, zwiększonego poziomu stresu czy przebywania w miejscach o wysokim zanieczyszczeniu powietrza.

Aby wątroba mogła funkcjonować normalnie i skutecznie spełniać swoje zadania, co najmniej dwa razy do roku warto wspomóc wątrobę i przeprowadzić detoks.

Wątroba a jej oczyszczanie

Oczyszczanie wątroby nie wymaga szczególnych przygotowań czy dużych zakupów w aptece. Wystarczy Ci kilka naturalnych produktów, które skutecznie usuną toksyny z Twojego organizmu i usprawnią funkcjonowanie tego niezwykle ważnego organu.

Czosnek

Duże ilości allicyny oraz selenu zawarte w czosnku sprawiają, że jest to doskonały produkt skuteczny w naturalnym oczyszczaniu wątroby. Wystarczy niewielka ilość czosnku, aby uaktywnić enzymy i wspomóc naturalne procesy usuwania toksycznych substancji i szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu.

Grejpfruty

Grejpfruty

Grejpfruty to bogate źródło witaminy C i przeciwutleniaczy, które wspomagają naturalną zdolność wątroby do usuwania z organizmu szkodliwych substancji. Wystarczy szklanka świeżego soku grejpfrutowego każdego dnia, aby skutecznie stymulować pracę enzymów odpowiedzialnych za detoks.

Wątroba wspomagana przez właściwości tych owoców, poradzi sobie nawet ze złożonymi związkami kancerogennymi oraz substancjami odpowiedzialnymi za wiele poważnych dolegliwości i chorób, które koniecznie należy usunąć z organizmu.

Marchew i buraki

Te dwa produkty to niezwykle skuteczna mieszanka flawonoidów i beta-karotenu, substancji zdolnych do zwiększenia wydolności wątroby i usprawnienia jej funkcjonowania.

Wobec tego, aby wątroba mogła skutecznie realizować swoje zadania, koniecznie włącz buraki i marchew do swojej codziennej diety, na przykład w formie przepysznego soku lub smoothies.

Zielona herbata

Zielona herbata

Zielona herbata to niezastąpiony sojusznik Twojej wątroby, głównie za sprawą katechinów, przeciwutleniaczy usprawniających funkcjonowanie tego organu i pozytywnie wpływających na Twój ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie.

Awokado

Awokado

Regularne spożycie awokado sprawia, że wątroba otrzymuje dużą dawkę niezbędnych substancji odżywczych oraz wsparcie w postaci związku o nazwie glutation. Jest to organiczny związek chemiczny wytwarzany w organizmie, niezbędny dla prawidłowego i skutecznego usuwania toksyn.

Jabłka

Kolejnym produktem wspomagającym oczyszczanie wątroby są niewątpliwie jabłka. Są one źródłem pektyny i wielu innych substancji, które usprawnią wydalanie toksyn z Twojego ciała. Jest to nieocenione wsparcie dla Twojej wątroby.

Pełne ziarna zbóż

Ryż

Produkty z pełnego ziarna są ogólnie bardzo korzystne dla Twojego zdrowia, warto jednak podkreślić, jak dużą rolę odgrywają w procesach metabolicznych i trawiennych. Pełne ziarna zbóż usprawniają trawienie, zapobiegają zaparciom i jednocześnie pozwalają na szybkie i skuteczne wydalenie szkodliwych substancji z organizmu.

Brokuły i kalafiory

Warzywa te zwiększają naturalną produkcję enzymów wątroby odpowiedzialnych za wydalanie rakotwórczych substancji z ludzkiego ciała. Odpowiedzialne są za to tak zwane glukozynolany, związki znacznie zmniejszające ryzyko zachorowania na nowotwory. Pamiętaj o tym i włącz brokuły oraz kalafiory do swojego jadłospisu.

Cytryny i limonki

Cytryna

Cytrusy to bogate źródło witaminy C, a ich soki doskonale wpływają na to jak funkcjonuje Twoja wątroba. Warto pić sok z cytryny lub limonki codziennie rano, a bardzo szybko zauważysz pierwsze efekty.

Kapusta

Regularne spożycie kapusty poprawia funkcjonowanie wątroby, wpływając pozytywnie przede wszystkim na jej główną rolę, czyli usuwanie szkodliwych substancji z organizmu.

By wątroba była zdrowa, zapamiętaj…

Wątroba to jeden z najważniejszych organów Twojego organizmu, zaniedbywanie jej może mieć więc wiele bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Pamiętaj, że najlepszym sposobem, by cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, jest prowadzenie ogólnie pojętego zdrowego stylu życia.

Zadbaj o swoją dietę, wyeliminuj szkodliwe nawyki żywieniowe, wzbogać swój jadłospis w świeże owoce i warzywa. Nie zapominaj także o opisanych wyżej produktach, które pomogą Ci w regularnym oczyszczaniu wątroby z toksyn. Stawka jest wysoka, więc zawalcz o swoje zdrowie już dziś!

WIĘCEJ DLA CIEBIE